اسپلیت, مقالات

معرفی تفاوت های اسپلیت سامسونگ اینورتر و معمولی

معرفی تفاوت های اسپلیت سامسونگ اینورتر و معمولی

در این مقاله (( تفاوت های اسپلیت سامسونگ اینورتر و معمولی )) قصد داریم اطلاعات شما را از اینگونه محصولات افزایش دهیم. با سرما مارکت همراه باشید!

به صورت کلی اگر قصد داشته باشیم که نقش و نحوه عملکرد اسپلیت سامسونگ را بیان کنیم، به این صورت است که هوای گرم داخل محیط مورد نظر توسط فرایند تبخیر مایع مبرد به گاز در قسمت اواپراو به هوای سرد و مطلوب تبدیل می‌گردد.

اسپلیت سامسونگ به ۴ بخش تقسیم می‌شود:

  • اواپراتور: بخار کننده جهت جذب هوای گرم

  • کمپرسور: متراکم کردن گاز مبرد

  • کندانسور: خنک کردن مبرد

  • شیر انبساط

اسپلیت سامسونگ

این محصول امروزه به علت بهره مندی از سه ویژگی اکو، سیستم تهویه هوا و سازگاری با محیط زیست مورد استقبال عموم قرار گرفته است. برند سامسونگ کولر گازی های خود را به گونه ای طراحی کرده است که با استفاده از کمترین میزان قدرت، آب و هوای بیشتری را در خود نگه دارد و از قطعاتی استفاده کرده است که در جهان قابل بازیافت می‌باشند. اسپلیت سامسونگ دارای مبرد R410 بوده که این گاز سازگار با محیط زیست است و در جهت کاهش آلودگی هوا و بهره مندی از محصولاتی که خطر کمتری برای محیط زیست داشته باشد استفاده می‌شود.

کمپانی سامسونگ همچنین در محصولات خود، کاهش مصرف برق را نیز در نظر دارد در نتیجه این ویژگی نه تنها در مصرف برق و ذخیره پول برای کاربر تاثیر گذار است بلکه برای محیط زیست نیز بسیار مناسب است.

کولر گازی اسپلیت سامسونگ مجهز به تکنولوژی S-Plasma lon است که سامسونگ آن را به عنوان پزشک باکتری ها معرفی کرده است. یکی از ویژگی های اصلی این تکنولوژی این است که هیدورژن و اکسیژن تولید می‌کند. این ویژگی با چیز های مضر موجود در هوا مانند رادیکال هیدروکسید، ویروس ها و باکتری ها ترکیب شده و آن ها را به بخار آب بدون هیچ گونه ضرر تبدیل می‌نماید و در برابر بیماری هایی همانند انفلانزا H1N1 جهت ارائه برای محیط زیست سالم تری حفاظت می‌نماید.

عملکرد اسپلیت سامسونگ

تفاوت های اسپلیت سامسونگ اینورتر و معمولی

بزرگ ترین تفاوت میان این دو نوع سیستم تهویه هوا در عملکرد معکوس کنندگی آن ها است. این عملکرد بهترین ویژگی جهت صرفه جویی در مصرف برق است. معکوس کننده در سیستم اسپلیت سامسونگ مدل اینورتر به کنترل سرعت موتور کمپرسور کمک می‌کند و به این صورت دما را هر چقدر که نیاز است تغییر می‌دهد. این مورد می‌تواند مصرف برق دستگاه تهویه ی هوای شما را کاهش دهد. در صورتی که در مدل های غیر اینورتری، موتور کمپرسور یا با تمام ظرفیت خود کار می‌کند یا به صورت کامل کار نمی‌کند و خاموش می‌شود. این ویژگی افزایش مصرف جریان برق را به دنبال دارد و در نتیجه بالا رفتن مبلغ قبض برق را باعث می‌شود.

مختصرا می‌توان گفت که سیستم های اینورتری دقیق تر عمل می‌کنند. سیستم تهویه اسپلیت سامسونگ مدل معمولی حرارت یا سرمای ثابتی را با قدرت ثابت توسط کمپرسور در سرعت ثابت تامین می‌کند، و کمپرسور باید در زمان دلخواه کاربر شروع به کار کند و سپس متوقف شود. اما در مقابل سیستم اسپلیت سامسونگ مدل اینورتر مجهز به کمپرسوری کنترل شونده می‌باشد که زمانی که نیاز است مقدار دقیقی از سرما یا حرارت را فراهم می‌سازد. در نتیجه از نظر بهره وری و دقت، سیستم های تهویه هوا اینورتر بسیار هوشمندانه و بهتر هستند.

سیستم کنترل کننده اسپلیت سامسونگ

سیستم کنترل کننده تکنولوژی اینورتر اسپلیت سامسونگ:

  • سرعت متغیر:

سیستم تهویه هوا اینورتر که به عنوان تکنولوژی پیشرفته تر شناخته می‌شود از یک کمپرسور با سرعت متغیر در ازای سرعت ثابت تولید شده است. اگر چه این فرایند پیچیده تر از چیزی است که به نظر می‌رسد اما ماهیت سرعت متغیر اسپلیت یا هر نوع دستگاه تهویه هوای دیگر در زمان اجرا، اجازه استفاده از قدرت کامل در همه زمان ها را نمی‌دهد و به جای آن می‌توان هر زمان که نیاز بود عملکرد سیستم را کنترل نمود. این کمپرسور در جهت تنظیم مداوم درجه حرارت به صورت دلخواه طراحی شده است.

  • بهره وری انرژی:

هنگامی که مسئله بهره وری انرژی در میان است سیستم اینورتر به عنوان دستگاهی با رتبه بندی A شناخته می‌شود و همینطور یک روش اقتصادی تر جهت رسیدن به این هدف است. این مورد به این معناست که برای اسپلیت سامسونگ مدل های اینورتری، سیستم خنک کننده و گرمایشی به صورت خودکار و با بهره وری انرژی بالا و روشی آسان و بدون مشکل است. این کار با سنسور تنظیم قدرت سیستم با نظر به دمای فعلی محیط صورت می‌گیرد. این روش همانند روشی است که فشار یک اتومبیل، زمانی که فشار بر روی پدال گاز را کاهش یا افزایش می‌دهیم، کنترل می‌گردد.

  • بدون سر و صدا:

سیستم اسپلیت مدل اینورتری در زمان کارکرد بی صدا تر است. این ویژگی به این علت است که بر خلاف سایر دستگاه های غیر اینوتر، این دستگاه هر بار که به محدوده دمایی مورد نظر رسید، به صورت خودکار روشن و خاموش نمی‌شود. در عوض به صورت مداوم بین حفظ و تنظیم دما با سرعت ثابت کار می‌کند. به علاوه بر خلاف کارکرد یک دستگاه غیر اینورتر، اسپلیت اینورتر برق کمتری مصرف می‌کند و در نتیجه کمتر کار می‌کند. این به این معناست که اصطکاک و ساییدگی سیستم کمتر و عمرش طولانی تر است. در مقایسه با یک سیستم غیر اینورتر،‌اسپلیت سامسونگ مدل اینورتری برای خرید گران تر است اما به عنوان سرمایه گذاری در طولانی مدت،‌ توصیه می‌شود.

هزینه مربوط به اسپلیت سامسونگ

  • پول همیشه مهم است

تنها اشکال اسپلیت اینورتر سامسونگ قیمت بسیار بالای آن است. در ابتدا،‌خرید خود دستگاه و نصب آن بسیار بیشتر از یک دستگاه تهویه هوا غیر اینورتی است. اما هنگامی که با دقت بیشتری در این مورد فکر کنید متوجه خواهید شد که قیمت و هزینه منصفانه است. دستگاه های تهویه اینورتر تا پنجاه درصد از دستگاه های تهویه غیر اینورتر مصرف برق کمتری دارند. در نتیجه، اگر قصد دارید در طولانی مدت از یک دستگاه اسپلیت استفاده نمایید، خرید یک دستگاه تهویه هوا اینورتر بهتر است. زیرا که در کارکرد طولانی مدت، مبلغی که جهت برق صرفه جویی می‌شود بسیار بالاتر خواهد بود.

یکی از مواردی که در زمان خرید یک سیستم تهویه هوا جهت انتخاب بهترین گزینه مناسب باید در نظر داشته باشید،‌ این است که دستگاه اغلب در چه سطحی و چگونه مورد استفاده قرار می‌گیرد. بودجه و همچنین محیط مورد نظر شما نیز نقش مهمی در تعیین مدلی که در نهایت انتخاب و خریداری می‌کنید ایفا می‌کند. از این رو کارشناسان سرما مارکت همواره در تلاش اند تا با راهنمایی های مفید کاربران را در خرید دستگاهی مناسب راهنمایی کنند. جهت کسب هر گونه مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *