فن کویل یکتا تهویه اروند چه ویژگی هایی دارد ؟

فن کویل یکتا تهویه اروند چه ویژگی هایی دارد ؟

فن کویل یکتا تهویه اروند چه مشخصاتی دارد؟ انتخابی مناسب برای سیستم تهویه مطبوع خانگی است . این فن کویل دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت . اما فن کویل یکتا تهویه اروند چگونه کار می کند ؟ با سرما مارکت همراه باشید.

فن کویل یکتا تهویه اروند

فن کویل یکتا تهویه اروند

فن کویل یکتا تهویه اروند چه ویژگی هایی دارد ؟

فن کویل یکتا تهویه اروند انتخابی مناسب برای سیستم تهویه مطبوع خانگی است . این فن کویل دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت . اما فن کویل یکتا تهویه اروند چگونه کار می کند ؟

نحوه کارکرد فن کویل یکتا تهویه اروند 

به طور کلی می توان گفت اساس کار تمام فن کویل ها مشابه یکدیگر است  . هر فن کویل از تعدادی کویل آلومینیومی یا مسی و یک فن تشکیل شده است . به منظور درک بهتر کارکرد فن کویل یکتا تهویه اروند ، بهتر است ابتدا با دسته بندی انواع فن کویل ها آشنا شویم . دسته بندی که برای فن کویل ها وجود دارد ، دو لوله ای و چهار لوله ای بودن آن ها است .

در فن کویل های دو لوله ای یک لوله رفت و یک لوله برگشت وجود دارد . به این ترتیب به جهت گرمایش محیط جریان آب گرم که از سیستم گرمایش مرکزی و یا پکیج ارسال می شود ، توسط ولو سلونوئید قرار گرفته در ورودی کویل ها ، کترل می گردد تا گرمایش مورد نظر را ایجاد کند .

همچنین به منظور کنترل دمای محیط ، از یک فن در پشت کویل ها استفاده شده است . زمانی که آب گرم در کویل ها جریان دارد ، فن ، هوای موجود را از روی کویل ها عبور داده و به محیط مورد نظر پرتاب می کند . با کاهش و یا افزایش سرعت فن می توان ضریب انتقال حرارت جابجایی بین کویل ها و هوا تغییر خواهد هرچه سرعت بیشتر باشد ، انتقال حرارت بیشتری انجام خواهد شد .

اما در سیستم های چهار لوله ای فن کویل یکتا تهویه اروند ، دو لوله رفت و دو لوله برگشت وجود دارد . به این ترتیب می توان به طور همزمان به گرمایش و سرمایش دو محیط مجزا پرداخت .

فن کویل یکتا تهویه اروند چه مشخصاتی دارد؟

فن کویل یکتا تهویه اروند

فن کویل یکتا تهویه اروند

ظرفیت هوا دهی در فن کویل یکتا تهویه اروند

همانطور که می دانید ، فن کویل یکتا تهویه اروند ، انواع مختلفی دارا است . بنابراین برای انتخاب مناسب فن کویل یکتا تهویه اروند ، باید ابتدا به فضای هوا دهی مورد نیاز ، فضای خالی موجود در محیط ، دیواری و یا سقفی بودن فن کویل و دیگر عوامل توجه بسیار نمود .

به طور کلی انواع مختلف فن کویل یکتا تهویه اروند ، دارای ظرفیت هوادهی ۲۰۰ تا ۱۲۰۰ فوت مکعب بر دقیقه است . در این فن کویل ها از پره های به خصوصی استفاده شده است که امکان استفاده از آن را در محیط های اداری ، مسکونی و … فراهم می کند .

توجه داشته باشید در صورتی که ظرفیت هواد هی مناسبی برای محیط مورد نظر خود انتخاب نکنید . عمل تهویه به خوبی انجام نشده و در نتیجه سطح آسایش مناسبی برای شما به وجود نخواهد آمد .

مشخصات بدنه فن کویل یکتا تهویه اروند 

از آن جایی که فن کویل های زمینی بیشتر در دسترس بوده و امکان برخورد ناخوداگاه با آن ها وجود دارد ، تمامی زوایا و گوشه های تیز این دستگاه حذف شده و به این ترتیب در صورت برخورد ، امکان آسیب دیدگی به افراد وجود نخواهد داشت .

همچنین بدنه فن کویل یکتا تهویه اروند به گونه ای طراحی شده است که وزن دستگاه را تحمل کرده و مقاومت بالایی را در برابر خوردگی از خود نشان دهد .

فیلتر و عایق بندی در فن کویل یکتا تهویه اروند

از آنجایی که از این فن کویل ها در بیمارستان ها و مراکز پزشکی نیز استفاده می شود ، فیلتر امری حیاتی به شمار می آید . فیلتر به کار رفته در فن کویل یکتا تهویه اروند از نوع فیلتر های کربنی بوده و تمام آلاینده ها و آلودگی ها را در هنگام تهویه هوا به خود جذب می کند . در صورتی که فن کویل در محیط هایی غیر از بیمارستان ها و مراکز بهداشتی نصب شود ، از فیلتر هایی با جنس پلی پروپن در این فن کویل ها استفاده می گردد .

این فیلتر ها به صورت شبکه های توری بوده و توانایی بالایی در جذب گرد و غبار و خاک دارند . همچنین فیلتر های نصب شده در فن کویل یکتا تهویه اروند ، قابلیت تعویض نیز دارند . عایق بندی عامل مهم دیگری است که باعث افزایش کارایی فن کویل یکتا تهویه اروند می شود .

در واقع عایق بندی در این سیستم تهویه مطبوع باعث کاهش میزان تعریق فن کویل می شود . همچنین میزان زیادی از سطح صدای تولید شده را جذب کرده و سطح آسایش بهتری را برای افراد ایجاد می کند .

فن کویل یکتا تهویه اروند و مبدل های حرارتی

فن کویل یکتا تهویه اروند

فن کویل یکتا تهویه اروند

همانطور که می دانید گذر هوا بر روی کویل های فن کویل یکتا تهویه اروند باعث از دست دادن و یا جذب انرژی می شود . بنابراین هر چه میزان تماس بین هوای عبوری و کویل ها بیشتر باشد ، میزان انتقال حرارت افزایش پیدا کرده و بازدهی فن کویل افزایش پیدا می کند .

به این ترتیب مهندسین طراح با قرار دادن مبدل های حرارتی بر روی کویل ها میزان سطح تماس بین هوا و کویل ها را افزایش می دهند . این فین ها غالبا از جنس آلومینیوم هستند . فلز آلومینیوم به سبب خواص ویژه خود ، ضریب رسانایی بالایی داشته و با کمترین اتلاف انرژی ، انرژی گرمایی را به سطح ( به جهت گرمایش ) یا از سطح به مبرد ( به جهت سرمایش ) منتقل می کند .

همچنین این پره ها که تحت عنوان فین نیز شناخته می شوند به صورت زاویه دار و به شکل موج سینوسی ساخته می شوند . به این ترتیب پیوسته میزان سطح تماس هوا و فین ها افزایش پیدا می کند .

ترموستات در فن کویل یکتا تهویه اروند 

ترموستات ها از جمله قطعات الکترونیکی هستند که وظیفه اندازه گیری دما را دارند . در واقع با نصب ترموستات در محیط مورد نظر ، میتوان تا حد زیادی در مصرف برق و انرژی صرفه جویی کرد .

به این ترتیب که ترموستات دمای محیط را اندازه گیری کرده و در صورت رسیدن به دمای تعیین شده توسط افراد ، دور موتور فن کویل را کاهش می دهد . به این ترتیب تا زمانی که دمای محیط در سطح ایده آلی قرار دارد ، دور موتور فن کویل در پایین ترین وضعیت خود قرار داشته و از انرژی کمتری استفاده می کند . همچنین ترموستات ها به گونه ای طراحی  شده اند که در صورت نبود افراد در محیط مورد نظر ، به فن کویل دستور توقف کامل بدهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه