بهترین فن کویل های سقفی توکار خارجی

بهترین فن کویل های سقفی توکار خارجی

اگر یونیت فن کویل برای استفاده از سیستم سرمایش و گرمایش مرکزی ساختمان نیاز دارید و ساختمان شما دارای سقف کاذب است، فن کویل سقفی توکار یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما است. این فن کویل ها می توانند به صورت کانال دار یا بدون کانال باشند. معمولا فن کویل های سقفی توکار بدون کانال در سقف های کاذب غیر هم سطح نصب می شوند. این فن کویل ها نه تنها فضایی از درون ساختمان شما اشغال نمی کنند، بلکه سر و صدای بسیار پایینی دارد.

در بازار ایران فن کویل های سقفی توکار ایرانی و خارجی بسیار خوبی یافت می شود. فن کویل های طرح نسیم یکتا تهویه اروند از بهترین فن کویل های سقفی توکار ایرانی موجود در بازار هستند. فن کویل های سقفی توکار استرالیایی مثل دایکین نیز از بهترین فن کویل های سقفی توکار در سطح دنیا می باشند ولی در بازار ایران به سادگی یافت نمی شوند.

در این مقاله از سرمامارکت می خواهیم پس از مروری کلی بر سازوکار و محل نصب فن کویل های سقفی توکار و مزیت های آن ها، به معرفی بهترین فن کویل های سقفی توکار خارجی در بازار ایران بپردازیم.

نگاهی سریع بر فن کویل سقفی توکار و مزایای آن

مزایای استفاده از فن کویل سقفی توکار

مزایای استفاده از فن کویل سقفی توکار

سازوکار عملکرد فن کویل سقفی توکار، درست همانند سایر انواع فن کویل است. فن کویل های سقفی توکار درون سقف کاذب نصب می شوند و بعضی از آن ها دارای کانال و بعضی دیگر فاقد کانال هستند. فن کویل های سقفی توکار بدون کانال، در اکثر موارد در ساختمان های دارای سقف کاذب غیر مسطح نصب می شوند.

فن کویل سقفی توکار همانند سایر انواع فن کویل ها برای انجام سرمایش و گرمایش به سیستم مرکزی تأمین آب سرد توسط چیلر و تأمین آب گرم توسط پکیج یا موتورخانه وابسته است. البته، بعضی از انوع فن کویل های سقفی توکار برای انجام عمل گرمایش به آب گرم نیاز ندارند و دارای گرمایش برقی هستند.

این فن کویل ها معمولا دارای فن های سانتریفیوژی هستند اما در بعضی از مدل ها از فن های آکسیال نیز استفاده می شود. فن کویل های سقفی توکار می توانند دو لوله ای یا چهار لوله ای باشند؛ یعنی یک یا دو کویل داشته باشند. در فن کویل های چهار لوله ای، کویل آب سرد از کویل آب گرم جدا است و بنابراین فن کویل می تواند به طور همزمان، اعمال سرمایش و گرمایش را انجام دهد و دمای اتاق را با کمترین نوسان ممکن و به دقت روی میزان مطلوب کاربر، تنظمی کند.

فن کویل سقفی توکار از آن جایی که درون سقف کاذب نصب می شود، هیچ فضایی از درون اتاق اشغال نمی کند و بنابراین، برای نصب در فضاهای کوچک و شلوغ، بسیار مناسب است. یکی دیگر از ویژگی های مثل فن کویل سقفی توکار این است که بسیار ساکت هستند و برای نصب در مکان هایی که نیاز به سکوت دارند، مثل اتاق خواب و سالن های مطالعه، بسیار مناسب می باشد.

مزیت دیگر فن کویل های سقفی توکار، قابلیت اتصال آن ها به شبکه‌ی کانال های درون سقف است و بنابراین، با یک فن کویل سقفی توکار و یک شبکه کانال کشی، می توانید چندین فضای مجزا را پوشش دهید.

بهترین فن کویل های سقفی توکار خارجی

در میان فن کویل های سقفی توکار نیز همانند سایر انواع فن کویل ها، برندهای ایتالیایی مثل گلتی، سابیانا و فرولی، حرف اول را در میان برندهای خارجی می زنند. البته فن کویل های کره ای و چینی نیز در بازار زیاد هستند که کیفیت های بسیار خوبی دارند.

فن کویل سقفی توکار گلتی

فن کویل سقفی توکار گلتی

یکی از بهترین فن کویل های سقفی توکار در بازار ایران فن کویل های گلتی، سری ESTRO است که در ظرفیت های ۳۰۰ الی ۱۱۰۰ CFM در بازار موجود می باشد. این فن کویل ها بسیار نازک هستند و برای سقف های کاذبی که فاصله آن ها با سقف حقیقی کم است، مناسب می باشند. سر و صدای این فن کویل ها با وجود به کارگیری میراگر یا دمپر در ساخت آن‌ها، خیلی کم نیست و بدنه آن ها از جنس ورق گالوانیزه ضخیم و مقاوم می باشد که دارای عایق‌بندی‌های حرارتی، صوتی و رطوبی است. کویل این فن کویل ها از جنس مس است و بنابراین، راندمان بسیار بالایی دارد. فن کویل سقفی توکار گلتی مجهز به فن سانتریفیوژی است و ۱۸ ماه گارانتی دارد.

فن کویل سقفی توکار سابیانا

برند سابیانا دارای فن کویل های سقفی توکار مکش از پایین، مکش از پشت و مکش از بغل است. ظرفیت هوادهی این فن کویل ها خیلی کم و از ۶۵ CFM تا ۸۸۰ CFM است. کم ظرفیت ترین فن کویل سقفی سابیانا تنها ۱۸ دسیبل صدا تولید می کند و تقریبا می توان گفت که از ساکت ترین انواع فن کویل در بازار ایران می باشد. این فن کویل، به ویژه برای نصب در اتاق خواب مناسب است. این فن کویل ها مجهز به عایق پلی اولفین (PO) کلاس M1 هستند که دوام زیادی دارد. البته جنس پره های کویل در فن کویل های سقفی توکار سابیانا، از آلومینیوم و تنها لوله های کویل از جنس مس است. یکی از جالب ترین ویژگی های این فن کویل های پیشرفته ایتالیایی، قابلیت کنترل آن ها به صورت وایرلسی و با استفاده از یک گوشی هوشمند است. البته کنترل از راه دور مادون قرمز و دارای صفحه نمایش LED نیز دارند و در بازا تهویه مطبوع به عنوان یکی از بهترین فن کویل های سقفی توکار شناخته می شود.

فن کویل سقفی توکار گراندفورس

فن کویل های گراندفورس ساخت کشور چین نیز یکی از با کیفیت ترین و بهترین فن کویل های سقفی توکار موجود در بازار ایران هستند. فن کویل سقفی توکار گراندفورس نیز همانند سابیانا در ظرفیت های نسبتا پایین، از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ CFM تولید می شود. سر و صدای این فن کویل ها نسبتا کم است. کیفیت ساخت فن کویل سقفی توکار گراندفوس بسیار بالا است. وزن فن کویل گراندفورس خیلی پایین است ولی ابعاد آن خیلی کوچک نیست. این فن کویل ها مجهز با عایق با مقاومت بالا در برابر حرارت و اشتعال هستند. جالب است که فن کویل چینی گراندفورس در کشور ما، ۲۴ ماه گارانتی دارد.

فن کویل سقفی توکار LG

فن کویل سقفی توکار LG

فن کویل های سقفی توکار LG ساخت کشور کره جنوبی، از پیشرفته ترین و قوی ترین فن کویل های سقفی توکار موجود در بازار ایران هستند. این فن کویل ها حتی دارای مدل ۲۰۰۰ CFM هم می باشند. میزان سر و صدای فن کویل LG، در حد متوسط است. فن کویل های سقفی توکار کره ای LG دارای وزن و حجم پایین هستند. کویل ها دارای لوله های مسی و پره های آلومینومی می باشند. فن کویل سقفی توکار LG دارای دریچه خودکار توزیع هوا برای توزیع یکنواخت هوا درون اتاق می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

محصولی برای مقایسه پیدا نشد.