کارآیی فن کویل زمینی در پروژه ها

کارآیی فن کویل زمینی در پروژه ها

در این مقاله قصد داریم شما را با کارآیی فن کویل زمینی در پروژه ها آشنا کنیم.

امروزه استفاده از سیستم های تهویه مطبوع برای ساختمان ها امری حیاتی به شمار می رود. در همین راست با توجه به تکنولوژی روز دنیا دستگاه های متنوعی به بازار عرضه شده است. یکی از دستگاه هایی از آن استقبال بسیار ویژه ای شده است فن کویل ها می باشند. فن کویل ها در مدل های مختلف زمینی، دیواری، داکتی، کاستی و سقفی تو کار و با ظرفیت های گوناگونی تولید شده است و می توان با توجه به طراحی و نیاز ساختمانی که در آن نصب می شود بهترین انتخاب را انجام داد.

فن کویل ها نسبت به دستگاه های مشابه موجود در بازار دارای قدرت بسیار بالایی در تأمین سرمایش و گرمایش محیط هستند و استفاده از این دستگاه ها بسیار مقرون به صرفه می باشد. اطلاعات کامل در مورد فن کویل زمینی در فرئشگاه اینترنتی سرما مارکت درج گردیده است و می توانید آن ها را بررسی نمایید. در این مقاله درباره ی فن کویل زمینی که یکی از کاربردی ترین دستگاه ها در پروژه ها و ساختمان های اداری، تجاری، تفریحی، هتل ها و . . . است توضیح می دهیم:

فن کویل زمینی

فن کویل زمینی چیست و به چه صورت کار می کند؟

فن کویل هایی که در بازار موجود هستند دارای ساختار و اجزایی مشابه هم هستند و فقط با توجه به مکانی که نصب می شوند به انواع مختلفی طبقه بندی می شوند. این دستگاه ها ممکن است به صورت رو کار و یا تو کار نصب شوند. فن کویل زمینی یکی از دستگاه هایی است که بر روی زمین نصب می گردد و فضای بسیار کمی را اشغال می کنند. این دستگاه ها دارای طراحی بسیار زیبا و دکوراتیوی هستند. فن کویل ها دارای دو جزء اصلی فن و کویل هستند. وظیفه فن در این دستگاه ها به جریان انداختن هوا در بین کویل ها است و کویل ها در واقع یک نوع از مبدل های حرارتی هستند.

  عوارض دستگاه تصفیه هوا غیر استاندارد

با توجه به استفاده ای که از فن کویل در فصل زمستان و یا تابستان می شود داخل کویل ها آب گرم و یا آب سرد جریان می یابد و هوایی که در بین کویل ها در حال جریان است با این کویل ها بر خورد می کند، گرما یا سرمای آب را جذب می کنند و دمای هوا افزایش و یا کاهش می یابد و به این ترتیب هوای گرم و هوای سرد برای مصرف کنندگان تأمین می شود.

در این سیستم ها در مسیر دریچه ی خروجی هوا فیلتر هایی به کار رفته است و قبل از خروج هوا آلودگی ها و ذرات ریز گرد و غبار موجود در آن و یا ویروس ها را جذب می کند و هوایی پاک را در محیط توزیع می کند. در فن کویل زمینی ها آب سرد به وسیله چیلر ها و آب گرم توسط موتور خانه ها و پکیج ها فراهم می شود و به داخل کویل ها جریان می یابد.

طرز کار فن کویل زمینی

مزایای کارآیی فن کویل زمینی در پروژه

استفاده از فن کویل ها در ساختمان ها دارای مزایا و معایبی است که در این قسمت به آن می پردازیم:

  •  این دستگاه ها برای نصب و راه اندازی نیازی به کانال کشی ندارند و تنها با لوله کشی های ساده ای که برای نصب صورت می گیرد دارای قابلیت کار هستند و حذف این گزینه در این دستگاه ها کمک شایانی در صرفه جویی می کند.
  • این دستگاه ها برای محیط هایی که در آن نصب می شوند گرمایش و سرمایش مطبوع و دل نشینی را فراهم می کند.
  • یکی از مزایای این سیستم ها کنترل دمای هر محیط به صورت جداگانه است و می توان فن کویل محیط هایی که مورد استفاده قرار نمی گیرند  را خاموش نمود و این امر باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
  • فن کویل زمینی ها دستگاه هایی به شکل مکعب مستطیل هستند و به راحتی بر روی زمین نصب می شوند و دارای ابعاد جمع و جوری هستند که فضای زیادی را اشغال نمی کنند.
  انواع فن کویل یکتا تهویه اروند

مزایای فن کویل زمینی – کارآیی فن کویل زمینی در پروژه ها

  • میزان صدایی که فن کویل ها در هنگام کار از خود تولید می کنند امر بسیار مهمی است. فن کویل زمینی دارای میزان صدای تولیدی بسیار کمی هستند و در هنگام کار کردن برای کاربران صدای مزاحمی را ایجاد نمی کنند.
  • فیلتر های به کار رفته در این سیستم یک مزیت بزرگ به حساب می آید زیرا به مقدار قابل توجه ای از حجم آلودگی ها می کاهد و فن کویل ها در محیط هایی که کار می کنند مانع از پخش آلودگی ها و درات ریز موجود در هوا در یک محیط می شوند و آن را به مکان های دیگر منتقل نمی کنند.
  • این سیستم ها دارای قابلیت نصب ترموستات جهت کنترل و برنامه ریزی دستگاه را دارا هستند.
  • در هنگام نصب حتما باید به محل اتصال شیر آلات توجه کرد و راست و یا چپ بودن آن را مورد نظر قرار داد.
  • فن کویل زمینی ها در مدل های رو به رو زن، بالا زن و شیب دار و در ظرفیت های ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ cfm تولید می شوند.
  • این دستگاه ها دارای امکان ساخت در دو نوع کانال دار (برای ورود هوای تازه) و بدون کانال هستند. سیستم هایی که دارای کانال هستند می توانند علاوه بر سرمایش و گرمایش هوای تازه ای را که محیط نیاز دارد را به وسیله هوا ساز فراهم می کند در صورتی که سیستم های بدون کانال هم سرمایش و گرمایش ئ هوای تازه را می توانند بدون نیاز به دستگاه هواساز فراهم کند.

مزایای استفاده از فن کویل زمینی

تقسیم بندی فن کویل زمینی براساس سرمایش و یا گرمایش:

فن کویل زمینی به دو دسته ی دو لوله Two Pipe System و یا چهار لوله Four pipe System تقسیم می شوند. فن کویل هایی که دارای دو لوله هستند در واقع دارای یک لوله برای رفت و یک لوله برا یبرگشت آب هستند و می توانند برای محیط هایی که در آن نصب می شوند می توانند فقط سرمایش یا گرمایش را تأمین کنند.

  تفاوت فن کویل زمینی و رادیاتور

فن کویل های چهار لوله دارای دو لوله برای ورود و دو لوله برای خروج آب هستند و در مکان هایی که نصب می شوند می توانند هم سرمایش و هم گرمایش را به صورت یک نواخت فراهم کنند. از دستگاه هایی که دارای چهار لوله می باشند در بازار تهویه مطبوع استقبال بسیار بهتری شده است زیرا به طور هم زمان می توان هم از سرمایش و هم از گرمایش استفاده نمود.

دسته بندی فن کویل زمینی از نظر سرمایش و گرمایش

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه