اسپلیت, مقالات

اسپلیت هایسنس برندی متفاوت در تهویه مطبوع

اسپلیت هایسنس برندی متفاوت در تهویه مطبوع

هدف از ارائه این مقاله این است که ابتدا در مورد کولر گازی و اهمیت آن توضیح مختصری داده می شود و سپس با اسپلیت هایسنس و تاریخچه شرکت هایسنس آشنا می شویم و در ادامه به بررسی ویژگی های اسپلیت هایسنس، نحوه عملکرد و اجزای تشکیل دهنده اسپلیت هایسنس پرداخته می شود.

در عصر جدید برای تهویه مطبوع از اسپلیت ها که نوعی کولر گازی می باشند استفاده بسیار زیادی در سراسر جهان و به خصوص کشورهای پیشرفته می شود. اسپلیت ها یا همان کولر گازی ها برای تهویه هوای سرد و گرم یا سرمایش و گرمایش در مراکز اداری، بیمارستان ها، منازل، کارگاه ها و مهمتر از همه در صنعت کاربرد فراوانی دارند.

دستگاه های سرمایش و گرمایش سنتی مانند کولر آبی، موتورخانه، بخاری و … به دلیل مصرف زیاد انرژی برق و آب و … به تدریج جای خودشان را به نسل پیشرفته وسایل سرمایش و گرمایش داده اند و وسایل سرمایش و گرمایش مانند کولر گازی و اسپلیت به دلیل بازدهی بیشتر و مصرف انرژی کمتر در بین مردم محبوب تر می باشند.

در این مقاله سعی داریم ابتدا به تاریخچه نوعی کولر گازی به نام اسپلیت هایسنس بپردازیم و سپس ویژگی های این سیستم و نحوه عملکرد آن را بررسی نماییم و در آخر هم در مورد ویژگی ها و خصوصیات آن ها آشنا شویم.

 

شرکت هایسنس

شرکت هایسنس در سال ۱۹۶۹ در کشور چین تاسیس شد و اکنون از آن به عنوان یکی از برند های برتر جهان در رابطه با تولید کولر گازی و اسپلیت از آن یاد می شود. شرکت هایسنس با توجه به محصولات با کیفیت و بادوام خود توانسته محصولاتش را به سراسر جهان عرضه کند.

از سال ۱۳۸۰ نیز شرکت هایسنس موفق به عرضه اسپلیت هایسنس به کشورمان یعنی ایران شده است و توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند و استقبال بی نظیری از اسپلیت هایسنس در ایران صورت گیرد.

اسپلیت هایسنس، برندی متفاوت در تهویه مطبوع (Hisense)

شرکت هایسنس با توجه به دارا بودن کارشناسان متخصص و با تجربه و با تکیه بر دانش تکنولوژی جدید ساخت اسپلیت در جهان و همچنین استفاده از متریال اولیه درجه یک و با کیفیت توانسته اسپلیت هایسنس را به تولید انبوه برساند.

همچنین این شرکت اسپلیت ها و سایر محصولاتش را با ارائه ضمانت نامه و خدمات پس از فروش عالی از لحاظ بازدهی، عملکرد و … تضمین نموده است و به مشتری خود این اطمینان را داده است که در انتخاب اسپلیت هایسنس شک نکنند. طبق آمار جهانی که توسط موسسه های معتبر انتشار پیدا می کنند از اسپلیت هایسنس به عنوان برترین اسپلیت ها در جهان نام برده شده است.

شرکت هایسنس در اسپلیت های خود از کمپرسور های روتاری و پره دار استفاده می کند، همچنین در بعضی از مدل های اسپلیت هایسنس، کمپرسور آنها مجهز به اینورتر می باشد که باعث بازدهی و مصرف برق کمتر اسپلیت هایسنس شده است.

مدل های مجهز به اینورتر همچنین تهویه مطبوع را نسبت به نوع معمولی سریعتر انجام می دهد و هنگامی که به دمای تنظیم شده توسط مشتری رسید، قدرت اسپلیت کم می شود و به صورت دائم دمای هوای محیط را ثابت نگه می دارد.

اسپلیت هایسنس با استفاده از تکنولوژی کنترل از راه دور، به مشتری این امکان را می دهد تا بتواند تنظیمات تهویه هوا را مطابق میل خود انجام دهد و نیاز به تنظیم دستی از از طریق کلید های روی اسپلیت پیدا نکند. با تنظیم موتور دستگاه می توان از سه دور فن (سرعت زیاد تا سرد کم) با قابلیت خودکار استفاده کرد.

نوع گاز مصرفی در اسپلیت هایسنس جهت تهویه مطبوع، R22 و R410a می باشد که گاز R22 بیشتر در کمپرسور های معمولی و گاز R410a به دلیل سریعتر خنک شدن آن در کمپرسور های مجهز به اینورتر استفاده می گردد.

 

 

مولفه های تشکیل دهنده اسپلیت هایسنس

کمپرسور

اپراتوار

کندانسور

بدنه

لوله های مسی

فیلتر هوا

ترموستات

نحوه کار کردن اسپلیت هایسنس (Hisense)

این اسپلیت دارای مدل های متنوعی می باشد که مشتری متناسب با نیاز و شرایط خود آن ها را انتخاب می نماید. اسپلیت ها هم به صورت سرمایش و هم به صورت سرمایش و گرمایش در بازار عرضه می شوند. در اسپلیت یا کولر گازی، کمپرسور که خود انواع مختلفی دارد به عنوان قلب سیستم یاد می شود.

کمپرسور گاز خنک شده در قسمت کندانسور که در محیط بیرون قرار دارد به وسیله لوله های مسی مکش می کند و آن را دوباره از طریق لوله های مسی به قسمت داخلی یعنی اپراتوار می فرستد، اپراتوار هوای محیط بیرون را دریافت می کند و با فرایند های فیزیکی، تهویه مطبوع را انجام می دهد و گاز سرد را به مایع تبدیل می نماید. کمپرسور این مایع را دریافت می نماید و به کندانسور می دهد.

این چرخه آنقدر ادامه می یابد تا تهویه مطبوع صورت گیرد. طول افقی مجاز لوله های مسی برای تهویه مطبوع با توجه به توان کمپرسور بین ۱۰ تا ۳۰ متر است و همچنین طول قائم مجاز برای لوله های مسی می تواند بین ۷ تا ۲۰ متر باشد.

برای خرید اسپلیت سامسونگ ، هایسنس و … به سایت سرما مارکت مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *