آیا استفاده از تصفیه هوا مؤثر است؟

آیا استفاده از تصفیه هوا مؤثر است؟

قرار است در این مقاله از این که آیا استفاده از تصفیه هوا مؤثر است؟ صحبت کنیم. با سرما مارکت همراه باشید و در آخر ما را از نظرات خود بی بهره نگذارید!

همگام با پیشرفت و فن آوری یکی از مسائلی که امروزه ذهن ها را به خود مشغول کرده است آلودگی هوا می باشد. با توجه به این موضوع که آلودگی هوا در دنیا موضوعی فرا گیر شده است به خصوص در شهر های وسایل بزرگ استفاده از دستگاه های تصفیه هوا بورس شده است و یکی از وسایل هایی به شمار می رود که برای زندگی شهری بسیار مهم می باشد. حال در این مقاله از سرما مارکت می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که استفاده از این دستگاه ها به چه میزان مؤثر می باشد؟ این سیستم ها از چه فیلتر هایی تشکیل شده اند؟ هوا به چه صورت تصفیه می شود؟

آشنایی با دستگاه تصفیه هوا:

این سیستم ها با قرار گرفتن در یک محیط کلیه ی بو های نامطبوع، آلودگی ها، باکتری ها ، ویروس و گرده ی گل ها و گیاهان و . . . را از بین می برد و هوایی بسیار پاک و تمیز را جایگزین هوای آلوده می کند. دستگاه های تصفیه هوا قادر به جذب گاز هایی مانند co2، co، no2، so2، o3 که در هوای محیطی که تنفس می کنیم وجود دارد و همین طور می تواند موادی که آلرژی زا هستند و برای نفس کشیدن مضر می باشند و قارچ ها و کپک هایی که در محیط به وجود می آید را جذب کنند و از بین ببرند.

آشنایی با دستگاه تصفیه هوا

در این دستگاه ها از فیلتر های مختلفی استفاده شده است و از فیلتر های ماوراء بنفش و همین طور لامپ های UV برای ضد عفونی کردن هوا استفاده می گردد.

  بهترین راه حذف آلودگی هوا داشتن تصفیه هوا است

فیلتر های به کار رفته در دستگاه تصفیه هوا:

در دستگاه های تصفیه هوا نوع و تعداد فیلتر هایی که به کار رفته است بسیار مهم می باشد. هر فیلتری قادر به انجام یک کار می باشد و قرار گرفتن این فیلتر ها در کنار هم در یک دستگاه می توانند تصفیه هوا را به طور کاملی انجام دهند. فیلتر هایی که در این سیستم ها به کار رفته است به این شرح است:

پیش فیلتر:

در این دستگاه ها در ابتدا از این نوع فیلتر استفاده می شود که تأثیر به سزایی بر روی کارکرد و میزان عمر فیلتر های دیگر دارد. این فیلتر ها از الیاف شیشه ای به هم پیوسته تشکیل شده اند که دارای ظرفیت بالایی در جذب و نگه داری گرد و غبار است و به طور مستقیم قابل تعویض است.

فیلتر کربن فعال:

این فیلتر ها قادر به از بین بردن آلاینده های شیمیایی هستند و این فیلتر ها با قرار گیری در کنار فیلتر های پیش فیلتر و هپا قادر هستند به میزان ۹۹/۹۷ %  از آلودگی ها را ازبین ببرد.

فیلتر هپا:

این فیلتر ها قادر به جذب کوچک ترین ذرات میکرونی موجود در هوا  گرد و غبار ها، ویروس و باکتری ها است. فیلتر هپا یکی از اصلی ترین و مهم ترین فیلتر هایی است که در دستگاه تصفیه هوا قرار می گیرد.

فیلتر هگا:

این فیلتر ها دارای قابلیت جذب انواع گاز است و پوشش این فیلتر ها هم از کربن می باشد.

فیلتر پلاسما:

این فیلتر ها از تکنولوژی نانو بهره برده اند و می توانند ذرات آلرژی زا و دوده را جذب کنند و از بین ببرند. این نکته قابل ذکر است که جذب این ذرات به صورت الکتریکی انجام می شود. این فیلتر ها دارای قابلیت شست و شو هستند و موجب می گردند که طول عمر فیلتر هپا افزایش یابد.

  بررسی دلایل خرید اسپلیت گری

فیلتر یون منفی:

با افزایش یون منفی در هوا از حجم یون های مثبت کاسته می شود و در همین راستا مقدار اکسیژن در محیط زیاد می گردد و آلاینده های بیشتری از بین می روند.

لامپ UV:

این فیلتر ها با استفاده از اشعه ماوراء بنفش می توانند هوا را ضد عفونی کنند و می توانند در مقادیر بالایی از حجم ویروس ها، باکتری های موجود در هوا بکاهند.

فیلتر_های_به_کار_رفته_در_تصفیه_هوا

تمامی این فیلتر هایی که در کنار هم در یک دستگاه تصفیه هوا قرار می گیرند قادر به تأمین هوایی پاک می باشند و تکمیل کننده عملکرد یکدیگر هستند. اگر می خواهید دستگاه تصفیه هوایی که استفاده می کنید بهترین کارایی را برای شما داشته باشد به زمان تعویض فیلتر های به کار رفته در این سیستم ها توجه فرمایید. در این بخش از مقاله به بررسی تأثیرات دستگاه تصفیه هوا بر روی کیفیت هوایی که تنفس می کنیم می پردازیم:

ویژگی هایاستفاده از تصفیه هوا

  • در بیشتر کودکان تنفس از راه دهان است و این امر موجب میگردد حجم زیادی از آلودگی ها وارد ریه های کودکان شود. استفاده از این دستگاه ها باعث بهبود عملکرد سیستم تنفسی کودکان می شود و از به وجود آمدن بیماری هایی مانند آسم و آلرژی جلوگیری می کند.
  • یکی از ویژگی های بسیار خوبی که استفاده از این سیستم ها دارا است از بین بردن عواملی که باعث ایجاد آنفولانزا می شود است و از ایجاد قارچ و کپک در محیط جلوگیری می کند.
  • در محیط منزل و کار شما مسلما دود و بو های نامطبوعی وجود دارد، این دستگاه ها دود سیگار، گاز هایی که شیمیایی هستند و بو های نامطبوع را جذب می کنند و از بین می برند.
  • این سیستم ها دارای ظرفیت و ابعاد مختلفی می باشد از این رو برای هر نوع متراژی قابل استفاده هستند.
  • دستگاه تصفیه هوا نقش بسیار خوبی در از بین بردن عواملی که آلرژی ایجاد می کنند دارند و استفاده از این دستگاه ها به افرادی که دچار آسم و تنگی نفس هستند توصیه می گردد.
  • استفاده از دستگاه تصفیه هوا در محیط هایی که نوزاد وجود دارد توصیه می شود زیرا این سیستم ها تمامی ویروس ها و باکتری ها را جذب می کنند و هوایی پاک و تمیز را برای تنفس نوزاد ایجاد می کند.
  • دستگاه های تصفیه هوای جدید دارای سنسوری هستند که زمان تعویض فیلتر را نشان می دهد و تعویض فیلتر ها تأثیر زیادی در عملکرد دیتنگاه دارد. صرف نظر از این موضوع باعث ایجاد اختلال در کار کرد دستگاه می شود.

ویژگی_های_استفاده_از_دستگاه_تصفیه هوا

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه های تصفیه هوا می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید تا به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

  انواع دستگاه تصفیه هوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

info@sarmamarket.com

مقایسه محصول

پاک کردن همه مقایسه