تهویه چندین فضای متفاوت با داکت اسپلیت

تهویه چندین فضای متفاوت با داکت اسپلیت

سلام به همراهان همیشگی سرما ماکت ! ما با مقاله ( تهویه چندین فضای متفاوت با داکت اسپلیت ) بار دیگر آمدیم تا با هم درباره تجهیزات سرمایشی – گرمایشی اطلاعاتی کسب کنیم.

برای معرفی درست داکت اسپلیت کارشناسان و تولید کنندگان دستگاه تعاریف مختلفی به کار برده اند که به صورت کلی و زبانی ساده در بعضی از ساختمان ها به علت نبود فضای کافی و یا نوع ساختمان امکان استفاده از دیگر گروه های اسپلیت وجود ندارد و یا اگر چنین امکاناتی باشد ما نیاز به چندین دستگاه داریم و نکته ی قابل ذکر دیگر این است که اسپلیت های دیواری توانایی ارائه هوای تازه را ندارند ،درنتیجه در چنین شرایطی از داکت اسپلیت ها استفاده میشود.

 

 

تهویه چندین فضای متفاوت با داکت اسپلیت

سیستم های داکت اسپلیت در فصل گرما از یک سیستم ترمودینامیکی و برای فصل سرما از یک کمپرسور که به یک الکتروموتور نصب شده استفاده میشود و انرژی مورد استفاده برای ایجاد سرما انرژی برق میباشد ولی در فصل زمستان معمولا از یک کویل اب گرم استفاده میشود که این کویل توسط یک لوله رفت و  برگشت به سیستم موتورخانه یا پکیج ما وصل میشه و اب گرم داخل کویل شده و توسط فن به محیط مورد نظر گرما دمیده میشود و انرژی مورد نیاز این واکنش از طریق گاز تامین میشود.

 

 

امروزه داکت اسپلیت ها یکی از پرکاربردترین گروه سیستم های تهویه مطبوع میباشند.داکت اسپلیت از یک یونیت داخلی به اسم هواساز و یک یونیت خارجی به نام کندانسور تشکیل شده است .داکت اسپلیت به صورت توکار و درسقف کاذب نصب شده و از طریق کانال کشی میتواند قسمت های مختلف یک محیط را تهویه کند.در اکثر ساختمان ها ی مسکونی،اداری ،تجاری و… از داکت اسپلیت استفاده میشود .داکت اسپلیت سرمایشی همچون کولرگازی ها دارد به این صورت که هوا از روی کویل اواپراتور از طریق عبور از کمپرسور،کندانسور ،اواپراتور و در نهایت شیر انبساط دچار تغییر فاز مبرد شده و سرد میشود و به این طریق سرمایش محیط را تامین میکند ولی برای تامین گرمایش عملکرد متفاوتی دارند.

  انواع کولرگازی

 

داکت اسپلیت به دلیل مزایا و ویژگی های مثبت زیادی که دارد مورد توجه قرار گرفته است که برخی از این ویژگی ها شامل:

  1. برای تعمیر و سرویس نیازی به سرویس دوره ای ندارند و نگهداری این دستگاه اسان بوده و حتی در صورت نیاز به تعمیر هزینه زیادی را شامل نمیشود
  2. داکت اسپلیت باانجام واکنش فیلتراسیون هوا باعث میشود که رطوبت و الودگی موجود در هوا کاهش پیدا کند
  3. داکت اسپلیت نیاز به تکنسین نداشته و نصب دستگاه بسیار اسان است
  4. به دلیل کوچک کردن داکت و کانال های هوا میتوانیم ان ها را به صورت افقی و در بالای سقف نصب کنیم

اما با توجه به نکته ای که در بالا اشاره شد که میتوان با کانال کشی تمامی محیط مورد نظر را تهویه کرد در صورتی که خواستار دمای متفاوت در قسمت های مختلف باشیم این امکان در داکت اسپلیت ها نیست،به محض روشن کردن دستگاه تمام فضا دارای دمای یکسان میشود و قابلیت کنترل سرعت هوا و همچنین دما در قسمت های متفاوت نیست.

داکت اسپلیت ها دارای کویل ابگرم فابریک برای گرمایش و توانایی مجهز شدن به شیربرقی با قابلیت فرمان پذیری از ترموستات جهت تامین دمای مورد نظر،کمپرسور با قدرت بالا و سطح صدای کم می باشد.

در هنگام نصب سیستم کنترل دستگاه داکت اسپلیت باید دور از نور مستقیم افتاب نصب شود و همچنین این سیستم در نزدیکی داکت اسپلیت باشد.ارتفاع مورد نیاز باید در ۱۴۰-۱۵ متری دیوار باشد.

هنگام انتخاب و خرید داکت اسپلیت به دو نکته :۱- انتخاب داکت اسپلیت مورد اطمینان و ۲- اجرا و نصب اصولی دستگاه دقت فرمایید

  فیلتراسیون دستگاه تصفیه آب چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه