چیلر هوا خنک آرن (معرفی برند)

چیلر هوا خنک آرن (معرفی برند)

در این مقاله قصد داریم شما را با چیلر هوا خنک آرن آشنا کنیم. با سرما مارکت همراه باشبد.

چیلر هوا خنک نوعی وسیله سرمایشی است که با عبوردادن هوا از درون یک کویل آب سرد، هوای درون ساختمان را خنک می کند. این دستگاه ها در انواع مختلفی از ساختمان ها شامل هتل ها، رستوران ها، استادیوم های ورزشی، ساختمان های بسیار بزرگ، کارخانه های صنعتی و تولیدی و … استفاده می شوند.

در چیلرهای هوا خنک، پس از انتقال گرمای درون ساختمان به آب درون کویل، آب به کندانسرهایی در خارج از ساختمان منتقل و در آن جا توسط یک گاز مبرد و هوای محیط خنک می شود. این نوع سیستم در جاهایی استفاده می شود که دفع گرمای اضافی، مشکلی ندارد. برای مثال، می توان از گرمای اضافی برای گرم کردن یک مکان در زمستان استفاده کرد تا هزینه استفاده از سیستم های گرمایشی کاهش یابد.

چرخه عملکرد چیلر هوا خنک با تبخیرکننده شروع می شود. تبخیر کننده یک مایع مبرد (خنک کننده) دارد که درون کلاف لوله ای آن جریان یافته و از حالت مایع به حالت گاز تبدیل می شود. در این فرآیند، حرارت از آبی که در سیستم چیلر در جریان است جذب می شود. سپس گاز مبرد وارد کمپرسور و کندانسر شده و مجددا تحت فشار، به حالت مایع در می آید. حرارت به درون هوا آزاد می شود و این چرخه به همین ترتیب ادامه میابد.

تمامی انواع چیلرها برای عملکرد بهینه نیازمند سرویس کردن و نگهداری منظم هستند اما سرویس کردن و نگهداری از چیلرهای هوا خنک نسبت به چیلرهای خنک شونده با آب، کمتر است و برخلاف آن ها، نیازمند برج خنک کننده نیستند ولی مصرف انرژی آن ها حدود ۱۰ درصد بیشتر از چیلرهای خنک شونده با آب است.

به طور کلی می توان چیلرهای هوا خنک را به دو دسته تقسیم بندی کرد:

چیلرهای هوا خنک ثابت: در جاهایی استفاده می شوند که مشکلی در رابطه با گرمای اضافی وجود ندارد.

چیلرهای هوا خنک قابل جا به جایی: تنها تفاوت این چیلرها با چیلرهای هوا خنک ثابت، امکان جا به جایی آن ها است.

در بازار تجهیزات سرمایشی-گرمایشی ایران، می توان هم چیلرهای خارجی پیدا کرد و هم چیلرهای ایرانی. بسیاری از شرکت های ایرانی تولید کننده چیلر، سابقه ای طولانی داشته و در مقایسه با چیلرهای خارجی، چیزی کم ندارند. در این مقاله به معرفی بهترین برند چیلر هوا خنک ایرانی موجود در بازار، یعنی برند آرن، می پردازیم.

معرفی برند آرن

برند آرن متعلق به شرکت آرن تهویه پارس است. این شرکت سابقه ای بیش از دو دهه در ساخت سیستم های سرمایشی-گرمایشی، خدمات مهندسی و واردات انواع مختلف سیستم های سرمایشی-گرمایشی و تهویه هوا دارد. شرکت آرن تهویه پارس، یک شرکت دانش بنیان است که از جدیدترین فناوری های روز برای ساخت محصولاتش استفاده می کند.

این شرکت با تیم مهندسی مجرب خود، مناسب ترین سیستم های سرمایشی-گرمایشی و تهویه هوا را برای هر پروژه تجاری یا صنعتی، با رعایت استانداردهای بین المللی، طراحی و اجرا می کند و خدمات پس از فروش گسترده و بسیار خوبی به مشتریان خود ارائه می دهد. محصولات سرمایشی-گرمایشی مختلفی شامل انواع داکت اسپلیت، پکیج های نصب شونده روی سقف، سیستم های VRF، فن کویل، مینی چیلر و چیلرهای تراکمی اسکرال و اسکرو تحت نام برند آرن در بازار موجود هستند.

  چیلر هوا خنک ایتالیایی

انواع چیلر هوا خنک آرن

چیلر هوا خنک آرن، بهترین چیلرهای هوا خنک ایرانی موجود در بازار کشور می باشند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

چیلر هوا خنک آرن تراکمی اسکرال-سری S

این چیلرهای هوا خنک از گاز مبرد R410A استفاده می کنند و در دماهای محیطی ۱۵- تا ۴۶+ به طور بهینه، عمل می کنند. ظرفیت سرمایشی مدل های مختلف این چیلر هوا خنک آرن، ۳۵ الی ۱۳۰ کیلووات است و می توان تا ۸ دستگاه از آن ها را به صورت ماژول استفاده کرد. در هنگام خرید این چیلر هوا خنک می توانید پمپ حراتی سفارش دهید. این چیلرها برای افزایش مساحت سطح تبادل حرارتی و عملکرد بهینه، دارای بافلهای مارپیچی در مبدل های حرارتی خود هستند.

چیلر هواخنک آرن

چیلر تراکمی هوا خنک اسکرال-سری P

این چیلرهای هوا خنک از گاز مبرد R410A استفاده می کنند و در دماهای محیطی ۱۵- تا ۴۵+ به طور بهینه، عمل می کنند. ظرفیت سرمایشی مدل های مختلف این چیلر هوا خنک آرن، ۲۵ الی ۲۰۰ کیلووات است و می توان تا ۸ دستگاه از آن ها را به صورت ماژول استفاده کرد. در هنگام خرید این چیلر هوا خنک می توانید پمپ حراتی سفارش دهید و انتخاب کنید که کمپرسور از نوع دیجیتالی باشد یا از نوع ساده. این چیلرها برای افزایش مساحت سطح تبادل حرارتی و عملکرد بهینه، دارای بافلهای مارپیچی در مبدل های حرارتی خود هستند.

  معرفی و بررسی مزیت چیلر هوا خنک

چیلر هواخنک آرن

چیلر هوا خنک تراکمی نوع اسکرو

شرکت آرن در ساخت این مدل از چیلر هوا خنک آرن گاز مبرد R134a استفاده کرده است. چیلرهای هوا خنک آرن مدل اسکرو دارای کمپرسورهای نوع بتزر، شیر انبساط دنفوس و سیستم های الکتریکی اشنایدر آلمان است. کندانسور این چیلرها دارای فن هایی با باله های بزرگ و طراحی منحصر به فرد برای عملکرد ساکت و کم صدا هستند. چیلرهای تراکمی هوا خنک اسکرو برند آرن، خیلی بزرگ نبوده و به راحتی قابل حمل و نصب آسان هستند. ظرفیت سرمایشی این چیلرها، ۳۸۰ تا ۱۴۲۰ کیلووات است.

چیلر هواخنک آرن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه