تفاوت چیلر مدولار با چیلر ماژولار چیست؟

تفاوت چیلر مدولار با چیلر ماژولار چیست؟

سلام به همراهان همیشگی سرما ماکت ! ما با مقاله ( تفاوت چیلر مدولار با چیلر ماژولار چیست؟ ) بار دیگر آمدیم تا با هم درباره تجهیزات سرمایشی – گرمایشی اطلاعاتی کسب کنیم.

چیلر مدولار چیست؟ شاید این پرسش شما نیز باشد. و همچنین تفاوت چیلر مدولار با چیلر ماژولار چیست. به طور کلی چیلرها دستگاه هایی می باشند که برای سرمایش و یا مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

در همین ابتدا باید گفت که چیلر مدولار همان چیلر ماژولار می باشد با این تفاوت که در آن از چندین کمپرسور به جای یک کمپرسور استفاده می شود. و همچنین از چند مدار مبرد گاز فریون استفاده می شود.

همچنین چیلر مدولار از لحاظ کندانسور نیز به انواع چیلر مدولار هوایی تقسیم می شود. نام دیگر چیلر مدولار، هواخنک نیز می باشد. در ضمن از لحاظ کمپرسور نیز به انواع مختلف اسکرال تقسیم بندی می شود.

از دست ندهید: چیلر هوا خنک

تفاوت چیلر مدولار با چیلر ماژولار چیست؟

امکان افزایش ظرفیت :

زمانی که شما از چیلر مدولار استفاده می کنید از چندین جهت می تواند خیال شما آسوده باشد. یکی از مزایای استفاده از چیلر مدولار این قضیه می باشد که اگر در آینده شما قصد داشتید ظرفیت چیلر خود را افزایش بدهید، به راحتی و با کمترین هزینه این کار امکان پذیر می باشد.

استهلاک چیلر:

برای اینکه استهلاک چیلر مدولار را کم کرده و عمر مفید دستگاه را افزایش بدهیم می توانیم با برنامه ریزی هوشمند و دقیق کمپرسورها در طول مدت زمان مشخص هر کمپرسور وارد چرخه کرد. این کار به این دلیل امکان پذیر می باشد که به طور معمول چیلرها در بیشتر زمان های کاری خود تنها با ۲۰ الی ۵۰ درصد توان مصرفی خود کار می کنند.

  شرایط استفاده از فن کویل زمینی

تعمیر دستگاه:

یکی از بزرگترین مشکلاتی که برای هر دستگاهی ممکن است رخ بدهد خراب شدن آن دستگاه می باشد. حال اگر این دستگاه جز مجموعه ای از دستگاه ها باشد، برای تعمیر آن دستگاه خاص می بایست فعالیت کلیه دستگاه ها را متوقف کرد و سپس نصب به تعمیر آن اقدام نمود. ولی در چیلر مدولار که فعالیت مدام و پیوسته پروژه بسیار مهم می باشد، در صورتی خرابی یکی از کمپرسورها و یا اینکه اگر یک کمپرسور به هر علتی نتواند کار کند، می توان بدون آنکه فعالیت چیلر مدولار را متوقف کرد، آن کمپرسور را از مدار خارج کرد، تعمیر و یا تعویض کرد و دو مرتبه به چرخه وارد کرد.

از دست ندهید: مینی چیلر

کاهش هزینه مصرفی برق

این روزها با توجه به بالا بودن هزینه های حامل های انرژی همچون برق، بسیار برای هر صنعتی مهم می باشد که تا جایی که امکان دارد در مصرف برق صرفه جویی کند. شما زمانی که از چیلر مدولار استفاده می کنید می توانید با توجه به ظرفیت مورد نیاز از تعداد کمپرسور و مدار مبرد استفاده کنید. که خود این امر باعث کاهش مصرف برق و در نتیجه کمتر شدن هزینه برق مصرفی می باشد. برای روشن شدن این مورد بهتر است که به این نمونه توجه کنید.

برای مثال شما در چیلر مدولار ۶ کمپرسور دارید ولی با توجه به ظرفیت مورد استفاده، شما تنها نیاز دارید که با ۲ کمپرسور کار کنید. در این زمان با کاهش تعداد کمپرسورها باعث کاهش برق مصرفی می شوید.

  لیستی از بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه