چگونگی خرید فن کویل زمینی

چگونگی خرید فن کویل زمینی

در این مقاله (( چگونگی خرید فن کویل زمینی )) قصد داریم اطلاعات شما را از اینگونه محصولات افزایش دهیم. با سرما مارکت همراه باشید!

فن کویل زمینی چه دستگاهی می باشد؟ اشنایی با چگونگی خرید فن کویل زمینی

در مجموع کلیه ی فن کویل ها دستگاه هایی هستند که به سیستم های دو فصلی شناخته می شوند. منظور از دو فصلی بودن این است که در فصل زمستان از این سیستم ها برای تأمین گرمایش و در فصل تابستان برای فراهم نمودن سرمایش استفاده می شود. فن کویل زمینی برای کامل کردن عملکرد خود نیاز به دستگاه هایی مانند چیلر برای فراهم نمودن آب سرد و موتور خانه و پکیج برای تأمین آب گرم دارند. فن کویل زمینی مانند تمامی فن کویل های دیگر از اجزایی تشکیل شده اند که در تمامی مدل ها مشترک می باشد.

فن کویل زمینی چگونه دستگاهی است

اجزای تشکیل دهنده فن کویل زمینی:

بدنه:

بدنه این سیستم ها از ورق های بسیار محکم گالوانیزه و همین طور مواد پلاستیکی ساخته شده است که دارای مقاومت بالایی در برابر صدمات و ضربات احتمالی می باشد و این بدنه ها به صورت ضد زنگ هستند.

فن:

در بیشتر فن کویل ها از فن سانتریفیوژی که به صورت دینامیکی و استاتیکی بالانس شده است استفاده گردیده است و همین طور در این دستگاه ها می توان از فن های ABS استفاده نمود. در کل فن هایی که در فن کویل ها استفاده می شود بهتر است از نوع بی صدا و کم صدا باشد تا در هنگام کار کردن برای کاربران صداهای مزاحمی را ایجاد نکند.

  ۴ نکته لازم هنگام خرید فن کویل زمینی

کویل:

کویل ها مجموعه ای از لوله های مسی هستند که به وسیله فین های آلومینیومی احاطه شده اند و به صورت یک مبدل حرارتی ایفای نقش می کند و سرمایش و گرمایش را به وجود می آورند. این نکته قابل ذکر است کویل هایی که در فن کویل زمینی به کار می رود در فشار ۳۰ بار آزمایش می گردند.

الکتروموتور:

الکتروموتور در واقع همان موتور فن می باشد که در این مدل از فن کویل ها از نوع اسنگرون می باشد و دارای سه سرعت متفاوت است و می تواند در حالت های کند، متوسط و تند مورد استفاده قرار گیرد.

الکتروموتور فن کویل زمینی

فیلتر: 

در قسمتی که هوا وارد دستگاه می شود فیلتر هایی به کار رفته است که آلودگی هایی که در هوا وجود دارد را جذب می کند و به میزان قابل توجه ای از حجم آن می کاهد و سپس هوایی تمیز را در محیط منتشر می کنند. این فیلتر ها دارای قابلیت شست و شو و همین طور تعویض هستند.

فیلتر فن کویل زمینی

 • از دیگر اجزایی که در این فن کویل زمینی به کار رفته است شیر هوا گیری و شیر سه راهه برقی می باشد.

استفاده از این دستگاه ها در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و مجموعه های تفریحی، ورزشی دارای ویژگی های بسیاری است که حال به بیان این ویژگی ها می پردازیم:

خصوصیات منحصر به فرد فن کویل زمینی:

 • این فن کویل ها برای راه اندازی و نصب نیازی به کانال کشی ندارند و با لوله کشی هایی که انجام می شود قابل نصب و استفاده می باشند. این امر خود گزینه مثبتی به شمار می رود زیرا استفاده از کانال کشی در بر گیرنده هزینه هایی می باشد و با حذف آن در این دستگاه ها از لحاظ هزینه باعث صرفه جویی می شود.
 • فن کویل زمینی در مدل های بالازن، شیب دار، رو به رو زن در ظرفیت های ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ CFM تولید می شود و با توجه به متراژی که فضای شما دارا است می توانید دستگاه مناسبی را انتخاب کنید.
 • فن کویل زمینی ها مانع از منتشر شدن آلودگی ها و ذرات ریز گرد و غبار در بین فضاهای مختلف می شود و این یکی از بهترین ویژگی این سیستم ها است.
 • چنانچه از چندین دستگاه در فضایی استفاده گردد این سیستم ها می توانند برای محیط های مختلف گرمایش و سرمایشی یک نواخت و جدا گانه را فراهم کنند و اگر فضایی مورد استفاده قرار نمی گیرد می توان فن کویل مربوط به آن محیط را خاموش نمود و این امر موجب کاهش در مصرف برق می گردد.
 • از نظر ظاهر این سیستم ها دارای مدل های مختلفی می باشد و این دستگاه ها دارای ظاهری دکوراتیو و زیبا هستند و از آن جایی که طراحی این سیستم ها به گونه ای انجام شده است که دارای ابعاد جمع و جوری هستند و فضای زیادی را در کف اشغال نمی کنند.

خصوصیات فن کویل زمینی

چگونگی خرید فن کویل زمینی

 • این سیستم ها دارای تنوع و همین طور ظرفیت های بسیا متفاوتی می باشد. حتما قبل از خرید این دستگاه راجع به انتخاب ظرفیت مناسب با کارشناسان مربوطه در این زمینه مشورت کنید و ظرفیتی را انتخاب کنید که متناسب با فضای شما باشد تا تهویه مطبوع در این فضاها به خوبی صورت پذیرد.
 • برای هر فضایی نمی توان این فن کویل ها را انتخاب نمود و بیشتر از این دستگاه ها در مدارس، ادارات و هتل ها و . . استفاده می شود.
 • یکی از مهم ترین نکات اساسی این سیستم ها نصب سریع و آسان آن می باشد و علاوه بر این مورد طراحی ظاهری این دستگاه ها بسیار زیبا و خاص می باشد.
 • هر دستگاهی با توجه به سیستمی که دارد نیاز به تعمیرات و سرویس های دوره ای خاص دارد و این نکته باید مورد توجه قرار گیرد که این امر به موقع انجام شود تا در عملکرد آن مشکلی ایجاد نکند.
 • ابعاد هایی که برای این دستگاه ها در نظر گرفته شده است بسیار متفاوت می باشد. حتما به ابعاد محیطی که فن کویل زمینی در آن نصب می گردد توجه شود تا نسبت به فضا بزرگ تر و یا کوچک تر انتخاب نشود. زیرا در نظر نگرفتن این موضوع از طول عمر دستگاه می کاهد.
 • فن کویل ها دارای قابلیت اتصال لوله هم از سمت راست و هم از سمت چپ هستند. به محل اتصال این سیستم ها در فضای مورد نظر توجه شود تا به صورت اشتباهی خریداری نگردد.

نکات لازم در هنگام خرید فن کویل زمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه