آنچه باید راجب چیلر تراکمی بدانیم

آنچه باید راجب چیلر تراکمی بدانیم

آنچه باید راجب چیلر تراکمی بدانیم این است که چیلر تراکمی برای سرد کردن آب استفاده می شود تا  از این آب برای سرمایش هوای ساختمان و یا سرد کردن ماشین آلات صنعتی و یا مناطقی که روطبت نسبی زیاد هواامکان استفاده از برج خنک کننده را از ما گرفته باشد استفاده کرد. ما برای استفاده در سرمایش هوا نیازمند تجهیزاتی مانند فن کویل یا هواساز و … هستیم. چیلرتراکمی نیازمند دستگاه کمپرسور می باشد که از برق تغذیه می‌کند. درنتیجه، این نوع چیلرها به چیلر برقی نیز معروف‌اند. نوع دیگر چیلر، چیلر جذبی نامیده شده که در ان از کمپرسور استفاده ای نشده و به جای ان از از شعله گاز استفاده می‌‌کند. به این نوع چیلرها، چیلر گازی نیز می‌گویند. با سرما مارکت همراه باشید.

آنچه باید راجب چیلر تراکمی بدانیم

اجزای اصلی چیلرتراکمی شامل کمپرسور،کندانسور،اواپراتور و شیر انبساط می باشد

کمپرسور چیلرتراکمی نسبت به ظرفیت و طراحی دستگاه میتوان به نوع های برگشتی،مارپیچی و گریز از مرکز بوده باشد

کندانسور نیز باتوجه به ظرفیت و مدل از نوع ابی یا هوایی است.جنس کندانسور ابی در چیلرتراکمی معمولا از نوع پوسته و لوله یا صفحه ای بوده که برای تبادل حرارتی نیز به یک برج خنک کننده دارد.در چیلرهواخنک کندانسور یا برروی بدنه چیلر نصب می گردد که در این حالت دستگاه باید در فضای ازاد باشد یا کندانسور به صورت جدا در فضایی که با هوای ازاد ارتباط دارد نصب میشود.

شیر انبساط چیلرتراکمی نوع ترموستات یا فشاری و یا الکترونیک است

اواپراتور چیلر از نوع پوسته و لوله ،پوسته و کویل و یا صفحه ای است و ان را به علت جلوگیری از اتلاف حرارت عایق میکنند.

  قابلیت چیلر مدولار

چیلرتراکمی ابی باتوجه به اینکه مصرف اب و تبخیر مقداری اب را به همراه دارد به دلیل بالاتربودن راندمان وامکان کنترل دستگاه به صور دقیق روی دمای اب خروجی و همچنین قیمت خرید اولیه که ۵۰% کمتر می باشد مورد توجه قرار میگیرند.

چرخه کار چیلرتراکمی به این صورت می باشد که مایع مبرد وارد لوله ها یا همان تبخیر کننده که درون محیطی که میخواهیم سرد میشود گرما را از ان محیط گرفته و مبرد میدهد.سیال به علت گرفتن گرما تبخیر شده و در عوض حرارت محیط کاسته میشود

به طور کلی در چیلرتراکمی گاز توسط کمپرسور متراکم می شود سپس این گاز به کندانسور وارد شده توسط اب یا هوا خنک میشود و زمانی که به مایع تبدیل شد با عبور از شیرانبساط وارد اواپراتور یا همان خنک کننده می شود.اواپراتور در فشار کمتری قراردارد و این کاهش فشار مایع را تبخیر کرده و سپس مایع سردکننده با گرفتن حرارت تبخیر خود از محیط باعث ایجاد برودت می گردد.سپس گاز ناشی از تبخیر مجدد به کمپرسور منتقل می شود.

برای خرید چیلر هوا خنک به قسمت فروشگاه آنلاین سرما مارکت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه