فن کویل, مقالات

ویژگی های فن کویل زمینی

ویژگیهای فن کویل زمینی

قرار است در این مقاله از ویژگی های فن کویل زمینی صحبت کنیم. با سرما مارکت همراه باشید و در آخر ما را از نظرات خود بی بهره نگذارید!

فن کویل ها یکی از سیستم هایی به شمار می روند که پایه و اساس کار آن ها با آب می باشد. دراین سیستم ها اگر آب سرد وجود داشته باشد سرمایش و اگر آب گرم جریان داشته باشد گرمایش براساس چرخه ای که در این دستگاه ها انجام می شود فراهم می گردد.

فن کویل ها با توجه به موقعیتی که نصب می شوند در مدل های فن کویل زمینی، دیواری، فن کویل کاستی، کانالی و سقفی تو کار در ظرفیت های مختلفی تولید شده و به بازار تهویه مطبوع عرضه گردیده است. در این مقاله ای که در فروشگاه اینترنتی سرما مارکت گرد آوری شده است به بررسی یکی از بهترین مدل های این فن کویل ها یعنی فن کویل زمینی می پردازیم و اطلاعات دقیقی درباره ی این سیستم ها و ویژگی هایی که دارا هستند ارائه می دهیم:

آشنایی با سیستم فن کویل زمینی:

فن کویل زمینی یکی از مدل های فن کویل می باشد که بر روی کار و بر روی زمین نصب می شوند. از آن جایی که این دستگاه ها دارای ابعادی جمع و جور، طراحی ظاهری بسیار زیبا و دکوراتیوی می باشند فضای زیادی را بر روی زمین اشغال نمی کنند و در دکوراسیون منزل شما نا هماهنگی ایجاد نمی شود.

این سیستم ها به عنوان دستگاه ها دو فصلی شناخته می شوند و نصب و استفاده از این دستگاه ها از آن جایی که قادر به فراهم کردن سرمایش و گرمایش هستند بسیار به صرفه است منتها فن کویل زمینی ها برای تکمیل عملکرد خود نیاز به دستگاه هایی مانند چیلر ها، پکیج و موتور خانه ها دارند.

فن کویل زمینی ها از یک یا چند فن تشکیل شده اند که اکثر فن های به کار رفته در این دستگاه ها از نوع سانتریفیوژ است که دارای میزان صدای کمی نسبت به دیگر فن ها می باشد. جریان هوایی که بین کویل ها در حال گردش می باشد به واسطه فن فراهم می شود. در این سیستم ها کویل هایی به کار رفته است که تکمیل کننده عملکرد فن ها هستند.

ویژگی های فن کویل زمینی در فصول مختلف

در این کویل ها در فصل تابستان به وسیله چیلر ها آب سرد جریان می یابد و در فصل زمستان آب گرم به واسطه ی پکیج و یا موتور خانه ها در این کویل ها جاری می گردد. هوا با برخورد به سطح کویل هایی که حاوی آب سرد و یا آب گرم هستند، سرما و یا گرمای آب را دریافت می کنند و به این طریق مقدار دمای هوا کاهش و یا افزایش می یابد و هوایی خنک و سرد و یا گرم و مطبوع برای فضاهایی که مجهز به فن کویل زمینی هستند فراهم می گردد.

این عملکرد در کلیه ی فن کویل ها به یک صورت می باشد. هوا قبل از منتشر شدن در محیط از فیلتر هایی که در این سیستم ها به کار رفته است عبور می کند و این فیلتر ها آلودگی ها و میکروب هایی که در هوا موجود می باشند را بر روی سطح خود جذب می کنند و با خارج کردن این فیلتر ها از دستگاه و شست و شوی آن می توانیم این ذرات را به طور کامل از بین ببریم و چنان چه نیاز باشد می توانیم این فیلتر ها را تعویض کنیم.

برشمردن ویژگی های فن کویل زمینی

سرمایش و یا گرمایش جدا گانه

فن کویل زمینی می توانند برای هر محیطی که در آن نصب شده اند به صورت جدا گانه سرمایش و یا گرمایشی مطلوب را فراهم کنند. در صورتی که اتاقی در ساختمان وجود داشته باشدکه مورد استفاده قرار نمی گیرد می توانیم فن کویل مربوط به آن فضا را خاموش کنیم و با این کار در مصرف برق و انرژی صرفه جویی می کنیم. بنابراین نتیجه می گیریم کنترل این سیستم ها به راحتی انجام می شود و می توانند انتخاب خوبی باشند.

این دستگاه ها دارای قابلیت اتصال لوله از سمت راست و همین طور از سمت چپ هستند و این ویژگی به خاطر طراحی قرینه ای است که فن کویل زمینی ها دارا هستند.

قابل شست و شوی سیستم تصفیه

هوایی که در محیط توزیع می گردد به وسیله فیلتر های قابل شست و شوی سیستم تصفیه شده است و وجود این فیلتر ها مانع از پخش آلودگی ها و ذرات ریز گرد و غبار در محیط های مختلف می شود.

این فن کویل ها در ظرفیت های ۲۰۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۸۰۰ و ۱۰۰۰ cfm تولید شده است و می توانیم بهترین ظرفیت را متناسب با فضایی که داریم انتخاب کنیم.

قابلیت سفارش به صورت دو لوله و چهار لوله

فن کویل زمینی ها دارای قابلیت سفارش به صورت دو لوله و چهار لوله هستند. فن کویل هایی که دو لوله هستند دارای یک لوله برای رفت و یک لوله برای برگشت آب هستند و می توانند فقط سرمایش و یا گرمایش را برای محیط فراهم کنند. در صورتی که فن کویل های چهار لوله مجهز به دو لوله برای ورود و دو لوله برای خروج آب به دستگاه هستند و می توانند به صورت هم زمان برای فضاهایی که نیاز دارند هم سرمایش و هم گرمایش را فراهم کنند. بنابر این از این نوع دستگاه ها بیشتر استفاده می گردد.

بی صدا

یکی از نکاتی که در انتخاب و خرید فن کویل زمینی ها باید در نظر گرفته شود میزان صدای تولیدی این دستگاه ها است که دارای عملکردی بی صدا باشند تا صداهایی ناهنجار در هنگام کار کردن ایجاد نکند.

به منظور کنترل و انجام دادن برنامه ریزی های دستگاه، فن کویل زمینی ها مجهز به ترموستات هستند.

استفاده و نصب فن کویل زمینی بسیار به صرفه می باشد زیرا برای راه اندازی و نصب نیازی به کانال کشی های طولانی ندارد و فقط با لوله کشی ساده ای که انجام می شود قابل بهره برداری است. با کم شدن این گونه تجهیزات و حذف هزینه های گزاف انتخاب و نصب این دستگاه ها به صرفه می باشد.

طراحی ساده ای که این دستگاه ها دارا هستند دسترسی به سیستم داخلی آن را راحت نموده است و برای تعمیرات و سرویس های دوره ای نیازی به هزینه های اضافی نمی باشد و این امر به راحتی انجام می گردد.

طراحی ظاهری این دستگاه ها به شکل مکعب مستطیل است و دارای ظاهری زیبا و جمع و جور هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *