آنچه باید راجب فن کویل زمینی بدانیم

آنچه باید راجب فن کویل زمینی بدانیم

سلام به همراهان همیشگی سرما ماکت ! ما با مقاله ( آنچه باید راجب فن کویل زمینی بدانیم ) بار دیگر آمدیم تا با هم درباره تجهیزات سرمایشی – گرمایشی اطلاعاتی کسب کنیم.

فن کویل اخرین بخش از یک سیستم تهویه مطبوع می باشد که به صورت مستقیم در ساختمان ها نصب میشود.این دستگاه دارای یک فن دمنده و یک مبدل حرارتی میباشد تا عمل انتقال و تهویه را انجام میدهد.

به طور کلی فن کویل ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل:فن کویل سقفی،کاست یک طرفه،کاست چهار طرفه ،دیواری(که از لحاظ ظاهر همانند اسپلیت ها هستند)و فن کویل زمینی  که مناسب با نوع کاربری و محیط توسط کارشناسان توصیه و انتخاب میشوند.

پارامترهایی که هنگام انتخاب فن کویل باید به ان توجه داشته باشیم میتواند شامل:ظرفیت،ابعاد؛بدنه،فن،موتور،کویل و… باشد که در نظرگرفتن هریک از این ها باعث خرید مناسب تر برای ما میشود.

در این مقاله به آنچه باید راجب فن کویل زمینی بدانیم ، میپردازیم:

فن کویل زمینی برای فضاهای داخلی ساختمان های اداری،مسکونی ،تجاری که نصب دستگاه های تهویه در سقف کاذب نبوده و یا نیاز به تهویه از سطح داشته باشند مورد استفاده قرار میگیرد.در فن کویل زمینی امکان کنترل دمای هر فضا به صورت جداگانه وجود دارد که این امتیاز مهمی برای این دسته از فن کویل ها می باشد.

فن کویل زمینی در واقع از یک یا چند فن و الکتروموتور تشکیل شده است که باتوجه به مقدار و مدل هوارسانی به مدل های متفاوت تغییر خواهد کرد،همچنین فن کویل زمینی دارای یک کویل ابی می باشد که اب گرم از بویلر و اب خنک از چیلر تغذیه شده و با عبور و جریان در کویل باعث کاهش یا افزایش سطح کویل شده و این هوای ایجاد شده از سطح کویل عبور کرده و باعث تغییر دما میشود.کنترل دمای هوا در فن کویل ها توسط یک ترموستات دیواری صورت میگیرد.

  ۴ نکته لازم هنگام خرید فن کویل زمینی

فن کویل زمینی خود به مدل های مختلفی تقسیم بندی میشود:

فن کویل زمینی شیبدار

 

فن کویل زمینی روبرو زن

فن کویل زمینی بالازن

 

فن کویل زمینی قابلیت نصب درسطح عمودی و افقی و همچنین در درون و بیرون کابین را دارا می باشد همچنین قابلیت تغییر اتصال لوله از راست و یا از چپ در دستگاه امکان پذیر است.

نصب فن کویل زمینی بسیار سریع و اسان بوده و عملکرد ان ها ارام و کم صدا می باشد.علاوه بر این در بعضی از فن کویل زمینی ها از دمنده گالوانیزه نیز استفاده میشود که این امر سسب ایجاد صدای کمتر و راحتی بیشتر میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه