تأثیر دستگاه تصفیه هوا بر کیفیت هوا

تأثیر دستگاه تصفیه هوا بر کیفیت هوا

امروز می خواهیم تأثیر دستگاه تصفیه هوا بر کیفیت هوا بررسی کنیم. ابتلا به بیماری آسم در بین افراد رایج شده است و به خصوص در بین کودکان این امر بیشتر می باشد و بیماری آسم دارای علائمی هم چون تنگی نفس، سر درد و سرگیجه، خس خس سینه و سرفه است و ممکن است که باعث ترس و وحشت در مبتلایان به این بیماری شود. آسم در واقع زمانی نمایان می شود  که مسیر ورودی هوا به ریه ها تنگ و ملتهب می شود. برای افرادی که به این بیماری دچار هستند استفاده از دستگاه های تصفیه هوا به منظور حذف تمامی آلاینده ها، گاز های شیمیایی و بخارات سمی امری بسیار واجب است تا هوایی را که استنشاق می کنند پاک سازی شود تا حملات ناشی از بیماری گریبان گیر این افراد نشود.

عملکرد دستگاه های تصفیه هوای خانگی:

موادی که آلرژی زا هستند مانند باکتری ها، ویروس ها، پرز های فرش، موی حیوانات خانگی، ذرات ریز گرد و غبار و دوده و . . . . موادی هستند که ممکن است برای ریه ها و سیستم تنفسی و ایمنی بدن مشکلاتی را ایجاد کنند و در دستگاه های تصفیه هوا خانگی فیلترهای گوناگونی به کار رفته است که به طور چشم گیری باعث نابودی این ذرات می شود. هوایی که در محیط جریان دارد چند بار از فیلتر های هوای این سیستم ها عبور می کند و به طور کامل باعث حذف این ذرات می شود. هوا در داخل این دستگاه ها به وسیله یک فن گردش می یابد و پی در پی هوای محیط را مکش می کند و بعد از فیلتر شدن و پاک سازی در محیط منتشر می کند.

  مزایا و معایب تصفیه هوا چیست؟

ذرات معلق و آلودگی ها در داخل دستگاه بر روی فیلتر ها باقی می مانند. برای اولین بار افرادی که فیلتر دستگاه های خود را تعویض می کنند با مشاهده حجمی از آلودگی که بر روی آن قرار دارد دچار سردر گمی و شگفتی می شوند و می توانیم بگوییم که این حجم بسیار کمی از آلودگی های محیط است زیرا در هوایی که روزانه استنشاق می کنیم بی نهایت آلودگی و ذرات ریزی که با چشم دیده نمی شود وجود دارد. افرادی که به صورت مداوم از دستگاه های تصفیه هوا در منازل و یا در فضاهایی که قرار دارند استفاده می کنند متوجه سبکی هوایی که نفس می کشند می شوند.

عملکرد دستگاه تصفیه هوا

تأثیر دستگاه تصفیه هوا بر کیفیت هوا

  • بهبود سطح سلامتی افراد:

برای انسان ها هوا امری پر اهمیت است و ماده ای است که بدون آن نمی توان زنده ماند و کیفیت هوا با سلامتی ارتباط مستقیمی دارند، استفاده از دستگاه های تصفیه آب یکی از بهترین راه حل هایی است که می تواند کمک شایانی به سطح سلامتی افراد کند.

  • کمک به بهتر شدن عملکرد های ذهنی و مغزی کودکان:

هوای پاک و تمیز باعث می شود عملکرد مغز و همین طور ذهن کودکان و بزرگان بهتر شود زیرا اکسیژن کافی به مغز می رسد و توانایی فکری را بالا می برد و بهتر می توان بر روی مسائل تمرکز کرد. هوایی که در داخل منازل در جریان می باشد دارای ذرات آلوده ای است که در اثر استفاده از شوینده ها، پخت و پز و . . . در محیط پخش می شود و این درات دارای بیش از ۶۰ ماده ی شیمیایی هستند که برای سلامت انسان ها مضر است.

  همه آنچه لازم است درباره فیلتر های تصفیه آب بدانید

دستگاه تصفیه هوا با دارا بودن فیلتر های گوناگون مانند فیلتر هپا، فیلتر فتوکاتالیست و فیلتر های کربن فعال قادر به از بین بردن این ذرات می باشد که در نتیجه می توانند هوا را پاک و تمیز کنند.

ضرورت استفاده از دستگاه تصفیه هوا

  • ایجاد آرامش و تمدد اعصاب:

دستگاه های تصفیه هوا با ایجاد یون های منفی کمک بسیار موثری در آرامش اعصاب می کنند. شاید این سوال برایتان پیش آید که یون منفی چیست؟ یون های منفی ذرات بار دار الکتریکی هستند و زمانی که در هوا منتشر می گردند در اعصاب انسان اثر بسیار مثبتی دارد. مانند حس آرامشی که در کنار دریا به انسان دست می دهد که این حس آرامش به خاطر یون های منفی موجود در هوا می باشد.

  • حذف فرمالدهید – تأثیر دستگاه تصفیه هوا بر کیفیت هوا

در هوای منازل به خاطر استفاده از لوازم چوبی گاز بسیار خطرناک فرمالدهید وجود دارد و این گاز برای سلامتی انسان ها مضر می باشد. دستگاه های تصفیه هوا از آن جایی که دارای فیلتر های کربن فعال و فتو کاتالیست هستند می توانند این گاز را از هوای جاری منازل حذف کند.

برای ضد عفونی کردن هوا از اشعه ماوراء بنفش و یا لامپ های uv استفاده می شود.

دستگاه تصفیه هوا

نکات لازم در هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا:

با وجود آلودگی های موجود در هوا استفاده از دستگاه های تصفیه هوا در فضاهای خانگی و اداری ضرورت بسیار زیادی پیدا کرده است. برای انتخاب دستگاه تصفیه هوای مناسب نکاتی را باید در نظر بگیریم تا بتوانیم استفاده بهینه ای از دستگاه داشته باشیم. از آن جایی که دستگاه های تصفیه هوا دارای مدل های مختلفی هستند بررسی ویژگی های دستگاه ها از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

  انتخاب اسپلیت وستن

انتخاب مناسب دستگاه تأثیر بسیاری در نفس کشیدن دارد و این امر باعث افزایش انرژی می شود و کارهای روزانه را می توان به نحو احسن انجام داد. دستگاه های تصفیه هوا دارای مدل های خانگی، پزشکی و صنعتی است. به منظور آشنایی با دستگاه های مختلف تصفیه هوا می توانید به فروشگاه اینترنتی سرما مارکت مراجعه کنید و تمامی اطلاعات ثبت شده را بررسی نمایید تا بتوانید انتخاب و خرید خوبی داشته باشید.

دستگاه های تصفیه هوا دارای ظرفیت های مختلفی می باشد و با توجه به محیطی که در آن قرار می گیرد بهتر است که از ظرفیت مناسب استفاده شود تا بهتر بتواند آلودگی های موجود در هوا را جذب و تصفیه نماید.

انواع دستگاه تصفیه هوا:

دستگاه های تصفیه هوا با توجه به تکنولوژی فیلترینگ در مدل های زیر عرضه می گردد:

  • دستگاه تصفیه هوا رومیزی

    این دستگاه ها دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند و می توان به راحتی در هر نقطه ای که مد نظر است قرار داد.

دستگاه تصفیه هوا رومیزی

  • دستگاه تصفیه هوا ایستاده

ابعاد این دستگاه ها نسبت به مدل های رو میزی بزرگ تر می باشد و قابل استفاده در اداره جات، منازل و مراکز پزشکی و . . . است.

دستگاه تصفیه هوا ایستاده

  • دستگاه تصفیه هوای همراه

این دستگاه ها دارای جذب یونی هستند و به دور گردن آویخته می شوند.

دستگاه تصفیه هوا همراه

  • دستگاه های تصفیه هوای اتومبیل

با توجه به آلودگی های کلان شهر ها از این دستگاه ها بهتر است که در اتومبیل خود استفاده کنید.

دستگاه تصفیه هوا اتومبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه