تصفیه آب, مقالات

۱۳ مزیت استفاده از تصفیه آب

اگر از مزیت استفاده از تصفیه آب چیزی نمی دانید، با سرما مارکت همراه باشید!

این سوال ممکن است پیش آید دستگاه تصفیه آب دارای چه سیستمی می باشد و به چه صورتی عمل می کند؟ در دنیای پیشرفته امروزی با افزایش میزان آلودگی هایی که در آب و خاک به وجود می آید و در همین راستا میزان اصولی که برای بهداشت آب باید رعایت شود کاهش می یابد و وجود این آلودگی ها منجر به شکل گیری بیماری های مختلفی می گردد بنابراین استفاده از دستگاه تصفیه آب ضرورت پیدا می کند.

دستگاه تصفیه آب چگونه دستگاهی می باشد؟ مزیت استفاده از تصفیه آب چیست؟

دستگاه تصفیه آب یکی از سیستم هایی می باشد که می تواند آلودگی ها، میکروب ها و باکتری های موجود در آب را از بین ببرد و در نهایت آبی شفاف و زلال را برای کاربران فراهم کند. بعضی از دستگاه ها آلودگی ها را جذب فیلتر های خود می کنند و برخی دیگر از مدل ها املاح را از آب جدا و خارج می کنند. دستگاه های تصفیه آب دارای مدل های مختلفی می باشد که شامل:

 • دستگاه تصفیه آب خانگی
 • دستگاه تصفیه آب اداری
 • دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی
 • دستگاه تصفیه آب استخر
 • دستگاه تصفیه آب آکواریوم
 • دستگاه تصفیه آب رستوران ها
 • دستگاه آب شیرین کن
 • دستگاه تصفیه آب کشاورزی
 • دستگاه تصفیه آب آبسرد کن
 • دستگاه تصفیه آب یا آب معدنی

دستگاه_تصفیه_آب_چگونه_دستگاهی_می‌باشد

یکی از دستگاه هایی که در سال های اخیر پر مخاطب شده است دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. در فروشگاه اینترنتی سرما مارکت اطلاعات و مشخصات فنی دقیق این دستگاه ها با برند های مختلف درج گردیده است. در این قسمت به توضیح اجزای سازنده دستگاه تصفیه آب خانگی و مزایای آن می پردازیم.

اجزای سازنده دستگاه تصفیه آب خانگی:

این سیستم ها یکی از پر مصرف ترین دستگاه ها در زمینه تصفیه آب می باشند. دستگاه تصفیه آب خانگی در مدل های پارچ تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب خانگی کیسی، دستگاه تصفیه آب زیر سینکی و . . . تولید شده است. در این قسمت قصد داریم ساختار اصلی تصفیه آب زیر سینکی را شرح دهیم:

 • مخزن: آبی که مورد استفاده قرار می گیرد در قسمتی به نام مخزن جمع می شود.
 • پمپ: برای به جریان انداختن آب برای تصفیه در فیلتر ها نیاز به پمپ می باشد که آب را با فشار وارد این بخش ها کند.
 • فیلتر ممبران، فیلتر پست کربن و مینرال: در ابتدا آب از فیلتر ممبران عبور می کند و بعد از آن وارد فیلتر کربن می شود. در این قسمت طعم و بوی آب جذب می شود و تغییر می کند.
 • فیلتر قلیایی: فیلتر قلیایی آخرین فیلتری می باشد که در این دستگاه ها وجود دارد و باعث می شود PH آب را افزایش می دهد. این فیلتر مواد مضر موجود در آب را ازبین می برد. آبی که قلیایی می گردد برای بدن فایده های بسیار زیادی دارد.
 • شیر سه راهه برقی: اجازه ی ورود آب به پمپ به وسیله این قسمت صورت می گیرد و باعث می شود که جریان آب کنترل شود.
 • شیر برداشت روی سینک: زمانی که عمل فیلتراسیون آب پایان یافت به وسیله شیری که بر روی سینک نصب می شود آب تصفیه شده قابل برداشت می باشد.

اجزای سازنده ی دستگاه تصفیه آب

مزیت استفاده از تصفیه آب

استفاده از آب تصفیه شده موجب می گردد افرادی که  دارای یبوست هستند روز به روز بهتر شوند و کمک می کند که حرکات روده به صورت نرمال در آید.

آبی که تصفیه نشده است حاوی مقادیر زیادی آلودگی و میکروب می باشد که باعث تغییر در طعم غذا می شود. استفاده از دستگاه های تصفیه آب کمک شایانی به حفظ طعم و مزه ی طبیعی مواد خوراکی و غذا می کند.

نوشیدن آب سالم برای سیستم گوارشی انسان لازم و حیاتی می باشد و موجب می گردد بدن به بهترین نحو عمل کند. نوشیدن آب به صورت ناشتا در هنگام صبح دارای اثرات حیات بخشی می باشد و این تأثیرات با نوشیدن آبی که تصفیه شده باشد و آلودگی های موجود در آن حذف شده باشد بیشتر می گردد.

از بین بردن کلر موجود در آب

1- این سیستم ها کلر موجود در آب را از بین می برد و حذف کلر از آب باعث می شود که مو های شما شفاف تر گردد، همین طور اثرات مثبتی بر روی ناخن و پوست شما دارد. پس بنابراین نوشیدن آب باعث ایجاد نشاط در شما می شود.

2-تحیقاتی که در خصوص آب صورت گرفته این گویای این نکته می باشد که آب برای سلامتی اعضای بدن بسیار مهم می باشد. یکی از مشکلاتی که ممکن است به وجود آید و با نوشیدن روزانه مقدار مناسبی آب روز به روز بهتر می شود سردرد است. کلر موجود در آب برای افرادی که میگرن دارند ضرر دارد. استفاده از آب تصفیه شده باعث می شود که این سر درد ها روز به روز بهتر شود.

3-برای رسیدن به وزنی ایده آل نوشیدن آب نقش بسیار مهمی دارد و از این طریق می توان وزن را کنترل نمود.

4-از طریق آب مقدار قابل توجه ای مواد سمی وارد بدن می شود و اگر از دستگاه های تصفیه آب استفاده شود کلیه ها قادر به دفع بهتر مواد سمی می باشند.

افراد باردار

5-نیترات موجود در آب برای افرادی که باردار هستند و همین طور نوزادان بسیار ضرر دارد بنابراین نقش استفاده از این دستگاه ها بسیار پر رنگ می شود که نوشیدن این مایعات موجب می گردد میزان نقایص زایمان کاهش پیدا کند.

6-استفاده از دستگاه های تصفیه آب باعث می شود میزان آلودگی هایی که وارد بدن می شود کاهش پیدا کند و این امر باعث می شود متعاقبا هزینه های مرتبط با پزشک کاهش پیدا می کند.

کودکان

7-نوشیدن آب سالم ارتباط مستقیمی با تقویت سیستم ایمنی به خصوص کودکان دارد.

8-کلر موجود در آب یکی از علت هایی می باشد که افراد را دچار سرطان های مختلف می کند. استفاده از دستگاه تصفیه آب موجب کاهش عوامل ایجاد سرطان می شود.

9-بهترین مزیتی که استفاده از سیستم های تصفیه آب دارا هستند حذف عواملی مانند کلر و سرب می باشد که برای انسان بسیار ضرر دارد. وجود کلر فقط برای آب استخر ها مفید می باشد زیرا باعث ضد عفونی شدن آب می گردد.

10-این دستگاه ها دارای قیمتی بسیار مناسب می باشند و نسبت به بطری های آب معدنی استفاده از آن ها موجب کاهش در مصرف هزینه ها می گردد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *