استانداردهای خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی

استانداردهای خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی

اگر از استانداردهای خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی اطلاعی ندارید با سرما مارکت در این مقاله همراه باشید.چیلرهای هوا خنک ظرفیت های تبرید بسیار متنوعی داشته و هم برای خنک کردن تآسیسات و مایعات صنعتی و هم برای خنک کردن آب مورد نیاز سیستم های فن کویل ساختمان های بزرگ به کار گرفته می شوند. چیلرهای هوا خنک ایتالیایی از بهترین انواع چیلرهای هوا خنک در سطح جهان هستند. شرکت های ایتالیایی رابطه خوبی با شرکت های ایرانی داشته و بعضی از آن ها دارای نمایندگی های رسمی در ایران هستند.

بنابراین چیلرهای هوا خنک ایتالیایی در ایران به راحتی یافت می شوند و البته از گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار بهترین نسبت به حتی چیلرهای ایرانی و چینی برخوردارند. در این مقاله می خواهم ضمن مرور سیستم چیلرهای هوا خنک، به شما در خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی کمک کنیم. با سرمامارکت همراه باشید.

استانداردهای خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی

چیلرهای هوا خنک چگونه کار می کنند؟

چیلرهای هوا خنک نوعی از چیلرها هستند که کندانسر آن ها مستقیما توسط هوا خنک می شود. این در حالی است که کندانسر چیلرهای آب خنک، توسط آب خنک شده و سپس آب به برج خنک کننده پمپاژ و در آن جا خنک می شود. اما سیکل تبرید چیلرها چگونه کار می کند؟

چیلرها در اصل دستگاه هایی هستند که برای خنک کردن سیستم ها مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها حرارت را از طریق یک کویل تبخیری جذب می کنند و آن را در کندانسر به طور مستقیم (در چیلرهای هوا خنک) یا به طور غیر مستقیم (در چیلرهای آب خنک) به درون جو دفع می نمایند.

سکیل تبرید یا چرخه سرمایش چیلرها از کویل تبخیری شروع می شود. کویل تبخیری چیلرها معمولا یک کویل پوسته-لوله است. کویل پوسته-لوله به کویلی گفته می شود که شمامل کلافی از لوله های موازی هم است که در فاصله نزدیکی در کنار هم قرار گرفته اند و همگی آن ها یک ورودی واحد و یک خروجی واحد دارند. این ساختار درون ساختار لوله مانند دیگری (پوسته) قرار می گیرد که سیال دیگری از درون آن رد می شود ولی این سیال هرگز با مایع مبرد مخلوط نمی شود و تنها راه تماس آن ها، دیواره لوله های کویل است.

مایع مبرد سرد از درون ورودی واحد به درون تمامی لوله ها جریان میابد و در آن جا حرارت را از سیال دیگری که درون پوسته و لا به لای لوله ها در جریان است جذب کرده، شروع به تبخیر شدن می کند و از خروجی واحد به صورت خارج می شود و در چیلرهای تراکمی که اکثر انواع چیلرهای هوا خنک از این نوع هستند، به سمت کمپرسور حرکت می کند.

 

sarmamarket

سرویس و نگهداری از فن کویل

فن کویل بی صدا چی بخریم؟

مقایسه فن کویل دیواری و کاست

چیلرهای هوا خنک چگونه کار می کنند؟

کمپرسور با فشرده کردن گاز مبرد گرم، آن را به سمت کویل کندانسر هدایت می کند. در واقع کار کمپرسور این است که نیروی محرکه لازم برای حرکت مایع/گاز مبرد درون سیکل تبرید چیلر را فرآهم می آرود. موتور کمپرسور می تواند معمولی یا اینورتر باشد. موتور کمپرسور اینورتر به موتور دور متغیر معروف است زیرا دارای چندین دور مختلف می باشد اما موتور کمپرسور معمولی فقط یک حالت خاموش و یک حالت روشن دارد. کمپروسرها انواع مختلفی مثل رفت و برگشتی، اسکرال، اسکرو و سانتریفیوژی دارند که به ترتیب اشاره، راندمان آن ها بیشتر می شود.

گاز مبرد گرم سپس وارد کویل کندانسر شده و در آن جا تحت فشار بالا و به دلیل خنک شدن پیوسته توسط فن ها در چیلر هوا خنک، شروع به تقطیر کرده و ضمن از دست دادن حرارتش به مایعی سرد تبدیل می شود. حرارت آزاد شده نیز از طریق دیواره کویل کندانسر و با کمک فن های کندانسر به هوای آزاد منتشر می شود. مایع مبرد سرد نیز به کویل تبخیری باز می گردد و چرخه مجددا از سر گرفته می شود.

چیلرهای هوا خنک ایتالیایی

شرکت های ایتالیایی در زمینه ساخت تجهیزات سرمایشی، گرمایشی و تهویه مطبوع در دنیا سرآمد هستند. بعضی از این شرکت ها مثل راس، تراست، فرولی و … چیلرهای تراکمی هوا خنک بسیار قدرتمند، کم سر و صدا، هوشمند و با راندمان بسیار بالا تولید می کنند که خیلی از آن ها قابلیت ماژول شدن دارند و ظرفیت تبرید آن ها می تواند تا اندازه چیلرهای آب خنک جذبی نیز بالا برود.

استانداردهای خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی

در صورتی که قصد خرید چیلر برای یک ساختمان بزرگ به منظور تأمین آب سرد سیستم های فن کویل را دارید یا می خواهید برای خنک کردن تأسیسات و مایعات داغ صنعتی چیلر بخرید ولی فضای لازم و پول کافی برای نصب تأسیسات عظیم و گران قیمت برج خنک کننده را ندارید، یا اینکه به منبع آب کافی و ارزان قیمت برای خنک کردن کندانسر چیلرهای آب خنک دسترسی ندارید، بهترین انتخاب برای شما چیلرهای هوا خنک ایتالیایی هستند. این چیلرها در ظرفیت های تبرید بسیار متنوعی از ۵ تن تبرید تا ۵۰۰ تن تبرید موجود هستند و در صورتی که نیاز به ظرفیت تبرید بالاتری داشته باشید می توانید با ماژول کردن آن ها به هزار تن تبرید نیز برسید.

برای خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی خود باید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

۱- بار حرارتی را محاسبه کنید

برای اینکه ظرفیت تبرید چیلر هوا خنک ایتالیایی که می خرید، جوابگوی نیاز شما باشد و در عین حال، هزینه های اولیه و جاری بیشتری نسبت به چیزی که واقعا نیاز دارید متحمل نشوید، پیش از خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی باید بار حرارتی کاربرد مد نظر خود را تعیین کنید. چندین راه برای این کار وجود دارد اما برای محاسبه دقیق بار حرارتی، درک کاملی از فرایند ضروری است.

۲- نوع، دما و سرعت جریان مبرد را تعیین کنید

بعد از محاسبه بار حرارتی نوبت به انتخاب بهترین مبرد و البته محاسبه جریان و دمای مبرد می رسد. روش انتقال حرارت از سیستم که باید خنک شود به مبرد و نوع مبرد مورد استفاده روی جریان و دمای مورد نیاز مبرد اثر گذار است.

۳- شناسایی محیط نصب

پیش از خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی باید بدانید که قرار است چیلر را در چه محیطی نصب کنید. برای مثال اگر قرار است چیلر در فضای بسته نصب شود باید بتواند در دماهای بالا و هواهای آلوده به خوبی کار کند اما اگر قرار است در فضای باز نصب شود باید در مقابل رطوبت بالا و رطوبت پایین مقاوم باشد. به علاوه، اگر می خواهید چیلر را در فضای باز نصب کنید، باید آب و هوای محل را در نظر داشته باشید زیرا محدوده دمای عملکردی چیلرها با هم دیگر متفاوت است.

۴- از منحنی های عملکرد چیلر استفاده کنید

حالا باید منحنی های عملکرد چیلرهای هوا خنک ایتالیایی را با هم دیگر مقایسه کند تا چیلری انتخاب کنید که دقیقا با نیاز شما همخوانی داشته باشد.

۵- منحنی های عملکرد پمپ را بررسی کنید

پمپ یکی از قطعات چیلر است که برای ایجاد جریان سیالی که باید توسط چیلر خنک شود، مورد استفاده قرار می گیرد. معمولا این قطعه نیز با چیلر همراه است. هر کاربردی نیازمند شدت جریان خاصی و بنابراین باید پیش از خرید یک چیلر هوا خنک ایتالیایی، منحنی های عملکرد پمپ چیلر را نیز بررسی کنید تا ببینید آیا با نیاز شما همخوانی دارد یا خیر.

۶- انتخاب نهایی از استانداردهای خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی

دیگر ویژگی هایی که فکر می کنید چیلر هوا خنک شما باید داشت باشد را در نظر بگیرد. این ویژگی ها می توانند شامل نوع برق مصرفی، امکانات کنترلی، میزان سر و صدا و … باشند. به علاوه به یاد داشته باشید که چیلرهای هوا خنک ایتالیایی را حتما با گارنتی حداقل ۲ ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه