داکت اسپلیت, مقالات

داکت اسپلیت اینورتر، بهینه در مصرف برق

داکت اسپلیت اینورتر بهینه در مصرف برق

در این مقاله (( داکت اسپلیت اینورتر، بهینه در مصرف برق )) قصد داریم اطلاعات شما را از اینگونه محصولات افزایش دهیم. با سرما مارکت همراه باشید!

داکت اسپلیت اینورتر، بهینه در مصرف برق

در دنیای امروزی مصرف بهینه انرژی برق از اهمیت بالایی برخوردار است. داکت اسپیلیت اینورتر یکی از سیستم های تهویه مناسبی هستند که به طور چشم گیری میزان مصرف برق را کاهش می دهند.

این وسیله با توجه به ساختاری که دارد هم در فصل زمستان و هم در فصل تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. داکت اسپیلیت اینورتر به دلیل کیفیت بالا در ساخت، مصرف بهینه برق و همچنین نصب در سقف کاذب بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. اما تفاوت داکت اسپیلیت های معمولی با داکت اسپیلیت اینورتر در چیست؟ این وسیله چگونه باعث کاهش مصرف برق و انرژی می شود؟

داکت اسپلیت اینورتر

داکت اسپلیت اینورتر

داکت اسپلیت اینورتر از جمله بهترین وسایل حرارتی برودتی است که با استفاده از کنترل جریان برق در شروع کار باعث کاهش مصرف برق می شود. در شروع راه اندازی، دستگاه ها انرژی برق بسیار زیادی را مصرف می کنند. وجود سیستم اینورتر در این نوع از داکت اسپیلیت ها سبب شده تا در شروع کار دستگاه، مقدار انرژی برق لازم به دستگاه داده و از دادن انرژی اضافی جلوگیری شود. مصرف بهینه برق در داکت اسپیلیت اینورتر به شروع کار محدود نمی شود، بلکه در حین کار و سرد یا گرم کردن محیط به طور بهینه از برق استفاده می کند.

این وسیله زمانی که دمای محیط به حد مطلوبی رسید به مرور از عبور جریان برق کاسته و موتور دستگاه با دور پایین تری کار می کند و درصورت بالا رفتن دمای محیط دوباره شروع به کار می کند. گازی که در این نوع از اسپیلیت ها مورد استفاده قرار می گیرد گاز فریون است. این گاز در کمپرسور فشرده شده و وارد سیکل بسته ی اسپیلیت می‌ شود. به جهت سرمایش با کارکرد فن و عبور جریان هوا از روی این گاز هوا خنک شده و به داخل اتاق فرستاده می شود.

 

داکت اسپلیت اینورتر

 

داکت اسپیلیت های معمولی

داکت اسپیلیت های معمولی برخلاف داکت اسپیلیت اینورتر جریان برق را به یکباره وارد سیستم می کند و باعث افزایش مصرف برق می شود. این داکت اسپیلیت ها به دلیل آنکه دستگاه به طور پیوسته برای به تعادل رساندن دمای محیط کار می کند، مصرف برق بالاتری نسبت به داکت اسپیلیت های اینورتر دارد که این میزان به ۶۰ درصد می رسد. درواقع داکت اسپیلیت های اینورتر ۶۰ درصد کمتر از داکت اسپیلیت های معمولی برق مصرف می کنند. به همین دلیل ما به شدت استفاده از این وسیله را به کسانی که به فکر کاهش هزینه ها و مصرف بهینه انرژی هستند توصیه می کنیم.

داکت اسپیلیت اینورتر با کاهش دور موتور که در پی آن کاهش مصرف برق را به دنبال دارد، سبب شده که بازدهی و عمر طولانی تری نسبت به اسپیلیت های معمولی داشته باشد. چراکه در اسپیلیت های معمولی با قطع و وصل کردن جریان برق، یک شوک الکتریک بزرگ وارد سیستم می شود. این شوک به مرور زمان از کارایی و عمر دستگاه کاسته و دستگاه زودتر به تعمیر نیاز پیدا می کند.

بررسی معایب داکت اسپیلیت اینورتر

البته باید این نکته را در نظر داشت که اگرچه داکت اسپیلیت اینورتر از کیفیت بالاتری برخوردار هستند اما این وسیله قیمت بالاتری هم نسبت به سایر داکت اسپیلیت ها داراست.

همچنین در صورت بروز مشکل در سیستم آن هزینه تعمیر بالاتری نسبت به سایر اسپیلیت ها دارد. اما با توجه به بررسی های انجام شده، کاهش مصرف برقی را که یک اسپیلیت دارای اینورتر دارد، باعث می شود که هزینه های اضافی ناشی از خرید و تعمیر این وسیله جبران شود. درواقع با یکبار هزینه جلوی هزینه های سالانه گرفته می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *