چرا تصفیه آب؟

چرا تصفیه آب؟

سلام به همراهان همیشگی سرما ماکت ! ما با مقاله ( چرا تصفیه آب؟ ) بار دیگر آمدیم تا با هم درباره تجهیزات سرمایشی – گرمایشی اطلاعاتی کسب کنیم.

 

تصفیه اب به فرایندی گفته میشود که پس از انجام ان مواد شیمیایی ،الاینده های موجود در اب،و گازها از اب الوده حذف میشود تا اب قابل اشامیدن شود.فرایند تصفیه اب میتواند به کاهش غلظت ذرات معلق از جمله قارچ ها و باکتری ها منجر شود .و با توجه به این تعریف هردستگاهی که شامل فیلتری برای تصفیه اب باشد  دستگاه تصفیه اب گفته میشود.تصفیه اب میتواند شامل تصفیه خانه های شهری و یا ابعادی مانند دستگاه تصفیه اب صنعتی و یا حتی تصفیه اب خانگی باشد.

چرا تصفیه آب؟

هر دستگاه تصفیه آب میتواند شامل انواع مختلفی از فیلتر ها مانند کربن اکتیو،اسمزمعکوس، فرابنفش،فیلتر hepa،پست کربن،الکالاین،کربن بلاک و دیگر فرایند های جداسازی باشد.انتخاب این فیلتر ها به کیفیت اب بستگی دارد و هنگام خرید باید به ان توجه فرمایید به طور مثال اگر اب اشامیدنی نباشد باید از فیلتری که باکتری های مضر ،مواد معدنی و الودگی ها را از اب جدا میکند استفاده کرد.

استفاده از دستگاه تصفیه اب در منازل نیز توصیه میشود به دلیل اینکه برخی از مزه ناشی از کلری که برای تصفیه وضدعفونی کردن اب انجام میشود بیزارند.یا به دلیل اینکه اب از لوله های طویل شهری عبور میکند دارای انواع الودگی ها و فلزات سنگین مانند سرب می باشد که برای سلامتی مضراست.یا در حالتی دیگر ممکن است اب به دلیل ماندن در مخازن توزیع عناصر الی به دلیل وجود باکتری را به همراه داشته باشد.این الودگی هارا میتوان  به وسیله دستگاه تصفیه اب از بین برد.

  شش گام موثر در انتخاب دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه هوا دارای ویژگی هایی از قبیل:خدمات پس از فروش مادام العمر،جابه جایی اسان،پشتیبانی طولانی مورد توجه استفاده کنندگان قرار میگیرد.

اکثر مدل های دستگاه تصفیه اب از دو روش پیروی میکنند که یکی روش فیلتراسیون یا اولترا فیلتراسیون بوده و دیگری روش اسمز معکوس می باشد که به طور کوتاه:

دقت روش فیلتراسیون عموما بین ۱/۰ میکرون تا ۵ میکرون بوده است

دقت روش اسمز معکوس عموما بین ۰/۰۰۰۱ میکرون می باشد

این دو روش دربین متخصصان به سیستم پیش تصفیه و سیستم تصفیه اب نامیده میشود.

پس از انتخاب و خرید دستگاهی که مناسب برای استفاده ی ما میباشد به مرحله ی نگهداری از دستگاه تصفیه آب میرسیم.برای این مظور باید در بازه زمانی مشخص شده ای که ذکر شده فیلترهای دستگاه راه تعویض کنیم.هرچه سختی اب بالاتر بوده زمان تعویض در بازه زمانی کمتری صورت میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه