اجزای فن کویل زمینی

اجزای فن کویل زمینی

در این مقاله با اجزای فن کویل زمینی آشنا خواهید شد. با سرما مارکت همراه باشید!

فن کویل ها با عبور هوا از میان کویل حاوی اب سرد در تابستان و اب گرم در زمستان توانایی تامین هوای خنک و هوای گرم در فصل های مختلف سال می باشند.

فن کویل ها معمولا در مواردی که بخواهیم درجه حرارت هر محیط به طور جداگانه کنترل شود و همینطور از انتقال و جا به جایی هوا و الودگی بین فضاهای مختلف جلوگیری به عمل اید مورد توجه قرار میگیرند.

فن کویل زمینی معمولا با ظرفیت هوادهی از ۲۰۰ cfm   الی ۱۰۰۰ cfm  تولید می شوند.فن کویل ها به صورت بالا زن و یا رو به رو زن منتشر میشوند.این فن کویل ها از کف زمین فضا را اشغال می کند و به همین علت در منازل مسکونی کاربرد زیادی ندارند و در مراکز اداری ،مدارس ،اپارتمان ها و در طول راهرو ها و سالن ها از فن کویل زمینی استفاده می شود.

فن کویل زمینی دارای انواع مختلفی از جمله زمینی توکار جلو زن،زمینی توکار بالازن،زمینی شیب دار می باشد.

یکی از انواع فن کویل زمینی فن کویل دکوراتیو سقفی-زمینی می باشد.این نوع از سیستم ها یکی از پرمصرف ترین ها در زمینه تهویه مطبوع است.بخش اصلی فن کویل زمینی از یک یا چند ردیف کویل مسی همراه با پره های الومینیومی تشکیل شده است.این نوع فن کویل ها برای استفاده در فضاهایی که فاید سقف کاذب جهت نصب دستگاه می باشند استفاده میگردد و به طور گسترده ای در فضاهای عمومی؛مدارس،ادارجات،بیمارستان ها و منازل مورد استفاده است.

  اتصالات مورد نیاز فن کویل

در فن کویل زمینی امکان مکش هوا از زیر یا از روبرو باشد. این دستگاه ها دارای طراحی باریک و زیبای بدنه می باشند.عملکرد فن کویل ها به علت دونده گالوانیزه ارام و بی صدا بوده و نصب ان ها اسان است.

اجزای فن کویل زمینی:

بدنه:جنس بدنه فن کویل زمینی از جنس فولاد گالوانیزه و مواد پلاستیکی ترکیبی بوده و از نظر ابعاد و اندازه فن کویل زمینی سایز مناسبی دارند.

فیلتر:در بخش ورودی هوا یا همان قسمت مکش فن کویل هوا اولین تجهیز فیلتر می باشد که سریعا پس از ورود به فن کویل زمینی فرایند پالایش هوا در فن کویل انجام میشود.لازم به ذکر است که چون فن کویل زمینی در فضاهای بسته نصب میشوند فیلتر انها نسبت به فیلترهواساز ها یا دیگر فن کویل ها که در معرض هوای بیرونی هستند از اهمیت کمتری برخوردارند.

فن: فن کویل زمینی دارای فن سانتریفیوژ و در مدل استاندارد از جنس فولاد گالوانیزه میباشند و همچنین فن های ABS نیز به صورت انتخابی قابل ارائه هستند.

الکتروموتور:موتور فن یا الکتروموتور فن کویل زمینی از نوع اسنگرون و در سه سرعت تند،متوسط و کند کنترل می شود.

کویل:

کویل ها بلوفین بوده و از جنس صفحات الومینیومی با روکش محافظ خوردگی و رطوبت بوده و لوله های مسی می باشند.تمامی کویل ها پیش از نسب بر روی فن کویل زمینی در فشار ۳۰BAR ازمایش میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه