معرفی فن کویل‌های برند آذرنسیم

معرفی فن کویل‌های برند آذرنسیم

شرکت آذرنسیم یک تولیدکننده محصولات سرمایشی-گرمایشی و تهویه مطبوع مثل فن کویل، چیلر، پکیج، هواساز و … برای ساختمان‌های بزرگ تجاری، بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها و … است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ آغاز کرده است. این شرکت گواهینامه‌های کیفی متعددی شامل ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱، ایزو ۸۰۰۱، ایزو IMS و … دریافت کرده است. شرکت آذرنسیم پروژه‌هایی عظیم مثل سازمان صدا و سیما، مرکز تجارت جهانی فردوسی، برج میلاد، شهرداری تهران و بسیاری از شهرهای دیگر، پالایشگاه‌ها و ۷۰ درصد از دانشگاه‌های آزاد و دولتی و بسیاری از مراکز دولتی و غیر دولتی دیگر را به انجام رسانده است. به علاوه، این شرکت در انجام چندین پروژه بزرگ در کشورهای همسایه مثل عراق و افغانستان نیز مشارکت داشته است.

در این مقاله به معرفی فن کویل‌های برند آذرنسیم می‌پردازیم اما ابتدا مروری مختصر بر نحوه عملکرد فن کویل و انواع آن داریم.

فن کویل چیست و چگونه کار می‌کند؟

فن کویل نوعی سیستم سرمایشی و گرمایشی است که از طریق تبادل حرارتی بین آب درون سیستم و هوای درون ساختمان عمل می کند. هر فن کویل از بخش هایی شامل کویل یا کویل ها، فن یا فن ها، لوله کشی های آب، و بخش مرکزی تشکیل شده است. در بخش مرکزی بعضی فن کویل یک چیلر و یک آب گرم کن و در بخش مرکزی بعضی دیگر که عمل گرمایش را از طریق تبادل حرارتی بین هوا و المنت الکتریکی انجام می دهند، تنها یک چیلر وجود دارد. چیلر از بخش هایی شامل کندانسر، تبخیرکننده، و کمپرسور تشکیل شده و آب درون سیستم را خنک کرده و گرمای آن را به دو طریق هواخنک یک آب خنک به محیط خارج دفع می کند. آب خنک شده درون سیستم جریان یافته و با عبور از کویل یا کویل ها، هوا را خنک می کند. به این شکل که فن هایی در هر یونیت داخلی فن کویل، هوای درون ساختمان را از درون این کویل ها عبور می دهند و گرما از هوا به درون آب درون کویل که همانند یک رادیاتور عمل می کند، منتقل می شود. سپس آب گرم شده به چیلر بازگشته و خنک می شود. در عمل گرمایش در فن کویل های دارای آب گرم کن مرکزی، عکس این عمل رخ می دهد.

  مکانیزم کار چیلر هوا خنک ایتالیایی چیست؟

فن کویل ها براساس نوع عملکرد به دو نوع کلی دو لوله و چهار لوله تقسیم بندی می شوند. فن کویل های چهارلوله می توانند همزمان هم عمل سرمایش و هم عمل گرمایش را انجام دهند و بنابراین اجازه ایجاد نوسانات زیاد در هوای درون ساختمان را نمی دهند و بنابراین برای سالن های پرورش طیور، سالن های پرورش قارچ، گلخانه ها، و … مناسب هستند. فن کویل های دو لوله در یک زمان تنها می توانند یا عمل سرمایش را انجام دهند یا عمل گرمایش. چنین فن کویل هایی پیش از فص تابستان روی حالت سرمایشی و پیش از فصل زمستان روی حالت گرمایشی تنظیم می شوند و برای مکان هایی مثل ساختمان های مسکونی، بیمارستان ها، هتل ها، مراکز خرید و … مناسب هستند.

از نظر مکان نصب می توان فن کویل ها را به چهار دسته تقسیم بندی کرد: فن کویل های سقفی در سقف به ویژه سقف کاذب نصب می شوند؛ مثل کاست ها. فن کویل های دیواری روی دیوار نصب می شوند. فن کویل های زمینی به دو دسته فن کویل های زمینی افقی که در کف ساختان قرار می گیرند و فن کویل های زمینی عمودی که به صورت ایستاده روی کف ساختمان و در نزدیکی دیوار نصب می شوند، تقسیم بندی می شوند. همه این انواع فن کویل ها در دو نوع روکار و توکار موجود هستند که انواع توکار از نظر زیبایی شناسی بهتر بوده و فضای کمتری از درون ساختمان اشغال می کنند ولی برای نصب آن ها باید فضایی از قبل در ساختمان در نظر گرفته شده باشد. البته فن کویل های توکار زمینی افقی نسبت به فن کویل های زمینی روکار ایمن تر هم هستند زیرا ممانعتی برای رفت و آمد افراد ایجاد نمی کنند. فن کویل های روکار دیواری انواعی دکوراتیو نیز دارند که نه تنها از زیبایی ساختمان کم نمی کنند، بلکه آن را زیباتر هم می سازند. این فن کویل ها بیشتر مناسب منازل و هتل و ساختمان های اداری هستند.

  آشنایی با فن کویل زمینی

نوعی از فن کویل ها وجود دارند که کانالی یا داکتد (ducted) نامیده می شوند. در این فن کویل ها، هر یونیت از طریق کانال هایی می تواند اتاق هایی مجزا در ساختمان را خنک کند.

آشنایی با فن کویل های برند آذرنسیم

شرکت آذر نسیم سه نوع کلی فن کویل تولید می کند: فن کویل های سقفی، فن کویل های کانالی و فن کویل های زمینی. در ادامه، مدل های مختلف هر یک از این انواع فن کویل ها را که تحت برند آذرنسیم در بازار موجود هستند، به شما معرفی می کنیم.

فن کویل های کانالی آذرنسیم

فن کویل های کانالی آذرنسیم با ظرفیت ۸۰۰ تا ۲۲۰۰ CFM دارای کویل مسی هستند و برای ساختمان های تجاری و صنعتی دارای چندین بخش مجزا، مناسب می باشند.

طراحی این فن کویل ها به شکلی است که از آب سرد یا گرم برای خنک کردن ساختمان، استفاده می کنند. این فن کویل ها می توانند دمای هر اتاق را به صورت جداگانه تنظیم کنند.

در ساخت کابینت این فن کویل ها ورق فولادی استفاده می شود و دارای رنگ کوره ای مقاوم است. قسمت دریچه خروجی هوای فن کویل در مقابل صدا عایق بندی شده است. فن کویل های داکتد آذرنسیم دارای الکتروموتوری قوی هستند که سر و صدای زیادی ایجاد نمی کند. قطعات داخلی شامل سیستم جمع آوری و زهکشی آب تقطیر و کویل، با رنگ اپوکسی پوشیده شده و در مقابل زنگ زدگی مقاوم هستند. نصب این فن کویل ها بسیار ساده است و دارای فیلتر هوای قابل شستشو هستند و البته ظاهری زیبا دارند.

  شرایط استفاده از فن کویل زمینی

فن کویل آذرنسیم کانالی

فن کویل های زمینی آذرنسیم

هوادهی فن کویل های زمینی شرکت آذرنسیم بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ CFM است. باله‌های مورد استفاده در ساخت فن های این فن کویل ها از جنس آلومینیوم و دارای طراحی موجی سینوسی است که باعث مصرف بهینه انرژی و سر و صدای کم می شوند. کویل های به کار رفته در فن کویل های زمینی آذرنسیم از جنس لوله مسی ۸/۳ اینچی و دارای سه ردیف است. لرزش و نویز این فن کویل ها بسیار کم است.

این فن کویل ها دارای انواع دکوراتیو نیز هستند که در رنگ های مختلفی موجود بوده و البته مشتری می تواند رنگ مورد علاقه خودش را سفارش دهد.

فن کویل های زمینی برند آذرنسیم دارای الکتروموتور سه سرعته پرقدرت، با دوام و کم صدا هستند.

قطعات داخلی شامل سیستم جمع آوری و زهکشی آب تقطیر و کویل، با رنگ اپوکسی پوشیده شده و در مقابل زنگ زدگی مقاوم بوده و به علاوه، دارای عایق رطوبتی EPDM می باشند. نصب این فن کویل ها بسیار ساده است و دارای فیلتر هوای قابل شستشو هستند و البته ظاهری زیبا و دکوراتیو دارند. این فن کویل ها برای منازل، هتل‌ها، ساختمان های اداری، دانشگاه‌ها و … مناسب هستند.

فن کویل آذرنسیم

فن کویل سقفی آذرنسیم

ظرفیت این محصولات برند آذرنسیم نیز همانند انواع زمینی بین بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ CFM است. برای نصب فن کویل سقفی آذرنسیم در پشت سقف کاذب کافی است نوع بدون کابینت آن را سفارش دهید. این فن کویل ها از آب سرد و گرم برای سرمایش و گرمایش محیط استفاده کرده و دمای هر اتاق به صورت مجزا کنترل می شود. این فن کویل ها نیز برای انواع ساختمان های مسکونی، اداری و بیمارستان ها مناسب هستند.

فن کویل آذرنسیم سقفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه