چیلر هواخنک ایتالیایی چی بخریم؟

چیلر هواخنک ایتالیایی چی بخریم؟

اگر شما هم مدام از خود می پرسید که چیلر هواخنک ایتالیایی چی بخریم؟ با سرما مارکت در این مقاله همراه باشید!

مروری بر سیستم چیلر هوا خنک

چیلر دستگاهی است که برای انتقال گرما از محیطی با حرارت پایین تر به محیطی با حرارت بالاتر طراحی شده است، بنابراین می تواند برای خنک کنندگی ساختمان ها، تأسیسات صنعتی و مایعات داغ صنعتی مورد استفاده قرار بگیرد.

چیلرها به دو شکل می توانند سیستم ها را خنک کنند:

۱) با استفاده از دو سیکل تبرید کوتاه و بلند کوپل شده با هم دیگر:

در این نوع سیستم ها یک سیکل تبرید کوتاه در خود چیلر برقرار است و از طریق یک کویل تبخیری، با یک سیکل تبرید بلند کوپل می شود. سیکل تبرید بلند حرارت از محیط خنک به سمت سیکل تبرید کوتاه آورده و آن را از کویل تبخیری به مایع مبرد موجود در سیکل تبرید کوتاه منتقل می کند.

مایع مبرد در سیکل تبرید کوتاه پس از جذب حرارت به بخشی با فشار پایین به نام تبخیرکننده یا اواپوراتور منتقل شده و در آنجا تبخیر و به گاز مبرد گرم تبدیل می شود. این گاز مبرد گرم با فشار منفی ایجاد شده به دلیل عملکرد متراکم ساز یا همان کمپرسور وارد کمپرسور می شود و کمپرسور فشار آن را بالا برده و با فشار آن را به سمت کویل کندانسر می راند.

گاز مبرد گرم در کویل کندانسر به دلیل فشار زیاد، به مایع تبدیل می شود و حرارتش را به محیط خارجی دفع می کند. سپس این مایع مبرد سرد به سمت کویل تبخیری حرکت می کند تا چرخه کوتاه تکرار شود.

در سیکل تبرید بلند معمول از یک سیال مثل آب یا گلایکول استفاده می شود. مثلا در سیستم فن کویل، آب در مبدل حرارتی تبخیری چیلر خنک می شود و در هر یوینت فن کویل با عبور از کویل، هوای درون ساختمان را خنک می کند و پس از گرم شدن به کویل تبخیری چیلر باز می گردد تا حرارتش را به سیکل کوتاه منتقل کرده، سرد شده و سیکل بلند تکرار شود.

  آشنایی با مزایا و کاربرد چیلر هواخنک

۲) با استفاده از یک سیکل تبرید واحد:

در این نوع چیلرها، تنها یک سیکل بلند وجود دارد و مایع مبرد مستقیما وارد سیستم شده و حرارت را به سمت چیلر میاورد تا از گرم شدن سیستم جلوگیری کند.

کل حرارت سیستم که ممکن است خیلی بزرگ بوده و گرمای زیادی داشته باشد در کندانسر تخلیه می شود بنابراین باید کندانسر حرارتش را به نوعی به محیط دفع کند. برای اینکار دو روش وجود دارد که بر آن اساس چیلرها را به دو نوع تقسیم می کنند:

۱) چیلر هواخنک:

در چیلرهای هواخنک یک فن قوی هوای محیط را با فشار از میان پره ها یا لوله های کویل کندانسر عبور می دهد و انتشار حرارت به هوا را تسریع می کند.

۲) چیلر آب خنک:

این نوع چیلرها بسیار بزرگ و صنعتی هستند. در این چیلرها از آب برای خنک کردن کویل کندانسر استفاده می شود و آب حرارت را به برج خنک کننده منتقل می کند تا در آنجا حرارت به جو منتقل شود و آب مجدد خنک شود. به نوعی می توان این سیستم را نوعی سیکل تبرید در نظر گرفت.

انتقال حرارت از کویل کندانسر به آب سریع تر از انتقال به هواست ولی چیلرهای آب خنک نیازمند تأسیسات گسترده ای هستند و باید در مکانی استفاده شوند که به آب دسترسی دارد. بعضی از کارخانه ها از فاضلاب سرد کارخانه برای این منظور استفاده می کنند.

چیلر هواخنک ایتالیایی چی بخریم؟

اگر برای سیستم فن کویل یک ساختمان مسکونی با زیر ۲۰ واحد نیازمند چیلر هستید، یک مینی چیلر کار شما را راه می اندازد. البته مینی چیلرها نیز ظرفیت های متفاوت دارند و از کوچکترین های آن ها تنها برای خنک کردن یک ساختمان چند واحدی هستند. اکثر مینی چیلرها، آب خنک هستند.

  بررسی مزایا و معایب چیلر هوا خنک ایتالیایی

اگر می خواهید یک ساختمان بزرگ مثل یک اداره را خنک کنید، نیازمند چیلر هواخنک هستید. انتخاب از میان چیلرهای هواخنک کمی دشوار است ولی در کشور ما معمولا چیلرهای هواخنک یا ایتالیایی هستند یا ایرانی.

چیلرهای هواخنک ایتالیایی از بهترین چیلرها در دنیا می باشند و به لطف رابطه تجاری خوب شرکت های ایتالیایی با شرکت های ایرانی، با سادگی و با خدمات پس از فروش عالی در ایران به فروش می رسند.

راهنمای خرید چیلر هواخنک ایتالیایی

بهترین برندهای چیلرهای هواخنک ایتالیایی که در ایران موجود هستند عبارتند از چیلر هوا خنک فراست، چیلرهای هواخنک راس و چیلرهای هواخنک امیکون. البته چیلرهای فرولی نیز چیلرهای بدی نیستتند.

اگر چیلرهایی قوی نیاز دارید، چیلرهای برندهای راس و فراست انتخاب هایی عالی برای شما هستند. برای مثال می توانید چیلرهای دارای کپرسور اسکرو و ظرفیت ۹۲ الی ۱۹۸ تن تبرید راس را انتخاب کنید که نیازمند تانک و پمپ هم هستند و نیازی به خرید پمپ اضافی نخواهید داشت اما سر و صدای زیادی دارند. اگر چیلر قوی کم صدا می خواهید چیلر اسکرو راس با ظرفیت تبرید ۹۱ تا ۱۹۷ تن که دارای عایق صدا می باشد، گزینه ای عالی است.

اگر می خواهید کنترل زیادی روی شدت کار چیلر داشته باشید، می توانید چیلر دارای ظرفیت ۴۱ تا ۹۶ تن تبرید دارای کمپرسور اسکرال ۶ سرعته راس را بخرید.

اگر چیلرهایی کمی ضعیف‌تر ولی با فناوری پیشرفته تر و ساکت تر لازم دارید، پیشنهاد ما به شما چیلرهای فراست هستند. مدل THOR R قوی ترین این چیلرهاست و مدل های ORION اندکی ضعیف تر هستند. کندانسور THOR R و ORION VR از نوع اسکرو و کندانسور مدل کم ظرفیت تر ORION R-MC از نوع اسکرال است.

  کاربرد چیلر هوا خنک چیست؟

فن کویل های فراست – چیلر هواخنک ایتالیایی چی بخریم؟

تمامی فن کویل های فراست بسیار پیشفرته و کم صدا وا دارای ریزپردازنده های Dixell هستند که عملکرد آن ها را با دقت تمام کنتل می کنند. به علاوه، هر سه مدل مذکور، دارای سنسور افت فشار آب MUT هستند.

اگر مصرف انرژی الکتریکی برای شما بسیار مهم است، چیلرهای امیکون بهترین انتخاب برای شما هستند. این چیلرها دارای استاندارد یوروونت بوده و راندمان بسیار بالایی دارند. چیلرهای هواخنک آمیکون دارای انواع بسیار کم صدا می باشند. یک مدل چیلر هوا خنک کم ظرفیت آمیکون دارای کمپرسور سانتریفیوژی توربوکور است و ابعاد بسیار کوچک و راندمان بسیار بالایی دارد.

به طور خلاصه اگر می خواهید چیلر ایتالیایی هواخنک قوی بخرید، سراغ راس بروید، اگر چیلرهای هواخنک ایتالیایی دارای قدرت معمولی و سر و صدای کم می خواهید، سراغ امیکون بروید و اگر چیلر هوا خنک ایتالیایی ضعیف و دارای صدای کم و مصرف انرژی پایین می خواهید، امیکون بهترین انتخاب برای شماست.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه