خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟

خرید تصفیه هوا مفید است یا مضر؟

در این محتوا از سرما مارکت قصد داریم درباره خرید تصفیه هوا اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار دهیم. قبل از توضیح دراین مورد باید بگوییم هوایی که در داخل خانه ها و ساختمان ها جریان دارد بسیار آلوده تر از هوای بیرون می باشد. ممکن است این موضوع غیر قابل درک باشد اما هوای آلوده ای که در فضای باز است در حال جریان می باشد در صورتی که هوای داخل خانه در حالت سکون می باشد.

آیا استفاده از دستگاه تصفیه هوا ضروری می باشد؟

هوایی که هر روز نفس می کشیم ارتباط بسیار مستقیمی با سلامتی ما دارد اما با توجه به این امر که آلودگی هوا بسیار فرا گیر شده است. در هر لحظه در معرض آلودگی هوا قرار داریم حتی ساعاتی از روز که در منزل و یا محیط کار قرار داریم از آلودگی هایی که در هوا وجود دارد درامان نمی باشیم. آژانس حفاظت از محیط زیست هوای آلوده ساختمان ها را یکی از ۵ تهدید اصلی برای سلامتی اعلام کرده است.

اما با توجه به این موارد می توانیم اقداماتی را به منظور پاکسازی هوای محیط انجام دهیم. اولین گام برای تهویه محیط از هوای آلوده خرید تصفیه هوا خانگی می باشد. در گام بعدی در فضای داخل خانه از دخانیاتی مانند سیگار و قلیان و همین طور اسپری های خوشبو کننده هوا کمتر استفاده کنید و همین طور در طول روز به طور مداوم در و پنجره ها را برای تعویض هوا باز کنید. حال ممکن است برای شما این سوال پیش آید که دستگاه تصفیه هوا چیست و چطور هوای محیط را تصفیه می کند؟

ضرورت استفاده از تصفیه هوا

دستگاه تصفیه هواچیست؟

تصفیه هوا مانند دیگر سیستم هایی که با برق کار می کنند دستگاهی مکانیکی می باشد و در صورتی که برندی با کیفیت را برای این منظور انتخاب کنید می توانید نهایت استفاده را از آن داشته باشید. عملکرد این سیستم ها به این صورت می باشد که بیشتر موادی که در اطراف ما قرار دارند آلرژی زا هستند و آلودگی ها و ذرات گرد و غبار موجود در هوا و حتی موی حیوانات خانگی برای سیستم ایمنی بدن ممکن است مشکلاتی را به وجود آورد.

  تأثیر دستگاه تصفیه هوا بر کیفیت هوا

در این دستگاه تصفیه هوا فیلتر هایی به کار رفته است که این مواد را جذب می کند و از بین می برد. هوای محیط به وسیله فن در داخل دستگاه به جریان می افتد و بعد از این که فیلتر شد در محیط مورد نظر منتشر می گردد. این آلودگی های جذب شده بر روی فیلتر ها باقی می مانند و افرادی که از این دستگاه ها در منازل و یا محیط کاری خود استفاده می کنند کاملا فرقی که بین هوای تصفیه شده و هوای آلوده را درک می کنند.

دستگاه تصفیه هوا چیست

استفاده از این سیستم ها در فصل زمستان بسیار ضروری تر می باشد چون به دلیل وارونگی هوا میزان آلودگی ها بیشتر می گردد و همراه با این موضوع بیماری های بیشتری فرا گیر می شود پس بنابراین استفاده از این دستگاه ها به طور چشم گیری از میزان بیماری های ریوی کم می کند. دستگاه های تصفیه هوا می توانند هوای داخل ماشین و حتی سالن های بزرگ را تهویه کنند.

این دستگاه ها با توجه به نوع فیلتر هایی که در آن ها به کار رفته است دارای مدل ها و قیمت های گوناگونی می باشند.

فیلتر های به کار رفته در دستگاه تصفیه هوا:

 • پیش فیلتر: پرز های فرش، گرد و خاکی که در محیط وجود دارد، پر و موی حیوانات به وسیله این فیلتر جذب می شود.
 • کربن فعال: بو های نامطبوعی که در محیط وجود دارد و همین طور حجم بالایی از ترکیبات گاز که ضرر دارند به وسیله این فیلتر جذب می شود.
 • فیلتر هپا: انواع و اقسام باکتری ها و حتی ذرات ریز گرد و غبار به وسیله این فیلتر جذب می شود. فیلتر هپا یکی از پر قدرت ترین فیلتر هایی است که در دستگاه های تصفیه هوا به کار می رود. فیلتر هپا تقریبا در حدود ۹۸ در صد از آلودگی های هوا را از بین می برد.
 • فیلتر هگا: این فیلتر ها بیشتر گاز هایی که در هوا وجود دارد را از بین می برد و دارای پوششی از کربن است.
 • فیلتر پلاسما: در این فیلتر ها از تکنولوژی نانو استفاده شده است که ذرات آلرژی زا و دوده های هوا را به صورت الکتریکی جذب می کند و این غیلتر در واقع همان فیلتر آلومینیومی لانه زنبوری می باشد.
 • فیلتر یون منفی:  مقدار یون منفی را در هوا افزایش می دهد و مقدار اسیژن افزایش می یابد و آلودگی های موجود درهوا حذف می گردند.
 • لامپUV: این فیلتر ها با تابش اشعه ماوراء بنفش که دارای خاصیت ضد عفونی کنندگی هستند باکتری ها و ویروس هایی که در هوا وجود دارد را ازبین می برد. این لامپ ها به میزان ۹۸ درصد از حجم ویروس ها می کاهد.

فیلتر به کار رفته در تصفیه هوا

نکات لازم برای خرید تصفیه هوا

 • در ابتدا با توجه به فضایی که می خواهید تهویه شود دستگاه را تهیه نمایید. زیرا این سیستم ها دارای ظرفیت های متفاوتی هستند که برای متراژهای مختلفی مناسب می باشند.
 • میزان قدرتی را که دستگاه برای تهویه دارا است را مد نظر بگیرید و این نکته بسیار با اهمیت می باشد.
 • از مقدار آلودگی ای که محیط دارد آگاه باشید تا بتوانید دستگاه مناسبی و مطابق با حجم آلودگی خریداری کنید تا اثرات مطلوبی را برای شما به همراه آورد.
 • برای نصب دستگاه بهتر است محیطی را انتخاب کنید که بیشتر از آن استفاده می کنید و با در نظر گرفتن این مورد می توانید ظرفیت مناسب را خریداری فرمایید.
 • قبل از خریداری حتما دستگاه هایی را انتخاب کنید که میزان صدای تولیدی آن ها کم باشد و صداهای آزار دهنده ای را ایجاد نکند.
 • ضروری ترین موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد دارا بودن گارانتی می باشد. زیرا از این دستگاه ها برای مدت زمان طولانی استفاده می شود.

نکات_لازم_برای_انتخاب_دستگاه_تصفیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه