تهویه مطبوع با اسپلیت هایسنس ( Hisense)

تهویه مطبوع با اسپلیت هایسنس ( Hisense)

تهویه مطبوع با اسپلیت هایسنس در این محتوا ابتدا در مورد کولر گازی و اهمیت آن توضیح داده می شود و سپس با اسپلیت هایسنس آشنا می شویم و در ادامه به بررسی ویژگی ها، نحوه عملکرد و اجزای تشکیل دهنده اسپلیت هایسنس می پردازیم و در انتها نیز چند مدل از اسپلیت هایسنس را مقایسه می نماییم. با سرما مارکت همراه باشید!

اسپلیت نوعی کولر گازی می باشد که برای تهویه هوای مطبوع به صورت سرمایش و گرمایش مورد استفاده قرار می گیرد. اسپلیت ها در عصر جدید به عنوان یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های تهویه مطبوع در ساختمان ها، مراکز اداری و صنعت مورد استفاده قرار گرفته اند. در هنگام خرید اسپلیت باید به نکاتی همچون مساحت اتاق مورد نظر برای تهویه هوای سرد و گرم، کیفیت و دوام دستگاه و همچنین امکانات دستگاه دقت گردد. در این مقاله ابتدا به سابقه اسپلیت هایسنس پرداخته می شود و سپس به بررسی ویژگی های این دستگاه، انواع مدل آن و نحوه عملکرد اسپلیت هایسنس می پردازیم.

تهویه مطبوع با اسپلیت هایسنس

مهندسین شرکت هایسنس با تکیه بر دانش تکنولوژی روز دنیا در ساخت کولر گازی و استفاده از متریال با کیفیت، موفق به ساخت اسپلیت هایسنس شده اند. برند هایسنس یکی از انواع اسپلیت های با کیفیت و بادوام کشور چین است که طبق آمار جهانی این برند از برترین اسپلیت های جهان می باشد. همچنین این شرکت، کیفیت دستگاه های خود را با ارائه ضمانت نامه و خدمات پس از فروش تضمین نموده است. کولر گازی هایسنس از دهه ۱۳۸۰ در کشورمان وارد شده است و توانسته در این مدت، کیفیت و دوام دستگاه های خود را به مشتری هایش ثابت نموده و مورد پسند بیشتر مشتری های ایرانی خود قرار دهد، زیرا با صرفه جویی در هزینه توانسته اند کولر گازی با کیفیتی را برای تهویه هوای مطبوع محیط مورد نظرشان انتخاب کنند.

  ۱۲ مزیت استفاده از فن کویل یکتا تهویه اروند

ویژگی های اسپلیت هایسنس (Hisense)

کمپرسورهای استفاده شده در مدل های اسپلیت هایسنس، از انواع کمپرسورهای روتاری یا پره دار هستند که در بعضی از مدل های این دستگاه، کمپرسور مجهز به کیت اینوتر می باشد. کمپرسور اینورتر باعث صرفه جویی در برق شده و هوا را سریعتر تهویه می کند. گازی که جهت تهویه مطبوع در انواع مدل های اسپلیت هایسنس مورد استفاده قرار می گیرد از دو نوع گاز R22 و R410 می باشد. مزایای کمپرسورهای روتاری در مقایسه با کمپرسور های دیگر این است که بازدهی بالاتری دارند و همچنین با داشتن ابعادی کوچکتر و سبکتر مورد پسند عموم واقع گردیده اند. اسپلیت هایسنس قابلیت استفاده در مناطق گرم، خشک، معتدل و … را بر حسب مدل دستگاه فراهم می نماید.

اسپلیت هایسنس دارای تکنولوژی از راه دور است و می توان با کنترل از راه دور تنظیمات آن را مطابق میل مشتری تنظیم نمود. همچنین با تنظیم موتور دستگاه می توان از حالت سه دور فن با قابلیت اتوماتیک استفاده نمود.

قدرت پرتاب اسپلیت هایسنس به گونه ای است که می توان در مدت کم، هوای اتاق را مطبوع ساخت.

اجزای تشکیل دهنده اسپلیت هایسنس (Hisense)

کندانسور

کمپرسور

اپراتوار

لوله های مسی

فیلتر هوای مطبوع

 

نحوه عملکرد اسپلیت هایسنس (Hisense)

اسپلیت هایسنس شامل دو نوع سیستم سرمایش و یا سرمایش و گرمایش می شود که متناسب با نیاز مشتری انتخاب می گردد. تهویه هوا در اسپلیت هایسنس به گونه ای است که تبدیل هوای گرم به سرد در قسمت کندانسور انجام می گیرد و قسمت اپراتوار وظیفه تهویه هوای محیط داخل را بر عهده دارد. کمپرسور در دستگاه باعث گردش مداوم گاز مبرد می شود. همچنین طول لوله مسی مورد استفاده برای انتقال گاز و مایع مبرّد از کندانسور به اپراتوار با توجه به توان اسپلیت بین ۱۰ تا ۳۰ متر به صورت افقی و ۷ تا ۲۰ متر به صورت عمودی، می تواند باشد.

  مزایا و معایب فن کویل زمینی چیست؟

 

انواع مدل های اسپلیت هایسنس (Hisense)

HRH-09TQ

مساحت فضای اتاق: ۱۲ تا ۱۵ متر مربع

سرمایش و گرمایش

عملکرد اتوماتیک و هوشمند برای پرتاب باد به محیط ساختمان

کمپرسور: روتاری

گاز: R22

حداکثر فاصله کندانسور و اپراتوار : ۱۵ متر

حداکثر ظرفیت سرمایشی و گرمایشی: ۹۰۰۰ و ۹۰۰۰

مناطق معتدل و گرمسیری

HRH-12TQ

مساحت فضای اتاق: ۱۷ تا ۲۲ متر مربع

سرمایش و گرمایش

عملکرد اتوماتیک و هوشمند برای پرتاب باد به محیط ساختمان

کمپرسور: روتاری

گاز: R22

حداکثر فاصله کندانسور و اپراتوار : ۱۵ متر

حداکثر ظرفیت سرمایشی و گرمایشی: ۱۲۰۰۰ و ۱۲۰۰۰

مناطق معتدل و گرمسیری

HRH-18TG

مساحت فضای اتاق: ۲۵ تا ۳۵ متر مربع

سرمایش و گرمایش

عملکرد اتوماتیک و هوشمند برای پرتاب باد به محیط ساختمان

کمپرسور: روتاری

گاز: R22

حداکثر فاصله کندانسور و اپراتوار : ۱۸ متر

حداکثر ظرفیت سرمایشی و گرمایشی: ۱۸۰۰۰ و ۱۸۰۰۰

مناطق معتدل

HRH-30VQ

مساحت فضای اتاق: ۴۰ تا ۶۰ متر مربع

عملکرد اتوماتیک و هوشمند برای پرتاب باد به محیط ساختمان

کمپرسور: روتاری

گاز: R22

حداکثر فاصله کندانسور و اپراتوار : ۲۸ متر

حداکثر ظرفیت سرمایشی و گرمایشی: ۳۰۰۰۰ و ۳۰۰۰۰

مناطق معتدل و گرمسیری

HRH-24TQ

مساحت فضای اتاق: ۳۴ تا ۴۵ متر مربع

عملکرد اتوماتیک و هوشمند برای پرتاب باد به محیط ساختمان

کمپرسور: روتاری مجهز به اینورتر

گاز: R22

حداکثر فاصله کندانسور و اپراتوار : ۲۳ متر

حداکثر ظرفیت سرمایشی و گرمایشی: ۲۴۰۰۰ و ۲۴۰۰۰

مناطق معتدل و گرمسیری

مدل هایی که در آن ها کمپرسور مجهز به اینورتر می باشد، مدلشان با HiH شروع می شود و قیمت بالاتری دارند ولی باعث صرفه جویی بیشتر در مصرف برق و انرژی می شوند و همچنین گاز مصرفی در آنها  برای تهویه هوا R410a می باشد. در مدل های اسپلیت هایسنس از نوع سرمایش، مدلشان با HRC شروع می شود.

  اسپلیت هایسنس برندی متفاوت در تهویه مطبوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه