لیست قیمت فن کویل

لیست قیمت فن کویل

در این مقاله قصد داریم به بررسی لیست قیمت فن کویل بپردازیم، تا بتوانید با داشتن اطلاعات کافی اقدام به خرید نمایید. فن کویل ها یکی از دستگاه هایی هستند که در بیشتر ساختمان ها کاربرد دارند و می توانند سرمایشی و گرمایش مطبوعی را فراهم کنند. آیا تا به حال برای شما این سوال پیش آمده که فن کویل ها چه تفاوتی با دیگر سیستم های تهیه مطبوع مخصوصا رادیاتورها دارند؟ با ارائه توضیحات کاملی که در این مقاله ارائه می دهیم می توانید تقریبا برای سوالات و ابهاماتی که در ذهنتان است پاسخی مناسب پیدا کنید.در ادامه به بررسی:

 • سیستم فن کویل ها
 • تفاوت های موجود بین فن کوئل های دو لوله و چهار لوله
 • تفاوت این سیستم ها با رادیاتورها
 • دلیل گرم نشدن این دستگاه ها
 • لیست قیمت فن کویل ها

می پردازیم.

سیستم فن کویل ها:

یکی از سیستم هایی که تمامی عملکرد آن به وسیله آب انجام می شود فن کویل می باشد و در واقع یکی از دستگاه هایی هستند که می توانند برای محیطی که از آن استفاده می کنید سرمایش و گرمایش مطبوعی را فراهم کنند. لیست قیمت فن کویل ها با توجه به نوساناتی که در بازار وجود دارد متغیر می باشند اما در نهایت دارای قیمتی کمتر نسبت به سایر سیستم های تهویه هستند.
این دستگاه ها برای تکمیل عملکرد خود برای تامین آب سرد نیاز به دستگاه هایی مانند چیلر و جهت تامین آب گرم نیاز به موتورخانه و یا پکیج دارند. با توجه به روزهای سرد و یا گرم سال، آب گرم و یا سرد وارد کویل ها می شود و هوایی که به وسیله فن در بین کویل ها در جریان است با برخورد به سطح آن گرما و یا سرمای آب را جذب می کنند و به این ترتیب دمای هوا زیاد و یا کم می شود و برای فضاهایی که مجهز به این سیستم ها هستند هوای گرم و یا خنک تامین می شود و قبل از انتشار تمامی آلودگی ها، باکتری های معلق در هوا و حتی گرد و غباری که در آن وجود دارد توسط فیلترهایی که مجهز به قابلیت شست و شو هستند جذب می شوند.

 

اکثر فن کویل ها دارای دریچه ای سه راه هستند که لوله های مخصوص رفت آب گرم و سرد دستگاه به آن متصل می باشند و با کمک سنسور و یا ترموستات دمای هوا کنترل می گردد و می توانند با توجه به نیاز مسیر آب گرم و یا سرد را باز کنند.

فن کویل های دو لوله و چهار لوله چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

فن کویل ها با توجه به سرمایش و گرمایشی که برای فضاهای گوناگون ایجاد می‌کنند به دو دسته دو لوله و چهار لوله تقسیم می شوند.
اگر فن کویل مربوطه دارای دو لوله مخصوص کویل باشد این بدین معناست که یک لوله برای ورود آب سرد و یا گرم و یک لوله برای برگشت آن وجود دارد و در این حالت فقط می‌توانند سرمایش و گرمایش را ایجاد کنند، اما سیستم های چهار لوله به گونه ای هستند که دارای دو لوله مخصوص رفت آب گرم و یا سرد هستند و هم چنین دارای دو لوله برای برگشت آب سرد و گرم می باشند. دستگاه هایی که مجهز به این سیستم هستند در این حالت می‌توانند برای قسمتی از یک ساختمان که نیاز به گرمایش دارد و برای قسمت دیگر که نیاز به سرمایش دارد هر دو را به صورت همزمان فراهم کنند. این نکته قابل ذکر است است که در لیست قیمت فن کویل ها دو لوله و یا چهار لوله بودن موثر می باشد و مسلماً سیستم های چهار لوله دارای قیمت بیشتری هستند و به نسبت دارای مزایای بیشتری هم می‌باشند.

تفاوت فن کوئل ها و رادیاتورها:

 1. رادیاتورها دستگاه های هستند که تنها می‌تواند گرمایش را برای یک محیط فراهم کنند وفقط آب گرم وارد لوله های آن می شود و بدون اینکه داخل این دستگاهها فن به کار رفته باشد هوا را گرم می‌کنند و برای فراهم کردن سرمایش یک محیط نیاز به دستگاه دیگری می باشد.
  اما فن کویل ها مجهز به سیستم دوکاره هست و می‌توانند هم در فصول سرد سال و هم فصول گرم از آن برای تامین برودت و حرارت استفاده کرد.
 2. اکثر رادیاتور ها دارای شیر کنترل هستند و به وسیله این شیر و به صورت دستی می توانند جریان آبی که وارد آن می شود را کنترل کرد.
  کنترل فن کویل ها هم به صورت دستی و دیجیتال به طور همزمان میسر می باشد.
 3. رادیاتور ها جزو دستگاه هایی هستند که در زمستان بیشترین کارایی را دارند ونمی توانند باعث کاهش رطوبت هوا شوند.
  در صورتی که فن کویل ها در فصل‌های گرم سال که سرمایش را فراهم می کنند به خاطر آب سردی که داخل لوله ها جریان دارد و برخورد هوا با آن باعث می شود که میزان رطوبت هوا کاهش پیدا کند.
 4. می‌توانیم مهمترین تفاوتی که بین رادیاتور و فن کویل وجود دارد را محل نصب آنها عنوان کنیم. رادیاتور ها فقط به شکل زمینی نصب می شوند، در صورتی که فن کویل ها در انواع مختلف دیواری، زمینی، سقفی توکار، کانالی و کاستی تولید می شوند و با توجه به نوع کاربری داخل سقف های کاذب، بر روی دیوار و همچنین بر روی زمین قابل نصب هستند.

دلیل گرم نشدن فن کویل ها:

یکی از متداول ترین سوالاتی که کاربران دارند در مورد علت های گرم نشدن فن کویل می باشد این مشکل که در در این سیستم ها ایجاد می‌شود دارای دلایل مختلفی است، که در این بخش به بررسی آن می پردازیم.
می‌توانیم یکی از علت‌هایی که باعث می شود فن کویل ها به خوبی گرم نمی شوند را در لوله های ورودی آب جستجو کنیم. این لوله ها یکی از مهمترین بخش‌های فن کویل هستند و ممکن است به خاطر گرفتگی و یا خم شدگی این اتفاق برایش بیفتد که مانع از گم شدن دستگاه می شود. علاوه بر لوله های ورودی می‌توانیم با توجه به لوله های خروجی به دلایل گرم نشدن سیستم پی ببریم.
چنانچه آب خروجی از لوله ها با دمای هوای ورودی تناسب نداشته باشد می‌توانیم به این نتیجه برسیم که آب در کویل ها به خوبی جریان ندارد.

 

یکی دیگر از دلایل مهم هواگیری نادرست این سیستم ها می باشد. همانطور که می دانیم هواگیری در عملکرد صحیح فن کویل ها نقش مهمی را ایفا می کند و اگر در کویل ها هوا وجود داشته باشه آب به راحتی جریان پیدا نمیکند.
علاوه بر هواگیری ممکن است ذراتی مانند گرد و غبار وارد کویل ها شود و داخل آن ها گرفتگی ایجاد کند و در نهایت گرم شدن دستگاه درست انجام نمی شود.

لیست قیمت فن کویل ها:

قیمت فن کویل ها نسبت به سایر سیستم ها بسیار مناسب می باشد و با صرف کمترین هزینه می توانید از دستگاه های با کیفیتی بهره ببرید. در این بخش لیستی از محصولات با کیفیت را به شما ارائه می دهیم:

 

                        قیمت  

عنوان

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل سقفی توکار 400 تهویه اروند

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل سقفی توکار 600 تهویه اروند

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل دیواری 600 گرین

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل دیواری 600 آکس

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل زمینی 600 تهویه اروند

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل زمینی 400 تهویه اروند

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل زمینی 600 تهویه

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل زمینی 600 آذرنسیم

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل کاستی چهارطرفه 600 گرین

 

 

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

 

فن کویل زمینی بالازن 400 ساراول

 

 

 

نتیجه گیری لیست قیمت فن کویل:

در بخش های بالا به بررسی سیستم فن کویل پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که این دستگاه ها با توجه به این موضوع که اساس کار آن آب است جزو مقرون به صرفه ترین سیستم های حال حاضر در بازار تهویه می باشند و می توانند گرمایش و سرمایش مورد نیاز محیط های مختلف را فراهم کنند. این دستگاه ها در مدل های زمینی، دیواری، داکتی، سقفی توکار و کاستی تولید می شود و با توجه به نوع کاربری و هم چنین مکانی که برای نصب در نظر گرفته شده است می توان بهترین مدل را انتخاب کرد.
علاوه بر این موارد به این موضوع اشاره کردیم که در لیست قیمت فن کویل ها دو لوله و یا چهار لوله بودن دستگاه نقش دارد. در ادامه به توضیح تفاوت هایی که بین فن کویل و رادیاتور وجود دارد پرداختیم. امیدواریم با ارائه این مقاله توانسته باشیم کمک شایانی کرده باشیم تا باتوانید بهترین سیستم تهویه را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

محصولی برای مقایسه پیدا نشد.
Call Now Buttonپشتیبانی تلفنی رایگان