۱۲ مزیت استفاده از فن کویل یکتا تهویه اروند

۱۲ مزیت استفاده از فن کویل یکتا تهویه اروند

در این مقاله می خواهیم به مزیت استفاده از فن کویل یکتا تهویه اروند اشاره کنیم. از آنجایی که امروزه برند های ایرانی توانسته اند در زمینه تهویه مطبوع با برند های خارجی رقابت کرده و سربلند بیرون آیند در این مقاله از مجموعه سرما مارکت قصد داریم به بررسی و معرفی شرکت یکتا تهویه اروند و محصولات این برند بپردازیم.

تاریخچه شرکت یکتا تهویه اروند

تاریخچه شرکت یکتا تهویه اروند

شرکت صنایع یکتا تهویه اروند این افتخار را دارد که با بهره مندی از فن آوری روز و تکیه بر دانش تکنسین های با تجربه و فنی، خود را به عنوان قطب صنعت تهویه مطبوع ایران معرفی کند و با تولید انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی با کیفیت عالی و بهره مندی از استاندارد های بین المللی جایگاه خود را در این صنعت مستحکم سازد. از جمله محصولات پر طرفدار، فن کویل های این برند است که با تنوع در مدل ها و ظرفیت های مختلف توانسته نیاز های هر نوع پروژه ای را جوابگو باشد.

فن کویل یکتا تهویه اروند از جمله سیستم های سرمایشی و گرمایشی موجود در بازار تهویه مطبوع است که به صورت مستقیم در تمامی پروژه های اداری، تجاری، آموزشی، صنعتی، مسکونی، تفریحی و …. نصب می‌گردد. فن کویل های این برند ایرانی از یک فن دمنده و یک مبدل حرارتی گرم و سرد که به نام کویل شناخته شده است، تشکیل گردیده است. کویل ها خود به صورت مجزا متشکل از لوله های مسی همراه با پره های آلومینیومی است. سیستم فن کویل تهویه هوا و انتقال هوای گرم را توسط فرآیند جا به جایی اجباری در محیط صورت می‌دهد.

  اجزای فن کویل سقفی توکار

به هر کویل دو لوله متصل می‌شود که یکی از لوله ها وظیفه انتقال آب گرم از بویلر یا وظیفه انتقال آب سرد از چیلر را دارد و دیگری جهت برگشت آب به موتور خانه تعبیه شده است. آب سرد و گرمی که وارد کویل می‌شود توسط سیستم هایی از جمله چیلر، بویلر، داکت اسپلیت، سیستم تهویه مرکزی و …. فراهم می‌گردد. این سیستم یک انتخاب ایده آل جهت کنترل جداگانه میزان درجه حرارت در هر محیط می‌باشد. فن کویل از انتقال آلودگی بین محیط های مختلف نیز جلوگیری می‌کنند.

مزایای استفاده از فن کویل یکتا تهویه اروند

مزیت استفاده از فن کویل یکتا تهویه اروند

 • با نصب سیستم فن کویل یکتا تهویه اروند در ساختمان می‌توان تعداد تجهیزات سیستم مرکزی گرمایشی و سرمایشی را کاهش داد.
 • این دستگاه با بهره مندی از لوله کشی قابل نصب بوده و در مقایسه با سایر سیستم های موجود در زمینه تهویه مطبوع که نیاز به کانال کشی دارند، فضای کمتری را اشغال می‌کند.
 • سیم کشی و لوله کشی سیستم فن کویل بسیار آسان تر از دیگر سیستم های کانالی است.
 • با بهره مندی از فن کویل یکتا تهویه اروند کاربر می‌تواند به مقدار قابل توجه ای در هزینه های ساختمان صرفه جویی کند.
 • طراحی ظاهری فن کویل ها به صورت دستگاه های مکعبی شکل کوچک است که به راحتی قابلیت نصب در سقف، روی دیوار و روی زمین را دارا است. به همین دلیل در ساختمان هایی که قابلیت نصب تجهیزات سنگین روی پشت بام را ندارند، فن کویل یونیت ایده آل ترین انتخاب به شمار می‌رود.
 • فن کویل یکتا تهویه اروند این قابلیت را به کاربران حاضر در محیط می‌دهد که سرعت فن را به میزان دلخواه خود تغییر دهند و به صورت جداگانه هر یک از دستگاه ها را روشن یا خاموش سازند.
 • در خرید چنین سیستم های تهویه ای، صدای دستگاه از جمله فاکتور هایی است که همواره مورد توجه خریداران قرار گرفته است. یک دستگاه کم صدا یا بی صدا علاوه بر تهویه مطبوع آسایش و آرامش را برای ساکنین به ارمغان می‌آورد. فن کویل یکتا تهویه اروند در مقایسه با سایر تجهیزات تهویه مطبوع از جمله داکت اسپلیت های ایرانی و خارجی صدای کمتری تولید می‌کند، زیرا اندازه فنی که در دستگاه فن کویل به کار رفته است کوچک و بی صدا است. به اضافه به دلیل اینکه کانال کشی جهت نصب این سیستم ها صورت نمی‌گیرد صدا از یک کانال به کانال دیگر انتقال نمی‌یابد.
  انتخاب درست، داکت اسپلیت اینورتر یا معمولی؟

مزایای فن کویل یکتا تهویه اروند

 • قیمت سیستم های یکتا تهویه اروند به دلیل اینکه ساخت کشور خودمان می‌باشند در مقایسه با سایر سیستم های مرکزی ارزان تر است. یونیت های فن کویل ها هرچند به تعداد زیاد ولی کوچک در داخل ساختمان نصب می‌شوند و دیگر نیازی به کانال کشی و هزینه های زیاد نیست.
 • همانطور که می‌دانید هر سیستمی امکان خرابی یا نیاز به تعویض قطعات دارد، از آنجایی که این محصولات ساخت ایران است دسترسی به موارد مورد نیاز محصول به آسانی صورت می‌گیرد و از این رو هزینه نگهداری و تعمیر این سیستم تهویه مطبوع کاهش می‌یابد. دلیل دیگر هزینه ی کمتر به علت ابعاد فن ها و کویل ها و همچنین در دسترس بودن آن ها است.
 • سیستم های فن کویل دیگر به سیستم های مکمل جهت تامین سرمایش و گرمایش و تهویه هوا نیازی ندارند.
 • این محصولات به علت مجهز بودن به هواساز از جمله پر کاربرد ترین سیستم های تولید هوای سرد و گرم در انواه ساختمان ها و پروژه ها است.
 • نوع سقفی توکار از فن کویل های این برند به آسانی در سقف کاذب نصب شده و از نظر زیبایی ظاهری ساده دارند و جهت استفاده در محیط هایی که قصد برهم زنی طراحی و دکوراسیون داخلی فضا را ندارید بسیار گزینه ی مناسبی است.

کاربرد سیستم فن کویل یکتا تهویه اروند

کاربرد سیستم فن کویل:

بهترین کاربرد فن کویل ها در مواردی است که قصد داشته باشیم به هر دلیلی درجه حرارت هر محیط را به صورت جداگانه کنترل کنیم. همچنین با بهره مندی از سیستم فن کویل از انتقال آلودگی بین سالن یا اتاق ها جلوگیری می‌شود.

  آیا استفاده از تصفیه هوا مؤثر است؟

محل نصب سیستم های یکتا تهویه اروند:

این فن کویل ها بسته به نوع آن ها دارای موقعیت نصب متفاوتی می‌باشند. مدل های سقفی توکار که اغلب در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند، درون سقف کاذب قرار داده می‌شود. نوع زمینی و دیواری متناسب با اسمشان روی زمین و دیوار نصب می‌گردند. فن کویل های کاستی یک طرفه و کاستی چهار طرفه  و همچنین نوع داکتی درون سقف کاذب قرار می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه