مزیت استفاده از فن کویل های ایرانی

مزیت استفاده از فن کویل های ایرانی

در مقاله ( مزیت های استفاده از فن کویل ایرانی ) می خواهیم اطلاعات بیشتری کسب کنیم تا خرید بهتری داشته باشیم. با سرما مارکت همراه باشید!

صنعت تولید تجهیزات سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع یا همان HAVC در کشور ما سابقه‌ای طولانی داشته و در حال حاضر شرکت‌های متعددی در داخل کشور به تولید این محصولات مشغولند. چیلرها، فن کویل‌ها و هواسازهای شرکت‌های آذرنسیم، ساراول، ساران، یکتا تهویه و … توان رقابت با محصولات وارداتی را به ویژه از نظر قدرت و کارایی دارا هستند.

یکی از دستگاه‌های حرارتی-برودتی که کاربرد زیادی در ساختمان‌های مسکونی، اداری، هتل‌ها و سوله‌های صنعتی کشور ما دارد، فن کویل است که توسط بسیاری از شرکت های داخلی تولید می شود. فن کویل های ایرانی ظرفیت هوادهی و توان سرمایشی و گرمایشی بسیار بالایی دارند و نسبت به فن کویل های خارجی دارای مزیت‌های متعددی می باشند که در این مقاله به معرفی این مزیت‌ها می‌پردازیم.

مروری بر سیستم فن کویل – مزیت های استفاده از فن کویل ایرانی

سیستم فن کویل از مجموعه‌ای از یونیت ها تشکیل می شود که هر کدام در بخش خاصی از ساختمان قرار می گیرند و به واسطه‌ی لوله کشی های آب به بولیر در موتور خانه برای تأمین آب گرم و چیلر برای تأمین آب سرد وابسته هستند.

با عبور آب سرد یا گرم از درون ساختاری شبیه به رادیاتور به نام کویل، که در کابینت فن کویل قرار دارد، و با عمل فن های یونیت فن کویل که هوا را از درون اتاق به درون کابینت مکیده و پس از عبور دادن هوا از میان پره‌های کویل یا همان مبدل حرارتی، آن را به درون اتاق باز می‌گردادند، هوای درن ساختمان سرد یا گرم می شود و آب مجددا به موتورخانه یا چیلر باز می‌گردد تا دمای آن تنظیم شود.

  آیا درباره انواع فن کویل یکتا تهویه اروند می‌دانید؟

وقتی به فن کویل ایرانی اشاره می‌کنیم، منظور یونیت فن کویل است و البته نصب فن کویل به عهده‌ی شرکتی است که فن کویل را عرضه می‌کند.

مشکلات رایج یونیت فن کویل

یونیت های فن کویل می‌توانند اندکی سر و صدا داشته باشند که در نتیجه عملکرد و لرزش‌های فن، جریان هوا درون فن کویل و وجود هوا درون سیستم است. مشکل دیگر یونیت های ف کویل، تقطیر رطوبت هوا روی کویل در هنگام عمل سرمایش است که باعث چکه کردن و تجمع آب تقطیر و خیس شدن محیط داخلی فن کویل می شود. از دیگر مشکلات فن کویل که مختص به فن کویل های روکار است، اشغال فضای اتاق و به هم ریختن دکوراسیون داخلی اتقاق می باشد.

در فن کویل های ایرانی به بعضی از ای مشکلات توجه بیشتری شده است. مشکلاتی که در فن کویل های خارجی مورد توجه قرار می‌گیرند، اندکی با مشکلاتی که سازندگان ایرانی روی رفع آن‌ها تمرکز دارند، اندکی متفاوت است.

اصلی ترین تفاوت فن کویل های ایرانی با فن کویل های خارجی

فن کویل های ایرانی و فن کویل های خارجی موجود در بازار که غالبا ایتالیایی و چینی هستند یک تفاوت آشکار دارند و آن این است که در فن کویل های ایرانی توجه به جنبه های لوکس مثل ظاهر دکوراتیو و سر و صدای بسیار کم، خیلی مورد توجه نیست.

فرهنگ خریدار ایرانی و البته وضعیت اقتصادی کشور ما تولیدکنندگان داخلی فن کویل را مجاب کرده است که محصولاتشان را با تمرکز بیشتر روی قدرت، کارایی و دوام  و تمرکز کمتر روی جنبه‌های ظاهری و از نظر خریدار ایرانی، غیرضروری، مثل ساکت بودن، داشته باشند.

  چگونگی خرید فن کویل زمینی

خریدار ایرانی فن کویلی پرقدرت می‌خواهد که گرمایش و سرمایش محیطی بزرگ را با آن تأمین کند تا مجبور به نصب تعداد زیادی فن کویل نشود زیرا پول کمی دارد. برای خریدار ایرانی ظاهر محصول و ساکت بودن آن کمترین اهمیت را دارد زیرا معمولا خریدار ایرانی از اهمیت زیبایی شناسی محیط و نیز از آسیب های آلودگی صوتی آگاه نیست یا به دلیل وضعیت نامطلوب اقتصادی نمی‌تواند پولی برای این جنبه‌ها اختصاص دهد.

بنابراین شما با پول یک فن کویل پرقدرت و غیر دکوراتیو ایرانی می‌توانید یک فن کویل خارجی با قدرت تقریبا نصف فن کویل ایرانی، ولی با ظاهری دکوراتیو و سر و صدای بسیار کم بخرید.

مزیت های استفاده از فن کویل ایرانی

همانطور که گفته شد، فن کویل های ایرانی به نسبت قیمتشان، قدرت بالایی دارند، بنابراین برای استفاده در محیط‌های تجاری و اداری که دکوراسیون و سکوت اهمیت چندانی ندارد، مثل سوله های کارخانه ها، بسیار عالی هستند. یکی از نقاط ضف فن کویل های ایرانی در مقایسه با فن کویل های خارجی در چنین محیط‌هایی، وجود لبه‌های تیز در بدنه اکثر فن کویل های ایرانی است که می تواند سبب آسیب رساندن به افراد شود.

فن کویل های ایرانی از قیمت مناسب تری نسبت به فن کویل های خارجی برخوردارند. به فن کویل های خارجی در هنگام ورود به ایران مالیات گمرکی تعلق می گیرد و قیمتشان را بالا می برد. البته فن کویل های خارجی قاچاق نیز با قیمت پایین تر در ایران کم نیستند ولی خیلی از این فن کویل ها تقلبی بوده و اگر دچار مشکل شوند، مصرف کننده از هیچ حمایتی برخوردار نیست.

  تفاوت داکت اسپلیت اینورتر و معمولی

فن کویل های ایرانی برای آب و هوای ایران طراحی شده اند. درست است که کشور ما دارای آب و هواهای متفاوت است ولی عمده سرزمین ایران، اقلیم گرم و خشک دارد. فن کویل های ایرانی برای کارکردن در میانگین دمایی و رطوبتی کشور ایران ساخته می شوند و بنابراین، کارایی بیشتری نسبت به فن کویل های خارجی دارند.

البته فن کویل های ایرانی به این دلیل که عایق رطوبتی مناسب ندارند، در محیط های مرطوب مثل مناطق شمالی کشور، خیلی خوب نیستند و البته سیستم سرمایشی مناسب مناطق شمالی کشور، اسپلیت است.

هم‌ترین مزیت های فن کویل ایرانی

یکی از مهم‌ترین مزیت های فن کویل ایرانی این است که همه ی شرکت های تولید کننده فن کویل در ایران، برای کالای خود ضمانت چند ساله در نظر می گیرد و در صورت هر گونه ایرادی از شما پشتیبانی می کنند. فن کویل های ایرانی از خدمات پس از فروش گسترده تری نسبت به فن کویل های خارجی برخوردارند و در صورت هر گونه خرابی و مشکلی، قطعات و سرویس های مورد نیاز آن‌ها به راحتی در اختیار مشتری قرار می گیرد.

البته فن کویل های خارجی که به واسطه شرکت های معتبر وارد کشور می شوند، نیز از گارانتی و خدمات پس از فروش بهره مند هستند ولی نه به اندازه فن کویل ایرانی.

استفاده از فن کویل ایرانی یک مزیت دیگر نیز دارد که از اهمیت بالایی برخوردار است. با خرید فن کویل ایرانی، از تولید کننده داخلی حمایت کرده و برای جوان ایرانی اشتغال زایی می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه