۷ مزیت چیلر هوا خنک ایتالیایی

۷ مزیت چیلر هوا خنک ایتالیایی

امروز می خواهیم به بیان مزیت چیلر هوا خنک ایتالیایی بپردازیم. شاید شما نیز تا به حال فکر کرده اید یا اگر ساختمان داشته باشید این سوال به ذهنتان آمده است که چطور در مراکز اداری، تجاری، مسکونی و… چگونه می‌توان رطوبت هوا را تنظیم کرد؟ یا چگونه می‌توان دمای آب یا مایعات مشابه آن را کاهش داد؟ جواب اینگونه سوالات دستگاه چیلر هوا خنک است.

در مقالات قبلی درج شده در سایت مرجع سرما مارکت به طور مفصل درباره ی انواع مختلف چیلر تراکمی و جذبی صحبت کرده ایم. اگر علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید پیشنهاد می‌کنم آن مطالب را نیز مطالعه فرمایید. در ادامه قصد داریم نگاهی دقیق تر به چیلر های تراکمی از نوع چیلر هواخنک ایتالیایی بپردازیم، ساختمان های آن را بررسی کرده و مزایا و معایب دستگاه چیلر را ارزیابی کنیم.

چیلر های تراکمی هواخنک از هوا جهت خنک کاری مبرد در جریان سیکل تبرید استفاده می‌گردد. چیلر هواخنک معمولا از ظرفیت های پایین مجهز به کمپرسور اسکرال، تا ظرفیت های بالاتر مجهز به کمپرسور اسکرو تولید و در بازار تهویه مطبوع عرضه می‌گردد.

چیلر هوا خنک ایتالیایی چیست

چیلر هوا خنک ایتالیایی چیست؟

برند های ایتالیایی با در نظر گرفتن تکنولوژی و علم پیشرفته روز دنیا دستگاهی را به عنوان چیلر تراکمی هوا خنک تولید کرده اند. چیلر های هوا خنک چرخه ای مبنی بر تبرید تراکمی داشته و به نام چیلر هوایی نیز شناخته شده است. کندانسور تعبیه شده در چیلر هوا خنک، تشکیل شده از فن هایی است که هوا با با قدرت حول لوله های حامل گرمای اتلافی عبور داده و با این کار مبرد را به مایع تبدیل می‌کند. این سری از چیلر ها دیگر نیازی به برج خنک کننده ندارند.

چگونگی کارکرد چیلر هوا خنک ایتالیایی

چگونگی کارکرد چیلر هوا خنک ایتالیایی

سیکل تبرید این دستگاه همانند چیلر تراکمی آب خنک از اواپراتور شروع می‌شود. مبرد بعد از گرفتن گرمای آب و انتقال به کمپرسور، فشرده می‌شود. هنگامی که مبرد به گاز با فشار بالا تبدیل گشت، وارد کندانسور می‌شود. کندانسور چیلر هوا خنک از روش فرستادن گرما به فضا سبب چگالش مبرد می‌شود.

  اطلاعات کامل در مورد فن کویل ایتالیایی

این عملکرد بزرگترین تفاوت چیلر های تراکمی هوا خنک و آب خنک است. بعد از آن، مبرد با عبود کردن از شیر انبساط و از دست دادن فشار به اواپراتور وارد می‌شود. چرخه ی ذکر شده در چیلر های نوع هوا خنک به طور دائم تکرار می‌گردد.

چگونگی کارکرد چیلر تراکمی هوا خنک بر اساس چرخه تبرید تراکمی است و به کمپرسور نیاز دارد. کمپرسور ها مهم ترین قطعه در دستگاه چیلر به شمار می‌رود و بایستی با توجه به نوع کارکرد آن به نحوه درست انتخاب شود. از این رو با توجه به نوع کمپرسوری که در دستگاه به کار رفته است می‌توان چیلر هوا خنک ایتالیایی را به انواع رفت و برگشتی، سانتریفیوژی، اسکرال و اسکرو دسته بندی کرد.

مهم ترین مزیت چیلر هوا خنک ایتالیایی

همانطور که در ابتدای مطلب به آن اشاره کردیم، دستگاه چیلر به انواع و مدل های متنوعی تقسیم می‌گردد. به همین علت قبل از انتخاب نهایی چیلر باید بداند که با توجه به ویژگی های دستگاه چه چیلری، با چه حجم و مدلی مناسب شرایط پروژه مد نظر است.

  1. این سیستم جهت استفاده در شرایط جغرافیایی مناطق گرم و خشک (یعنی اغلب نقاط کشور) مناسب است.
  2. یکپارچه بودن کل سیستم، سبب کارکرد بهتر و طول عمر بالاتر چیلر است.
  3. چیلر هوا خنک نیاز به برج خنک کننده مجزا ندارد.
  4. قابلیت نصب در تمامی فضاهای باز، و تمامی فضای بسته بنا به نوع دستگاه انتخابی را دارد.
  5. به دلیل حذف لوله کشی و هزینه های مربوط به کندانسور آبی در چیلر هوا خنک ایتالیایی، با صرفه جویی در هزینه رو به رو هستیم.
  6. جهت صرفه جویی در مصرف انرژی، می‌توان تنها از بخشی از ظرفیت دستگاه استفاده کرد.
  7. قابلیت کنترل تمامی قسمت ها توسط دستگاه های الکترونیکی را دارا است.

تفاوت چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک

تفاوت چیلر تراکمی آب خنک و هوا خنک در چیست؟

هردو دسته ی محصولات با مکانیزم تقریبی یکسانی کار می‌کنند. هر دو مجهز به کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و شیر انبساط هستند. مهمترین موردی که سبب تفاوت در این دو دسته شده این است که چیلر هوا خنک از هوا و چیلر آب خنک به وسیله آب مبرد موجود در سیستم خود را خنک می‌سازند و دوباره آن را به کار می‌گیرند.

  آشنایی با نوعی کولر گازی به نام اسپلیت اینورتر

این تفاوت باعث می‌شود این سیستم ها با وجود مکانیزم و اجزای کاملا یکسان و مشابه، دو دستگاه کاملا متفاوت باشند. بنا به موارد ذکر شدا بدیهی است که سیستم های آب خنک جهت استفاده در مناطق گرم و خشک مناسب نیست، و همینطور نمی‌توان از یک چیلر هوا خنک نیز در مناطقی با رطوبت بالا استفاده کرد.

نکاتی درباره چیلر هوا خنک ایتالیایی

تمامی سیستم های چیلر در بهترین حالت نیاز به نگهداری و تعمیرات دارند، اما چیلر هوا خنک در مقایسه با چیلر تراکمی آب خنک نیازمند تعمیرات آسان تر و ارزان تر است. از آنجایی که دستگاه چیلر هوا خنک نیازی به برج خنک کننده ندارد، این موضوع  در مواردی که تراکم سیستم ها و آپارتمان ها بالاست یا قابلیت ساخت برج خنک کننده وجود ندارد یک مسئله بسیار حائز اهمیت و حیاتی محسوب می‌شود.

چیلر هوا خنک ایتالیایی دارای مصرف برق بالاتری در مقایسه با نوع آب خنک دارد. برخی افراد این تصور را دارند که چیلر های آب خنک در مقایسه به چیلر هاب هوا خنک کار آمدتر هستند. این نکته لازم به ذکر است که هزینه اجرا و نگهداری این دو دسته چیلر باید به صورت کلی بررسی شود و صرفا به دلیل مصرف برق بیشتر چیلر های تراکمی هوا خنک، به این معنا نیست که سیستم های آب خنک از لحاظ اقتصادی به صرفه تر هستند. صرفه اقتصادی انتخاب و استفاده از هر کدام از این مدل ها نیازمند جمع بندی از همه جهات می‌باشد و امکان دارد در دو پروژه متفاوت در دو منطقه مختلف، این مسئله به طور کامل متضاد باشد.

  چگونه اقدام به خرید داکت اسپلیت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه