آشنایی با چیلر هواخنک ایتالیایی

آشنایی با چیلر هواخنک ایتالیایی

در این مقاله سعی شده است ابتدا به آشنایی با چیلر هواخنک ایتالیایی بپردازیم و سپس به کاربرد سیستم های هوا خنک ایتالیایی در صنعت ساختمان پرداخته شود. همچنین اجزای اصلی و نحوه عملکرد سیستم های هوا خنک ایتالیایی مورد بحث قرار گیرد و در انتها نیز نکاتی در مورد خرید آگاهانه این سیستم ها گفته شده است.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی، دانشمندان توانسته اند اختراعات خود را به مرحله تولید برسانند و برای تمامی انسان های روی زمین رفاه و آرامش را تامین کنند. یکی از این اختراعات چیلر هوا خنک است که وسیله ای سرمایشی و تکمیل کننده تهویه مطبوع در سیستم های فن کویل و هواسازها است. سیستم های سرمایشی مانند فن کویل ها برای تهویه مطبوع هوا مجبورند آب خنک شده را از چیلر هوا خنک دریافت کنند و از طریق کویل ها، تبادل حرارت بین هوای بیرون و هوای اطراف کویل را انجام دهند.

چیلر هوا خنک بسته به کیفیت و متریال اولیه استفاده شده در ساخت آن به برندهای متفاوتی تقسیم می شود که در بین این برند ها سیستم های چیلر هوا خنک ایتالیایی مانند برند راس (RHOSS) به دلیل کیفیت عالیشان از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. در این مقاله سعی می شود بیشتر در مورد سیستم های سرمایش چیلر هوا خنک ایتالیایی آشنا شویم.

آشنایی با چیلر هواخنک ایتالیایی

جهت آشنایی با اهمیت این سیستم ها ابتدا به کاربردشان می پردازیم. سیستم سرمایشی چیلر هوا خنک ایتالیایی کاربرد های فراوانی در ساختمان و صنعت دارد از این رو  این سیستم ها بیشتر برای کاهش دمای آب (خنک کاری آب) و انتقال آب به واحد هواساز مانند فن کویل در ساختمان های مسکونی، ادارات و … استفاده می گردند. همچنین این سیستم ها برای کاهش دمای فرایندها، ماشین آلات، دستگاه های صنعتی در صنعت نیز کاربرد دارند.

  تفاوت فن کویل ایتالیایی با رادیاتور

اجزای تشکیل دهنده سیستم چیلر هوا خنک ایتالیایی

این سیستم های سرمایشی از مولفه های کمپرسور، الکتروموتور، شیر انبساط، اپراتوار، کندانسور، آب و لوله های انتقال آب خنک به واحد هواساز تشکیل می گردد.

کمپرسور

وظیفه متراکم کردن آب و پمپاژ آب خنک را به تجهیزات بعدی دارد.

الکتروموتور

وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی برای راه اندازی کمپرسور را دارد.

کندانسور

وظیفه خنک سازی هوا از طریق هوای محیط بیرون بر عهده دارد.

اپراتوار

وظیفه جذب هوای گرم ارسال شده به چیلر هوا خنک ایتالیایی و انتقال آن به کندانسور را دارد.

شیر انبساط

شیر انبساط وظیفه کاهش فشار آب ارسال شده از کندانسور را بر عهده دارد.

 

نحوه عملکرد چیلر هوا خنک ایتالیایی

ابتدا هوای گرم به کمپرسور انتقال می یابد و سپس کمپرسور با کاهش حجم هوا و فشرده سازی هوا، آن را با فشار و دمای زیاد به کندانسور می فرستد. سپس کندانسور با فرایند خنک سازی هوای فشرده از طریق هوای محیط بیرون و … هوای فشرده را به مایع بسیار سرد تبدیل می کند.

شیر انبساط باعث کاهش فشار آب ارسالی از کندانسور و کاهش دمای آب می شود. مایع خنک شده به واحد اپراتوار انتقال می یابد و این مایع سرد شده، گرمای درون اپراتوار را جذب می نماید و باعث تبخیر مایع می شود. مایع خنک شده داخل اپراتوار توسط پمپ به سیستم های سرمایش مانند فن کویل فرستاده می شود و بدین ترتیب تهویه مطبوع فضاهای مورد نظر صورت می گیرد.

نکاتی در آشنایی با چیلر هواخنک ایتالیایی

در هنگام خرید چیلر هوا خنک ایتالیایی باید نکاتی را مد نظر داشته باشیم تا بتوانیم سیستم متناسب با نیاز خود را انتخاب نماییم.

  برتری فن کویل ایرانی نسبت به دیگر برندها

سیستم های چیلر هوا خنک ایتالیایی ظرفیت ها و توان های متفاوتی دارند که باید متناسب با فضاهایی که باید تهویه مطبوع صورت گیرد انتخاب گردند. زیرا چنانچه ظرفیت سیستم انتخاب شده نسبت به ظرفیت های فن کویل ها کمتر باشد، تهویه مطبوع به خوبی صورت نمی گیرد و نارضایتی خریدار را شامل می شود و چنانچه ظرفیت انتخاب شده بیشتر باشد، خریدار متوجه هزینه های زیاد برق و … می گردد. از این رو ظرفیت چیلر هوا خنک برای خریدار حائز اهمیت می باشد.

در هنگام خرید چیلر هوا خنک باید توجه شود که سیستم بادوام و با کیفیت را انتخاب نمایید تا در مدت زمان کوتاهی پس از خریداری چیلر متوجه هزینه های گزاف شامل تعمیر و تعویض قطعه نشوید از این جهت سیستم های چیلر هوا خنک ایتالیایی مخصوصا برند RHOSS دارای کیفیت برتری نسبت به بقیه برند ها می باشد.

در هنگام انتخاب چیلر باید به این نکته مهم توجه شود که سیستم دارای ضمانت نامه و خدمات پس از فروش معتبر باشد، زیرا به هر حال در کوتاه و یا بلند مدت ممکن است چیلر به دلیل عوامل مختلفی معیوب گردد و نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه داشته باشد از این رو سیستم های دارای خدمات پس از فروش، لوازم یدکی آنها به راحتی در همه جا پیدا می شود و با هزینه کمتر می توان آن را تعمیر نمود. سیستم های سرمایشی هوا خنک ایتالیایی با داشتن ضمانت نامه و خدمات پس از فروش عالی توانسته اند از سایر رقیبان خود پیشی بگیرند و رضایت مشتریان خود را تضمین نمایند.

  اسپلیت سامسونگ ، برترین برند اسپلیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه