فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب چگونه است؟

فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب چگونه است؟

قرار است در این مقاله از فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب صحبت کنیم. با سرما مارکت همراه باشید و در آخر ما را از نظرات خود بی بهره نگذارید!

نقش دستگاه تصفیه آب

همه ما می‌دانیم که نقش دستگاه تصفیه آب تهیه آب شرب سالم و گوارا می‌باشد. اما اطلاع از چگونگی کارکرد آب به وسیله دستگاه تصفیه ممکن است برای شما جالب باشد. اینکه چه نوع موادی از آب حذف یا به آن اضافه می‌شود بستگی به نوع سیستم تصفیه آب خریداری شده توسط شما می‌باشد. در ادامه سرما مارکت قصد دارد به بررسی این مطلب بپردازد. لطفا با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

سال های گذشته فرایند تصفیه آب خانگی به وسیله فیلتر های معمولی صورت می‌گرفت. فیلتر هایی که صرفا جلو ذرات معلق در آب را گرفته و اجازه نمی‌دادند رسوبات و گل و لای داخل آب باقی بمانند. اما با پیشرفت علم روش اسمز معکوس به ماین آمد و تصفیه آب را به شیوه ای بسیار حرفه ای انجام داد. اما حال این فیلتر ممبران چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

فیلتر ممبران چیست؟

ممبران این دستگاه به یکی از مهم ترین اجزای سیستم تصفیه تبدیل شده است و دستگاه هایی که مجهز به این فیلتر هستد از همه نظر ایده آل هستند. با بهره مندی از این فیلتر هم عمل تصفیه آب به صورت کامل صورت می‌گیرد و هم دیگر نیازی به افزودنی ها نیست و همچنین قیمت به نسبت کمتری نیز دارد.

اولین نکته قابل توجه این است که تکنولوژی ساخت غشای داخل ممبران اسمز معکوس همچنان در کشور وجود ندارد، به همین دلیل بیشتر از فیلتر ممبران امریکایی و یا فیلتر ممبران تایوانی جهت این کار استفاده می‌شود.

  بررسی مراحل تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب چگونه کار می‌کند؟

آب به دلیل داشتن ساختار مولکولی غیر معمول، به طور شگفت انگیزی بسیاری از مواد را در خود حل می‌کند. همانطور که اطلاع دارید آب در طبیعت به صورت مداوم در حال گردش است که این فرایند به عنوان چرخه آب شناخته می‌شود. در تمامی این مراحل آلودگی هایی وارد آب می‌شود که قسمت عظیمی از آن به وسیله سیستم تصفیه آب شهری برطرف می‌شود. اما بعضی از این آلودگی ها تا مرحله ی اخر باقی مانده و یا در طول مسیر واکنش به علت های مختلفی همچون قدیمی بودن سیستم لوله کشی و … به آب اضافه می‌شوند. در نتیجه جهت رفع این گونه آلودگی نیاز است با استفاده از دستگاه تصفیه آب آن ها را از آب آشامیدنی حذف کنید.

دستگاه تصفیه آب با بهره مندی از فیلتر های مخصوص خود آلودگی های مختلفی همانند سرب موجود در آب، رسوب، انواع پاتوژن ها، میکروب ها، کلر و مواد معدنی اضافه را برطرف کرده و با از بین بردن درصد بالایی از این میزان آلودگی، سبب می‌شود که آب آشامیدنی بو و مزه ی بهتری پیدا کند.

معمولا اکثر مدل های دستگاه تصیه آب قابلیت تصفیه آب در ۴ الی ۵ و ۶ مرحله را دارا است که در هر مرحله بخشی از آلودگی ها و ناخالصی ها حذف می‌گردد. در پایان بعد از عبور آب از سیستم تصفیه آب، کاربر می‌تواند این اطمینان را داشته باشد که بیش از ۹۰ درصد آلودگی بر طرف می‌شود و آبی سالم که برای بدن الزامی است را در اختیار داشته باشد.

  مراحل تصفیه آب در دستگاه خانگی

فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب از دو روش مختلف جهت رفع آلودگی استفاده می‌کنند:

فیلتراسیون شیمیایی: در این روش آب از میان یک ماده ی فعال شیمیایی جهت حذف آلودگی ها عبور می‌کند.

فیلتراسیون فیزیکی: به معنی فشار وارد کردن به آب جهت حذف ناخالصی های بزرگ است.

فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب

فیلتر کربن فعال

فیلتر اسمز معکوس ممبران

همانطور که پیش تر توضیح دادیم انواع مختلف فیلتر ها وجود دارد که دستگاه تصفیه آب از آن ها استفاده می‌نماید. هر یک از فیلتر ها به روشی خاص، قسمتی از آلودگی ها را از آب پاکسازی می‌کند. اغلب این سیستم ها از دو یا سه فیلتر مختلف جهت تصفیه آب استفاده می‌نمایند. در نتیجه توصیه می‌شود جهت داشتن آبی سالم دستگاهی را انتخاب کنید که در چند مرحله با بهره مندی از فیلتر های مختلف به تصفیه آب بپردازد.

پر طرفدار ترین فیلتر های آب خانگی از گرانول های کربن فعال استفاده می‌نماید که با نام کربن فعال یا AC شناخته می‌شود. ساختار این نوع فیلتر ها بر اساس قرارگیری نوعی ذغال در آن است که با بهره مندی از آن بسیاری از ناخالصی ها را از آب پاک می‌کند. اما بعد از مدتی ناخالصی ها در این نوع فیلتر جمع شده و به این معناست که فیلتر نیاز به تعویض دارد. از این رو این موضوع باعث می‌شود که استفاده از آن هزینه های قابل توجه و مداومی را در پی دارد.

 

اسمز معکوس

نوع دیگری از فیلتر های دستگاه تصفیه آب به نام اسمز معکوس است که در این نوع آب به وسیله فشار از فیلتر عبور کرده و مواد شیمیایی موجود در آن به وسیله فیلتر از آب جدا می‌شود. این نوع فیلتر در سیستم تصفیه آب عملکرد خوبی داشته و اصولا سیستم هایی که به این فیلتر مجهز می‌باشند، بسیار قابل اعتماد هستند.

  معرفی فن کویل یکتا تهویه اروند

فیلتر های مبدل یونی به خصوص در نرم کردن آب بسیار کارامد است. آن ها جهت جدا کردن اتم ها از یک ماده ی آلاینده جهت ایجاد یون ها طراحی شده است. سپس این فیلتر طی فرایندی این یون ها را به دام انداخته و در ازای آن، بعضی از یون های مختلف که مزاحمت کمتری ایجاد می‌کنند را آزاد می‌کند. به عبارتی دیگر، یون های بد را با یون های خوب تعویض می‌نماید. آب سخت دارای ترکیبات منیزیم و کلسیم است، در زمانی که آن را از یک فیلتر تبادل یونی عبور می‌دهید، این ترکیبات به شکل یون های منزیم و کلسیم تقسیم می‌شوند.

برای تشخیص دستگاه تصفیه آب اصل چه کنیم؟

در انتها لازم به ذکر است که دستگاه های تصفیه آب با مارک ها و برند های متنوع در بازار وجود دارد که ساخته کشور های مختلف بوده و قیمت های متفاوتی دارند. متاسفانه دستگاه هی تصفیه خانگی تقلبی نیز در بازار بسیار فراوان می‌باشند. جهت اطمینان از اینکه دستگاه تصفیه به درستی کار می‌کند، می توانید میزان سختی آب را با دستگاه تی دی اس متر، قبل از تصفیه و بعد از آن اندازه گیری کنید و اگر سختی آب قبل از تصفیه ۲۵۰ بود، لازم است این مقدار بعد از تصفیه به کمتر از ۵۰ رسیده باشد. جهت خریداری یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت و مطمئن می‌توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه