اسپلیت یا کولرگازی چیست؟

اسپلیت یا کولرگازی چیست؟

اسپلیت یا کولرگازی چیست؟ امروزه استفاده از اسپلیت ها رواج بسیاری پیدا کرده است. حال ممکن است برایتان این سوال پیش آید که اسپلیت چه دستگاهی است و دارای چه کاربرد هایی می باشد؟ در این مقاله از مجموعه سرما مارکت قصد داریم در این باب توضیحاتی را ارائه دهیم. با سرما مارکت همراه باشید!

اسپلیت کلمه ایست به معنی جدا شده که در کشور ما اختصاری برای کولرهای گازی استفاده میشود و بین مردم رایج است که البته امکان شنیدن کلمه ی اسپلیت نیز هست زیرا این تلفظ به غلط در بین مردم جا افتاده است ولی اسم صحیح کولرهای گازی اسپلیت می باشد.

کولرگازی همواره یکی ازموثرترین عوامل ساکنین در خانه و یا کارکنان در محیط های دیگر است بنابراین شناخت این دستگاه و انتخاب درست می تواند کمک بزرگی به ما کند.

هریک از دستگاه های اسپلیت دو یونیت (داخلی و بیرونی) را شامل می شود که قسمت بیرونی کندانسور و قسمت داخلی اواپراتور نامیده می شود. یونیت داخلی اسپلیت ها در داخل ساختمان ها بر روی دیوار نصب می شوندو یونیت خارجی اسپلیت ها در بیرون از ساختمان و در فضایی باز نصب می شوند و این دو به وسیله لوله هایی مسی به یکدیگر وصل می شوند.

 

 

اسپلیت یا کولرگازی چیست؟

به طور کلی اسپلیت ها وظیفه تولید هوای مطبوع و خنک در محیط را دارند و این فرایند طی مراحل زیر انجام می شود:

۱-جذب هوای گرم که به عهده اواپراتور می باشد.

۲- متراکم شدن گاز مبرد (که نوع های مختلفی از جمله R22,R410 و … دارد) توسط کمپرسور

  فن کویل کاستی و مزیت آن

۳-خنک کردن مبرد که توسط کندانسور انجام می شود.

اخیرا کولر های گازی جای کولر آبی ها را گرفته است به دلیل هوای مطبوع تر و قابلیت استفاده در شرایط گرم و شرجی آب و هوایی (تروپیکال) و مصرف نکردن صدها لیتر آب،همچنین امکان تامین گرمایش، ظاهر شیکی هر یک از دستگاه ها دارار هستند و لوله کشی اسپلیت ها که مانند لوله کشی کولرهای آبی حجیم و سخت نمی باشد.

نکات مهم برای اسپلیت یا کولرگازی چیست؟

در جریان هستید که مدل ها و برند های زیادی در دسته بندی کولرگازی ها وجود دارد و این امر باعث می شود از طرفی شما حق انتخاب زیادی داشته باشید ولی از طرفی دیگر باعث گیج شدن و یا انتخاب غلط استفاده کنندگان می شود.

نکاتی درباره ی انتخاب کولرگازی:

بر اساس راهنمایی های افرادی که در این بازار خبره می باشند انتخاب برندی که در بازار ایران و جهان خوش نام باشد بسیار قابل ذکراست اما تنها نکته نیست. ما باید برای انتخاب دستگاه به خدمات پس از فروش و همچنین کیفیت کالا نیز دقت داشته باشیم.

از این رو انتخاب دستگاه های باگارانتی بسیار مطمئن تر از اسپلیت های بی گارانتی یا به اطلاح اسپلیت های بانه ای می باشد.

برخی از مصرف کنندگان به دلیل قیمت کم دستگاه های بدون گارانتی (کولرهای بانه ای) آن هارا انتخاب می کنند اما باید بدانید که خرید کولرگازی با گارانتی مزایایی مانند داشتن لوله های مسی دارد که می توانید از کولرگازی های مشابه بدون گارانتی صرف نظرکرد.

 

برای خرید اسپلیت سامسونگ و … با ما تماس بگیرید.

  نکات کاربردی در انتخاب دستگاه هواساز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه