شناخت چیلر هوا خنک ایتالیایی

شناخت چیلر هوا خنک ایتالیایی

شناخت چیلر هوا خنک ایتالیایی – بسیاری از شرکت های تولید کننده سیستم های تهویه مطبوع با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا دستگاه های متنوعی را در زمینه تهویه مطبوع تولید و به بازار ارائه کرده اند و یکی از این دستگاه ها چیلر هوا خنک ایتالیایی می باشد ممکن است که این سوال برایتان پیش آید که چیلر هوا خنک ایتالیایی چیست و چه کاربردی دارد و آیا می توان از آن استفاده بهینه نمود.

این محصولات دستگاه های سرمایشی هستند و کامل کننده سیستم های تهویه مطبوع دیگر مانندفن کویل ها و هوا سازها می باشند. فن کویل ها برای فراهم کردن هوای خنک و مطبوع نیاز به آب سرد دارند که از چیلر ها دریافت می کنند.

از این دستگاه ها در اماکن اداری، مسکونی، تجاری و . . . برای تامین آب خنک استفاده می شود و در صنعت برای برای خنک کردن دستگاه ها استفاده می شود. چیلر ها دارای مدل های متفاوتی می باشند که شامل چیلر آب خنک و چیلر هوا خنک می باشد و امروزه بیشتر از چیلر های هوا خنک استفاده می شود و این دستگاه ها نیازی به آب ندارند که به دو دسته چیلر هوا خنک تراکمی و چیلر جذبی تقسیم می شوند.

یکی از بهترین نوع این دستگاه ها در بازار چیلر هوا خنک ایتالیایی می باشد و دارای استاندارد های روز جهانی می باشد و ساخت کشور ایتالیا می باشند. این دستگاه ها دارای کارایی و بازده بسیار بالایی می باشند و در فروشگاه اینترنتی سرما مارکت اطلاعات و مشخصات فنی بهترین برند های تولید کننده چیلر هوا خنک ایتالیایی ثبت گردیده است که می توانید آن ها را بررسی نمایید.

  آشنایی با چیلر هوا خنک ایتالیایی

چیلر های هوا خنک با توجه به نوع کمپرسوری که در ساخت آن ها استفاده شده است به چهار بخش تقسیم می شوند:

اسکرال، اسکرو، سانتریفیوژ، رفت و برگشتی

چیلر های هوا خنک از آن جایی که برای کار کردن نیازی به آب ندارند باعث کاهش رسوب و همین طور افزایش طول عمر دستگاه می شود و این سیستم ها حتی اگر آب قطع شود به کار خود ادامه می دهد.

ساختار چیلر هوا خنک ایتالیایی

اجزای تشکیل دهنده چیلر هوا خنک ایتالیایی:

  • کمپرسور:

این بخش از دستگاه آب را متراکم می کند و آب را به سمت دیگر دستگاه ها هدایت می کند.

  • الکتروموتور:

این قسمت از چیلر ها انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و باعث راه اندازی کمپرسور می شود.

  • کندانسور:

این قسمت از طریق هوای بیرون نقش خنک سازی هوا را دارد.

  • اپراتور:

نقش این جزء از دستگاه جذب کردن هوای گرمی است که به چیلر ها منتقل می شود و انتقال دادن آن به سمت کندانسور است.

  • شیر انبساط:

شیر انبساط فشار آب ارسال شده از کندانسور را کاهش می دهد.

اجزای تشکیل دهنده چیلر هوا خنک ایتالیایی

شناخت چیلر هوا خنک ایتالیایی

روش کار چیلر هوا خنک ایتالیایی:

این دستگاه ها گرمای آب را جذب  و در اواپراتور خنک می کنند. آب سرد وارد کویل فن کویل ها می شود و هوایی که به وسیله فن در بین کویل ها جریان دارد سرمای آب را دریافت می کند و باعث کاهش دمای هوا می شود.

شیر انبساطی که در این سیستم ها قرار دارد باعث کاهش فشار آب فرستاده شده از کندانسور می شود و در نهایت دمای آب هم کاهش می یابد و این مایع خنک شده به سمت اواپراتور هدایت می شود و این مایع از آن جایی که دمای پایینی دارد گرمایی را که داخل اواپراتور وجود دارد را جذب می کندو در این چرخه مایع بخار می شود.

  بررسی فن های به کار رفته در هواساز

مایع سرد شده در اواپراتور توسط پمپ به سمت دستگاه های تهویه مطبوع دیگری که در ساختمان ها نصب هستند مانند فن کویل ها هدایت می شود و این فرآیند باعث تهویه هوای محیط می شود. چیلر هوا خنک ایتالیایی دارای ویژگی های بسیار زیادی می باشد که مورد توجه سازندگان و مصرف کنندگان قرار گرفته است. در متن زیر به توضیح برخی از ویژگی های این دستگاه ها می پردازیم.

روش کار چیلر هوا خنک ایتالیایی

ویژگی های چیلر هوا خنک ایتالیایی:

  • هزینه نصب این دستگاه ها نسبت به دیگر چیلر ها بسیار پایین می باشد و نیازی به صرف هزینه های گزاف نمی باشد و قطعات به کار رفته در این دستگاه ها بسیار کم و محدود می باشد و هزینه هایی که برای تعمیر و نگه داری و سرویس های دوره ای دستگاه صرف می شود بسیار پایین و کم می باشد.
  • از لحاظ اقلیم و آب و هوایی این دستگاه ها قابل نصب در مناطق مختلف هستند و هیچ گونه محدودیتی برای نصب ندارند.
  • چیلر هوا خنک ایتالیایی برای نصب به فضای زیادی نیاز ندارد و می توان بر روی سقف نصب نمود و احتیاجی به موتور خانه نمی باشد.
  • سیستمی که در این دستگاه ها به کار رفته است بسیار ساده است و برای کندانسور نیاز به پمپ دیگری نمی باشد.
  • چیلر هوا خنک ایتالیایی

شناخت چیلر هوا خنک ایتالیایی برای خرید

چیلر های هوا خنک ایتالیایی دارای ظرفیت های متفاوتی می باشد و با توجه به متراژ محیطی که در آن نصب می شود می توان ظرفیت مناسب را انتخاب کرد و در صورتی که ظرفیت مناسبی برای چیلر ها انتخاب نشود و کمتر از آنچه که هست انتخاب شود تهویه مطبوع به خوبی صورت نمی گیرد و در نهایت باعث نارضایتی از خرید می شود و چنان چه بیشتر از ظرفیت مورد نیاز انتخاب گردد باعث می شود که هزینه ی برق مصرفی زیاد شود بنابراین انتخاب ظرفیت مناسب از مهم ترین گزینه ها در هنگام خرید می باشد.

در هنگام خرید باید دقت کرد که سیستم های با کیفیت و با دوام خریداری شود و دارای عمری طولانی باشند و مدت زمان زیادی بتوان از آن ها استفاده نمود. چیلر هوا خنک ایتالیایی یکی از بهترین انتخاب هایی می باشد که در این زمینه می توان انجام داد زیرا در تولید این سیستم ها از پیشرفته ترین تکنولوژی و با کیفیت ترین اجزا استفاده شده است.

دارا بودن برگ ضمانت و خدمات پس از فروش یکی دیگر از مهم ترین گزینه هایی است که دستگاه مورد نظر باید داشته باشد چون ممکن است دستگاه در مدت زمان کمی که کار کند دچار مشکلی شود و نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه داشته باشد.

  تفاوت فن کویل ایتالیایی با رادیاتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه